su eksiltme sorunu

opel_zede

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabam corsa gls

atiker sıralı gazlı otogaz sistemi mevcut .aracım şehir içinde 200 km bir 4 parmak su eksiltiyor.egzozumdan buhar çıkıyor su akıyor.geçen gün arabaya shell den mavi konsantre antifiriz doldurdum birazda su ekledim .arabayı rölantide ısıtayım dedim.devir 4000 5000 ne geldiğinde egzozdan 2 metre öteye su attı.baya bir beyaz duman çıktı.ancak arabanın suyu eksilmedi.motor suyum seyir halinde eksiliyor.arabam aldığımdan beri böyle ustaya daha önce gösterdim .motor yağı temiz suya yağ karışmıyor.conta yakma ihtimali sıfırmış.lpg li arabalar su eksiltirmiş normalmiş.sağlıklı motorlar egzozdan su akıtırmış vs vs.

arabamın su eksiltme sorununu nasıl çözerim.arabaya su koymak istemiyorum artık.

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egzostan çıkan suylan soğutma suyunun pek alakası yoktur...
malum hava soğuk .soğuk havalarda egsozdan su atması normal sayılabilir ( SICAK EGZOS GAZI SOĞUK EGZOZ OLAYI ) de görmek lazım tabi...
onun dışında motor yağın temizse tam tersine soğutma suyunda temizse biribire karışmıyorsa o zaman contadan değildir...
lpgli araba su eksiltir diye bişey duymadım hiç... ?
borulardan, radyatörden ,devirdaimin ordan .termostatın kenarından ,genleşme kabının kapağından vs kaçak olabilir renkli antifiriz koyup bakmak icap eder...

Son düzenleme:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor ısınana kadar kondens suyu hele LPG de normal, motor ısındıkdan sonra hala çok duman atıyorsa bu düşünülür.Bu arada ustan şunu bilmiyormu yağa karışmaya bilir ama sızıtı az olup ancak motor sıcak iken pistona kaçırma olabileceğini ordan buhar olarak yanma ile dışa atılacağını?
neyse karamsar olmayalım sen devirdaim ve hortumlara baktır sızıntı varmı..o su bir yerden kaçırıyor sınuçta...en son ihtimal olarak conta.

opel_zede

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim klimam 1 de 2 de 3 de üflemiyor 4 de üflüyor .sıcak yada soğuk farketmiyor.zaten yeterince ısıtmıyor ve soğutmuyor.geçen klimayı çalıştırdım.parkettim döndüm geldim arabanın sağ altından yağla karışı pis tortulu bir su damlıyordu yarım çay bardağı kadar.geçen yaz klimayı açtım az çalıştırdım direksiyonun altından paspaslara çok az su akıtmıştı.klimacıya gittim anahtarın bozuk olabilir 50 tl anahtar gaz ekleriz 40 tl eğer hiç yoksa 80 tl dedi.adam baya bir şey çıkaracak gibi duruyordu bu ay yaptıramam dedim.gittim.

şimdi merak ettiğim soru klima borularındaki bir çatlak yırtık vs arabanın soğutma suyunu eksiltir mi.klimayla soğutma suyunun ilgisi var mıdır.

ayrıca egzozcuya gittim egzoz değiştirmeye adam arabanın egzoz üst manifold contasında hafif bir fısıltı var dedi motor ustasına git ben yapamam 40 - 50 tl masraf var dedi ben köpük sıkarak dolduruyorum sen bunu motoru söktürene kadar kullanırsın dedi..şimdi ben geçen baya bir beyaz duman attım acaba bu köpüğümü yaktım.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Klima ile soğutma suyunu karıştırmayın. Şimdi ihtimallerin en başında Lpg geliyor. Lpg mikserli mi? Mikserli ise beyinden gaza su damlatıyorsa, egsantrik kırabilirsiniz. Sıralı sistem ise, bağlantılarını kontrol edin. Kalorifer musluğunu kontrol edin, genleşme kabını kontrol edin, athapot hortumu kontrol edin. Umarım Semia'nın dediklerinden çıkmaz, Geçmiş olsun.

geçmiş olsun .bence satın kurtulun .3-5 demeyin fiyatı kırın ilan verin birkaç günde kurtulun.bu araba size daha fazla asraf çıkarmadan ondan kurtulun.zararın neresinden dönerseniz kardır.

Bu yorumu başkasına yaparken, size de aynı yorumlar gelmiş, o yorumları temizledim. Yorum yaparken dikkatli olalım.

copcu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arac su eksiltiyosa ilk bakilacak yerler rayatör,radyatör hortumlari

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selim abinin dediği gibi olabilir,pistona veriyordur suyu hortumların sertliğini kontrol edin ve yedek bidona su dönüş yaparken köpürme var mı? ona bakın yani kısaca suya basınç kaçırıyo olabilir conta yırtılmış olabilir..

opel_zede

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta söyle bir bakıyor .normaldir diyor.lpgli araba su eksiltirmiş.radyatörüm delik olsaymış suyu tamamen akarmış benim araba yattığı zaman değil seyir halinde eksiltiyor bunu dedim ustaya normaldir diyor.lpgnin sıcaklığı yüksek olduğundan genleşme kabının sağından solundan buhar olarak kaçarmış.

diğer forumlara baktım ordada aynı şikayetler var adamlarada aynı şeyleri demişler herhalde bu opelin kronik sorunlarından biri .bilmiyorum şimdi motoru söktürsem eskiyen tüm parçaları değiştirsem 3000 tl aşağı çıkamam sanayiye elini veren kolunu kaptırır.en güzeli bir süre daha kullanıp para bulunca satıp başka araba almayı düşünüyorum

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen ay kardeşimin aracındada vardı aynı sıkıntı kalorifer radyatöründen aracın içine usul usul su sızıyormuş. kalorifer peteği sökülünce çözüldü bir baktırmakta fayda var.
Benim daha evvel kullandığım 2 Corsa B' dede aynı problem vardı ve sağ ön kısım göle dönmüştü aman diyim...

tahtaravalli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam aynı sorun bendede vardı.Araba radyatörden su kaçırıyordu.Belli belirsiz.Radyatör tıkayıcılardan sogutma suyuna ekledim.O gün bugündür eksiltmiyor.