İlk Servis İçin Nereye Gitsem?

ozgun84

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,
2016 model insignia cosmo paket aracımı servise götürmek istiyorum. Aracım şu anda 48500 km de.
Baktırmak istediğim konular:
1) Rutin bakım yaptırabilirim. Aracı aldığım kişi yaşlı bir amcaydı. Sağlık sorunları nedeniyle maddi açıdan zor duruma düşmüş. 45000 bakımını sanayide yeri olan bir arkadaşına yaptırmış. Ücretsiz bakım yaptırdığını söyledi. Bu nedenle her şey tam yapıldı mı emin değilim. İçimin rahat etmesi için 45000 bakımını baştan yaptırma taraftarıyım.
2) Sağ ön kapıda sanırım trim sesi diye tabir edilen bir tıkırtı var. Motor devri yükseldiğinde, arnavut kaldırımlı yollarda ve müziğin sesi açıldığında duyuluyor. Amcamız yaşı gereği umursamamış olabilir ama ben araç içindeki seslere karşı çok hassas olduğum için baktırmayı düşünüyorum.
3) Ön tampon, arka tampon ve tavanın port bagaj bağlantı noktasında boya dökülmesi var. İnternetten okuduğum kadarıyla insignialarda olabiliyor. Tamponlara temizlik boyası ve tavanın kenarına serçe parmağı kadar boya yaptırabilirim.
4) Aracı almadan birkaç gün önce amcamız alttan aracı vurmuş. EFT oto ekspertizde detaylı baktırdım. Şu anda sorun yok dediler. Ama radtatörde ezik olduğunu ve "İntercooler hortumlarında yağlanma var, İntercooler üzerinde ezik deformasyon olduğunu" söylediler. Kontrol amaçlı buna da baktıracağım.

Şimdi bunlar için hangi servise gitsem karar veremedim. Evim Fatih-Topkapıda. İşyerim Şişli'de. Zeytinburnundaki Opel Odak evime çok yakın ama internette bu yerle ilgili çok olumsuz yorum var. İşyerime de Gayrettepe'deki Opel yakın. Burası için de özellikle yoğunluk nedeniyle çok olumsuz şeyler yazmışlar.
Bir de Bayrampaşa'da Ersu Özel Servis'i gördüm. Yorumları iyi. Aracın garantisi de bittiği için buraya götürmeyi düşünüyorum.

Servis konusunda öneriniz, yorumunuz nedir?

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
hocam yetkili serviste şu anda 0-3 yaş araçlar için indirim var. odak opel de insigniateam kurucularından Çağrı ve sosyal medya araçlarına özel bakan Tarık kardeşimiz var. giderseniz mutlaka ilgileneceklerdir. aracınız en iyi şekilde bakılır. Özellikle insigniateam den Çağrı ile iletişim kurmanızı tavsiye ederim. hem siteleri hem de instagramaları var.

• Beğen
Tepkiler: Mutlugun ve Hasip

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Zeytinburnu odaka gitmiştim. Kaza sonucu kapı değişti. Ayrıca ön cam çatlaklı kaskodan farkını vererek değişmiştim. 1 sene sonra arayıp kasko camın tamamını ödediğini ve benim verdiğim farkı geri iade edeceklerini söyleyip IBAN istemişlerdi. Hatta bakımı da orada yaptırıp bakımı yapan ustayla detaylı bilgi alışverişim oldu. Ben memnun kaldığımı söyleyebilirim.

ozgun84

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, bugun internetten zburnu odak icin randevu talebi olusturdum. Aksama dogru telefonla aradilar. Sali sabahina randevu aldim. Cagri beyi sordum. Isten ayrildigini soylediler. Bir fiyat alacam bakalim ne diyecekler. Tecrubelerimi sizinle paylaşacağım.

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba, bugun internetten zburnu odak icin randevu talebi olusturdum. Aksama dogru telefonla aradilar. Sali sabahina randevu aldim. Cagri beyi sordum. Isten ayrildigini soylediler. Bir fiyat alacam bakalim ne diyecekler. Tecrubelerimi sizinle paylaşacağım.
Hocam Tarık bey den alın randevunuzu. Tayfun hoca tavsiye etti opelforum'dan geliyorum derseniz daha detaylı ilgilenecektir. Çağrı ya insigniateam dan ulaşabilirsiniz..

• Beğen
Tepkiler: Hasip

ozgun84

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, iş yoğunluğundan yazacak fırsatım olmadı. Geçen hafta salı günü Cevizlibağdaki Opel Odak'a gittim. Özel talebim olmadı ama şansa Tarık Bey'e denk geldim. Tarık Bey gördüğüm kadarıyla iyi niyetli yardımsever bir arkadaş. Saolsun uzun uzun her işin üzerine konuştuk. Benim ek taleplerim vardı. Gereksiz para harcayacağım konusunda beni bilgilendirdi ve satıcı gibi değil, gerçekten arkadaş gibi fikir verdi. Sadece bir sorun yaşadım. Her işlemin ücretini baştan konuşmuştuk. Kabataslak 1500 TL dedik. Fakat yaklaşık 2200 TL gibi bir fatura çıktı. Ben böyle konuşmadığımızı söyleyince baştan kontrol ettik. Sorun şuydu, Tarık Bey bana fiyat verirken aracın 3 yaş üstü olduğunu düşünüp kampanyalı fiyatları vermiş. Fakat benim araç 11. aydan sonra 3 yaşını dolduruyor. Ne kadar doğru bilmiyorum, aradaki farkı kendi ödeyeceğini söyledi. Ben de ortası olsun dedim. 1800 TL ödeme yaptım. Yalan doğru bilemem, sözüne güvenerek tamam dedim. Rutin 45000 bakımı 600 TL yerine 1200 TL fatura edildi. Farkın en büyük sebebi bu. Diğer işlemler çok nemli değil. Ampul değişimi, ufak rütuş boya işlemleri, balata vs...

Sonuçta cebimden ekstra para çıktığı için beş üzerinden beş vermem ama yine de dört veririm. 60.000 bakımında da Odak'ı tercih ederim. Bence profesyonel çalışıyorlar. Aynı kampanya da devam ederse bakımda servis gerçekten avantajlı oluyor.
Önceki aracım Skoda Octavia'nın rutin bakımı Doğuş Oto'da en son 1000 TL civarıydı. Ek bilgi olarak yazayım dedim.