su kaynatma sorunu

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracıma lpg taktırdıktan sonra farkettiğim bir konu var, aracım yaklaşık 30 - 35 km yaptıktan sonra stop edip kaputu kaldırdığımda su kaynatma sesine benzer bir ses duyuyorum ve soğutma suyu deposunu açmaya çalıştığımda inanılmaz bir buharla karşılaşıyorum ve iyice açmaya çalıştığımda dışarıya su fışkırıyor bende kapağı tam açamadan kapatıyorum, aracın hararetine baktığımda 90 gösteriyor ama arabanın fanı çalışmış durumda oluyor, ben bunu lpg taktırdıktan sonra farkettim, lpg takılırken araç hava yapmıştı ve lpg ustası havayı almak için bir hayli uğraşmıştı, sizce bunun sebebi nedir, ben fazla endileşlenmedim çünkü araç fanı açıyor ve hararet göstergesi 90 da gösteriyor bu normal mi sizce???

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta sen napıosun sıcak arabanın genlesme kapagı acılırmı hıc yuzunu gozunumu yaksaksın akın oyle ısey yapma bı daha normal tabıkı su devrıdaım oluyor sıcak su hemde fanında acılıyor elleme sakın bı daha kotu olur senın ıcın elın yuzun yanar

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta sen napıosun sıcak arabanın genlesme kapagı acılırmı hıc yuzunu gozunumu yaksaksın akın oyle ısey yapma bı daha normal tabıkı su devrıdaım oluyor sıcak su hemde fanında acılıyor elleme sakın bı daha kotu olur senın ıcın elın yuzun yanar

yok hocam yanlış anladın kapağı tam olarak açmıyorum, kapak kademeli olarak açılıyor tamamen açmadan önce yarım açılıyor eğer buhar veya su gelmezse öyle tamamen açıyorum bugünkü olayda baktım su geliyor o yüzden açmadım, yani şimdi bu su kaynatması normal mi aracın bir sıkıntı yok değil mi?

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta bak orda yuksek basınc var o yarım dedıgınde bıle basıncla kapagı atarsa kaynarsın gene senın secımın normal tabıkıde aracın ıcerısınde 90 derecede su donuyor sence buhar yapması ve ısınması fokurdaması normal olmayabılırmı

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta bak orda yuksek basınc var o yarım dedıgınde bıle basıncla kapagı atarsa kaynarsın gene senın secımın normal tabıkıde aracın ıcerısınde 90 derecede su donuyor sence buhar yapması ve ısınması fokurdaması normal olmayabılırmı

teşekkür ederim normal olmasına sevindim ne bileyim lpg yi yeni taktırdığım için acaba araçta bir sorunmu oluştu diye korktum o yüzden sormak istedim forumda

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
problem yok araçta,sizin gördüğünüz 90 derece,aslında içerde 110 derecedeki su.Fatakt kapak kapalıyken yüksek basıctan dolayı su kaynamaz.Düdüklü tencere gibi :) Ama kapağı açıp basınç düşerse su kaynar.Gayet normal aracınız sıkıntı yapmayın kolay gelsin :)

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
problem yok araçta,sizin gördüğünüz 90 derece,aslında içerde 110 derecedeki su.Fatakt kapak kapalıyken yüksek basıctan dolayı su kaynamaz.Düdüklü tencere gibi :) Ama kapağı açıp basınç düşerse su kaynar.Gayet normal aracınız sıkıntı yapmayın kolay gelsin :)

çok teşekkür ederim teknik bilgiye sahip olmadığım için endişelenmiştim ama sayenizde rahatladım :)

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam hararet göstergesi belli bir düzeyin üstüne çıkmıyorsa endişeye gerek yok. Ben araca bindikten sonra belli bir süre sonra ara sıra hep hararete göz atarım. Orada hareketlenme yoksa endişe olmaz . Ancak yine de endişe varsa şu türde bir kapak taktır, sana direkt sıcaklığı gösterir.
Güncelleme: Resmi gönderdikten sonra farkettim, bu kapakta 60 ile 100 derece arası sarı çizgi 110 derece kırmızı çizgiye denk geliyor.
p9sxu.png

Son düzenleme: