su kaçağı

alperen02

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracımda günde 1.5 lt yakın su kaçağı oluyordu.Ustaya götürdüm radyatör delik dedi(radyatörü çıkarınca gerçekten delikti) .en son olmadı radyatörü değiştirdim.Sorun çözüldü görünüyordu.10 gün geçti su azalması yine ortaya çıktı.özellikle araba hararet yapınca ortaya çıkıyor.günlük 1 lt.gidiyor.bazen hiç eksilme yok .artık kaputu açıp suyu kontrol etmekten bıkmaya başladım.bugün iyice kontrol ettim,aracın altında ortada sola doğru su damlıyordu.sorun ne olabilir arkadaşlar.yardımcı olabilirmisiniz

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önden bakınca sol taraftanmı damlıyor öyle ise devirdaim pompası olabilir veya ahtapot hortum olabilir

cess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hortumların birinde kaçak olabilir.yani kelepçesi iyi sıkılmamıştır.ben de su eksilmesi vardı.üstten usta bakınca bişi göremedi ama devirdaim deişecek dedi ama usta yine de bi kaldıralım dedi.kaldırdık üst motor su hortumu kayışa sürtüyormuş meğer.kayış hortumu kesmiş biraz.neyse ki kaldırdık arabayı yoksa boşu boşuna devirdaim değişecekti.sen bi daha kaldırın arabayı ve öyle bakın..

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hortumların birinde kaçak olabilir.yani kelepçesi iyi sıkılmamıştır.ben de su eksilmesi vardı.üstten usta bakınca bişi göremedi ama devirdaim deişecek dedi ama usta yine de bi kaldıralım dedi.kaldırdık üst motor su hortumu kayışa sürtüyormuş meğer.kayış hortumu kesmiş biraz.neyse ki kaldırdık arabayı yoksa boşu boşuna devirdaim değişecekti.sen bi daha kaldırın arabayı ve öyle bakın..

:good:

arkadaşa katılıyorum iyi bi inceleme ile sorun bulunur bence yedek su tankının altındaki hortumda da sorun olabilir