Şu Arabaya Talip Olayım mı ?

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Haha ya dogukaaan sen olmasan gulemiycem valla. Honda civicmi konforlu. Sen vectraya bindin mi? Sürdün mü :) benim 2 vectramdada esp yoktu. Kafadan kayma konusunda kac defa kafadan kaydirabildin :) malzeme kalitesi vasat demişsin vay anam vaay :D neresine dokundunda anladin? Klima paneli ergonomik degil mi? Hayatinda gorup girebilecegin en kolay kullanilan dijital klima be vectraninki :D bide senin arabalarin japon degil ki niye japon yapmaya çalışıyorsun ;) hyundai accent teneke desem bozuluyorsun. Linea bi tik ust seviye teneke desem onada bozulursun :D sen karabuke gel o honda dedigin araba benim vectrayla girdigim viraja vsc'siz patlamadan girsin orjinal amortisotlerle ne dersen yapcam bak :D hadi güzel kardeşim sen hyundai forumlarinda ucuz ama kaliteliyiz de :) i serisine yazik oluyo ayni adla gelmeseydi keşke hyundai yeni bi isimle soksaydi bu modelleri :D

Benim arabam Kore ama keşke Opel'de Hyundai kadar safkan olabilse ama ne yapalım fakirin umudu diye boşa demiyorlar. Sen Antalya'ya gel de konfor neymiş Civic'te öğren :D Geçenlerde tertemiz C1 1.6 modeli sürdüm ona göre yorum yapıyorum. Fakat bu kadar kötü olacağını açıkçası tahmin etmiyordum ama malesef acı gerçek.He bu arada kokpit yüksekte olduğundan sen kendini güvende hissedebilirsin ama Japon ile mukayese etmek yerine E46 3 Serisi'nin arkasından gir viraja'da görelim bakalım :).

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim arabam Kore ama keşke Opel'de Hyundai kadar safkan olabilse ama ne yapalım fakirin umudu diye boşa demiyorlar. Sen Antalya'ya gel de konfor neymiş Civic'te öğren :D Geçenlerde tertemiz C1 1.6 modeli sürdüm ona göre yorum yapıyorum. Fakat bu kadar kötü olacağını açıkçası tahmin etmiyordum ama malesef acı gerçek.He bu arada kokpit yüksekte olduğundan sen kendini güvende hissedebilirsin ama Japon ile mukayese etmek yerine E46 3 Serisi'nin arkasından gir viraja'da görelim bakalım :).
ya doğukan valla ne içiyorsun ne kullanıyorsun merak ediyorum :D
benim hayatım araba olmuş sen bana civic kullan diyorsun.
2011 civic 4k elgance fd6 kasa 1 ay kadar altımdaydı. halamı konuşuyorsun ;)
fakirin umudu lafıda otopark'tan çalıntı neyse gözümden kaçmadı ama hyundai direk fakir :D
benim 2+2.5 senedir bindiğim arabaları bana anlatma cesaretini taktire şayan bulup seni ödüllendirmek isterim :D
neyseki e46 kadar yol tutuyoruzda kepaze olmadık :D
[MENTION=54413]Flea_[/MENTION] mert nerdesin ya komediyi kaçırıyorsun. Doğukan yine yardırıyor. accentin o muhteşem yol tutuşundan sonra vasat gelmiştir haklısın ne diyelim :D

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
c kasayıda 2010 makyajlı civic elegance yide yeterince kullandım ama civic in vectra dan daha konforlu oldugunu soyleyen birini daha once hiç duymadım ki civic in sahibide fanatik japoncudur yani. artılarını say deseniz sorunsuzlugun dan baska kayda deger bişey soyleyen yok. süspansiyon desek bence aynı derece de sert iki arac içinde. donanım desen c kasa comfort oldugu halde sunroof hariç altta kalır özelliği yok. ki elegance olsa nasıl ezeceğinden bahsetmiyorum. malzeme kalitesi civic i 10 a katlar bence. genişlik olarak bence aynı derecede iyi iki araçta ama civic te arka tarafta şaft tüneli olmadıgı için arkayı 3 lediğiniz zaman cok daha rahat oluyor o yönde bir artısı var. civic te bi yol bilgisayarı var yol bilgisayarı demeye bin şahit ister. hondayı honda yapan otomatik şanzumadır sadece. manuel sanzumanda neredeyse tüm japoncular toyotayı tercih ederler

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et

fakirin umudu lafıda otopark'tan çalıntı neyse gözümden kaçmadı ama hyundai direk fakir :D
benim 2+2.5 senedir bindiğim arabaları bana anlatma cesaretini taktire şayan bulup seni ödüllendirmek isterim :D
[MENTION=54413]Flea_[/MENTION] mert nerdesin ya komediyi kaçırıyorsun. Doğukan yine yardırıyor. accentin o muhteşem yol tutuşundan sonra vasat gelmiştir haklısın ne diyelim :D

Azıcık kendini geliştirsene :D. Her seferinde köşeye sıkışınca yanına bir destek çağırma çaresizliğini gösteriyorsun ee ne yapacan kapasite meselesi , tıpkı yeni Civic dediğim halde eski jenerajyon FD6'yı anlamak gibi. Gitte showroom'a bir test sürüşü yap tabure de oturmak ağrı yapmıştır. Ha birde sıradan bir arabayı inanılmaz gösterme çaban varya muhteşem demek E46 kadar yol tutuşu var ha.. hayal dünyası böyle bir şey :). Birde konuya Otopark özetiliğini de dahil edip iyice çocuklaşmışsın :D Ben sadece bir parça alıntı yaptım , siz bütün gün özenti davranıyorsunuz o ne olacak ? Tesbih 10 beygir veriyormu bare ? :D Neyse lafı fazla uzatırsam tadı kaçar bu ülke hala gerçekleri söylemeye hazır değil. Vouxhall'a iyi bak pardon Buick demek istedim yada Opel.. Ee ne yapacan Avrupa'da satamayınca başka isimle satıcak tabi.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İş güç giremiyorum pek foruma be kardeşim, kavga gürültü yapıcak kadar vaktim bile yok artık, ama bi kaç şey söylim.

Bu arabayı alırsan, amortisör+yay masrafın olacak, stopları magneti marelli olarak sıfır alman gerekicek, farlardaki filmler sökülünce adam olmuyosa bir takım da depo far gider. Bagaj kapağındaki filmleri söküp bi cila attınmı zaten komple boyalı araba, sıkıntı yok kaportadan yana. 2004 modellerdeki kronik zırvalıklar yoksa motora baktırıp alınır bu araba, şasiyi kontrol ettir, sağlamsa al bin.

Linea konusu gerçekten komik, konforsuz dar ve tatsız bir araba ama çok az yakıyor, parçası zibil gibi ekonomik ve yeni araba + piyasası çok hızlı. Vectra ile kıyaslamak çok yersiz, hakiki D sınıfı ve harbiden her anlamda özlediğim araba. Önden kayması pek yok malesef vectranın. Zorlayınca arkadan salıyor, tipik önden çekişli ön yargısı işte...Arkadan gerçekten iyi ve kademeli kayar, benim 1.9CDTI da ESP olmasına rağmen arkadan salardı, bilinçli olarak baya keyifli olabiliyor.

Farklı sınıflarda, farklı vasıflarda arabaların karşılaştırılması bana hep saçma gelmiştir. E46 lafı geçmiş, arkadan çekişli arabayla önden çekişli arabanın yol tutuşu kıyaslanıyor, alakasız ekollerdeki arabaların konforları kıyaslanıyor, alt segment arabalarla üst segmentler kıyaslanıyor, komik yani :D
Hatasız ve ağzına kadar dolu, lastik basınç sensörüne kadar olan bir Seat Leon'a biniyorum. Samimiyetime inanıyorsanız Vectra C gibisi yok. Kalas gibi görüntüsüne rağmen sahip olduğu CX oranına, sert amortisörlerine rağmen sunduğu konfora, fiyatına göre sürücüsüne verdiği imkanlara, hayvani boyutuna rağmen yeni araçlardakinden daha kolay kontrol edilmeye falan filan diye sayarım ben...En korktuğum insan tipi "bizim arkadaş, bizim dayıoğlu..." diye cümleye başlayıp temele dayanağa sahip olmayan cümleler kuran, doğru bildiğini sanan yanlış insanlardır. Doğruluğundan emin olmadığım düşünceler için kalp kırmayı bıraktım, emekli oldum ben artık :D
Özetle vectramı özledim, bahara vectra alma planım var, işler yolunda giderse tekrar aranızdayım ;)

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Mert Civic ile Vectra'yı hatta Era'yı mukayese ediyorsa arkadaş bende E46 ile mukayese edebilirim heralde. Öyle laf çarpıtmaya gerek yok. Vectra'nın konforlu bir araba denmesi için kalça ve sırt bölgelerindeki dokuların hasar görmüş olması gerekir çünkü bir fil bile daha konforludur. Haricinde zaten bu arkadaş 4 yıllık Vectra geçmişini büyük bir başarı gibi anlatıyor. Birde Linea ne kadar önden kaymayı huy edinmiş olsada bir dolaptan bile daha dar olsada kötü bir araba değil. Ama 0-100 hızlanmasını 1.5 ayda tamamlayan bir fil yerine traktör gibi çalışan bir dizel Mondeo'yu yeğlerim.
Not : Bu arada gecenin bir yarısı araç sahibini aradım ve kendisi detaylı bir araştırma için garaja indi. Ve Vectra önden kaymıyormuş sadece hissiz direksiyonu ve alt takım tıkırtısı önden kayıyor intibası bırakıyormuş.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ahmet07

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
30.000 tl boşta param olsa; vede araba alacak olsam. alacağım arabalar için bana sadece seçenek verilse;

Opel vectra 1996 veya fiat palio, punto, linea bunların tüm modelleri. hyundai tüm modelleri.

gider opel vectra 1996 modeli seçerim.
şuanda bu forumdaysak akıllı insanlarız. akıl var mantık var.

100 kg adamım, sürücü panelinde emniyet kemeri sığmayan palioyu mu seçeyim ?
içi daracık fiat linea yımı seçeyim ?
yoksa oyuncak gibi olan hyundai yimi seçeyim ?

palio denilen arabalar son modeli yolda kalmış bir araba. clio desen sürücü kursu sınavında yanmış bir araba. hyundai desen, yazmıyorum bile.
ve saydığım tüm araçlarda ne estetik var ne parça kalitesi var hiçbirşey yok. sanki dümdüz üretilmiş. yeni olsunda ne olursa olsun diye.

ALSAT çı değilim. belki piyasası iyi olabilir ama, bu fiat linea C sınıfı değil B sınıfıdır. bu kadar hantal büyük bir görünüşe, B sınıfı yakışmıyor.

Vectrayı yazmama gerek yok. 1996 modeli sanki 2008 model gibi. adamlar çok güzel araba yapmışlar. ama piyasadaki Ameleler, sadece eşeğe biner gibi binmişler. bakım yaptırmadan binmişler. o yüzden temizi fazla yok.

araç kullanırken ilk önce konfor önemlidir. yayların rahat gevşemesi, yok ön panelin yeni nesil olması değil bahsettiğim konfor. 100 kglik adamın araca rahatça oturması yada tavana kafası değmeyerek rahatça kullanmasıdır konfor.
Benim görüşüm bu.

EDİT: bu yaz dayımlar geldi. ve 15-20 gün tatil yapma fırsatım oldu. Yer antalya; antalyadan aydına gideceğiz. kuşadasından ev alacaklar. giderkende muğlada bir kaç gün kalacağız. dediler ki bir araba kiralayalım. Tamam dedik, araba arıyoruz. ortada bir Fiat linea var. LANET OLSUN 80 tl ye sadece fiat linea var en ucuz. ben dedimki 25-50 daha koyun renault fluence kiralayın, olmaz dediler. bende gitmedim. B sınıfı ufacık araçta 10-20 saat yol çekilmez. 5 kişiyiz birde. Sonradan üzüldüler keşke bizim arabayla gelseydik falan dediler. aramız iyice açıldı =) fiat linea yüzünden tatilden olduk =)

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her aracın üretiliş amacı farklı. en alt sınıf fiat albea linea accent symbol gibi arabalara araba demeye bile çekinirken Vectra gibi bir modelle kıyaslanıyor. Bu vasat arabaların tek amacı ekonomi başka hiçbir şey değil. Nasıl bi yanılgıdır bu ya bide ciddi ciddi kalp kırarak agresif gereksiz kelimeler sarfederek yanlışını doğru gibi yedirtmeye çalışıyosun. kimse yoğurdum ekşi demez ama herşeyin de gerçeklik payı var. fiat ve opeli geçtim linea ve Vectra kıyaslamak nasıl bir psikolojik çöküntünün eseridir hala anlamıyorum. Gerçekten muhalefet olmak istemezdim özür dilerim ama her konuda opeli kötüleyip hyundai ve fiat gibi markaların vasat modellerini zirveye taşımandan rahatsız oluyorum. Yok öyle birşey güzellik göreceli olabilir ve sen kör olabilirsin ama 2+2 4 se opel fiat ile kıyaslanamaz

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Doğukan hakikaten sana laf söyleyemiyorum. Sen önce vectrayi gerçekten kullan sonra gel. Arabadaki konforu bilmeyen yok hala sacma sapan konuşuyorsun. Ben senle dalga geciyorum açıkca sen hala farkinda değilsin. Tenekeden bozma ruzgarda paraşüt gibi ucan Eranin yol tutusunu beğendim diyen adam gelmis vectranin yol tutusuna laf ediyor. Sen bence bi doktora gorun. Ulasamadiklarina laf etmek hastalik olmuş sende ;) senin bileceğin değil hayal edemeyeceğin arabalara bindim ben sen canini sikma. Erayla yatip lineayla kalkmiyoruz. Insan malini overde lineayida tutup d segmenti arabayla kiyaslamaz. Yandan biri çaksa olup gideceğin bir araba pop donanimina biniyorsun hala konuşuyorsun