Şu Arabaya Talip Olayım mı ?

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Doğukan hakikaten sana laf söyleyemiyorum. Sen önce vectrayi gerçekten kullan sonra gel. Arabadaki konforu bilmeyen yok hala sacma sapan konuşuyorsun. Ben senle dalga geciyorum açıkca sen hala farkinda değilsin. Tenekeden bozma ruzgarda paraşüt gibi ucan Eranin yol tutusunu beğendim diyen adam gelmis vectranin yol tutusuna laf ediyor. Sen bence bi doktora gorun. Ulasamadiklarina laf etmek hastalik olmuş sende ;) senin bileceğin değil hayal edemeyeceğin arabalara bindim ben sen canini sikma. Erayla yatip lineayla kalkmiyoruz. Insan malini overde lineayida tutup d segmenti arabayla kiyaslamaz. Yandan biri çaksa olup gideceğin bir araba pop donanimina biniyorsun hala konuşuyorsun

:) Sen dalga geçmeyi becerebiliyormusun ki ? Aksine dalga geçme şerefini ben yapmış oldum kendini tatmin etme. Hatta şöyle düşün daha önce sen benim konularıma girip deli saçması benzetmeler yaparak huzur buluyordun , bu sefer de ben biraz değişiklik yapmanın mantıklı olacağını düşündüm .:) Birde kendini her zamanki gibi havalı göstermek için sürdüğün arabaların listesini çıkarmışsın aferin sen ömründe benim bindiğim arabaların sürmeyi geçtim içine oturabildinmi acaba ? :) Birde büyük patlama yapmışsın ya gülme krizine girdim :D... Demek benim Vectra'ya ulaşamayacağımı zannediyorsun ama keşke ederi 30.000 olmasa da bende alamasam , fakat ne yazık ki beğenmediğin Accent'im 23.500'e almış olmama rağmen şu aralar 30.000 lira ediyor :) prim böyle bir şey. Yani senin kafanın alamadığı gerçek. Birde ısrarla bilmediğin arabayı çamur atmak yarın gitti yeni jenerasyon Civic testi yap. Belki konforlu araba neymiş anlamış olursun.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İse birlikte gidip geldiğimiz arkadaşım geçen sene 2009 model accent aldı. Bende de 2006 model astra g var. Araba almadan birkaç hafta birlikte gidip geldik benim araçla. Neyse sonra aracı bulunca aldı. Bir ay kadar kendi aracıyla gidip geldi. Birgün arabası babasına lazım olunca yine eskisi gibi benim araçla işe gittik. Bir baktım adam gerim gerim geriliyor. 90-110 arasında bol virajlı bir yolda işe gittiğimizden her virajda fren yapmaya çalışıyor. :) ne oldu birader dedim. Abi çok hızlı giriyorsun virajlara, ben benim arabayla 70-80 le dönerken korkuyorum sen 110 la giriyorsun, nasıl yatmıyor bu araba dedi. Şeritten çıkmadan virajı alıyorsun, hyundai almakla hatamı ettim astra alsaydım keşke dedi. Bu bütün olayı açıklıyor heralde. Bırakın vectra yı astra ya binen hyundai kullanıcısı anladığına pişman oluyorsa accent ve vectra kıyaslamak ayıp :)
İki tane vectra kullanmış birisi olarak vectra astradan daha rahat diyebilirim. C kasa kendi aracım olarak kullanmadım ama yaptığım suruslerde çok tatmin etmişti.
Dizel era da kullandım. Araba seri iyi kaçıyor ama güven vermiyor. Sehirici kullanımında ucuz yollu az yakan bir model araba alinacaksa accent alınabilir fakat her arabanın bir ederi değeri vardır. Değişik kullanım zevklerine göre araç tercih edilir.
Herkesin aracı kendine güzel tabiki ama araç dediğin ihtiyacı karsiliyorsa iş görür. Biri seri araba ister büyük motor alır, biri güzel gözüksün de ne olursa olsun der 1.0 motor araba alır, biri tipsiz olsada farketmez az yaksın Sehirici kullacagim der Clio alır,biri sorunsuz olsun der Japon alır, biri piyasa da parçasını bulacağım araç olsun der taksici ve şirket arabası olarak yaygın olrak kullanılan hyundai yada fiat alır.
Herkes ihtiyacına göre araba aldığı için her arabanın özellikleri de haliyle farklı olacaktır. Araba kiyaslayip birbirimizi uzeceginize ben ihtiyacım olan aracı kullanıyorum gerisi teferruat deyip konuyu sonlandırmak gerekir diye düşünüyorum

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mert Civic ile Vectra'yı hatta Era'yı mukayese ediyorsa arkadaş bende E46 ile mukayese edebilirim heralde. Öyle laf çarpıtmaya gerek yok. Vectra'nın konforlu bir araba denmesi için kalça ve sırt bölgelerindeki dokuların hasar görmüş olması gerekir çünkü bir fil bile daha konforludur. Haricinde zaten bu arkadaş 4 yıllık Vectra geçmişini büyük bir başarı gibi anlatıyor. Birde Linea ne kadar önden kaymayı huy edinmiş olsada bir dolaptan bile daha dar olsada kötü bir araba değil. Ama 0-100 hızlanmasını 1.5 ayda tamamlayan bir fil yerine traktör gibi çalışan bir dizel Mondeo'yu yeğlerim.
Not : Bu arada gecenin bir yarısı araç sahibini aradım ve kendisi detaylı bir araştırma için garaja indi. Ve Vectra önden kaymıyormuş sadece hissiz direksiyonu ve alt takım tıkırtısı önden kayıyor intibası bırakıyormuş.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Laf çarptığımda neler olur forum gayet iyi bilir, gayet güzel kavgalar etmişliğim var, inan ki laf çarpmadım, dostane bir yorum getirdim kimseye laf gitmesin diye. Ben vectrayı satıp Leon aldıktan sonra ufak bi kaza yaşadım ve arabanın basıklığından tedirgin olup kardeşime verdim anahtarı, acil işim olmadıkça keyfi olarak binmiyorum arabaya. İşim ve müşterilerle ilişkiler gereği türlü arabalara bindim, albea dan tut 2015 golf, C180coupe dahil türlü arabalardu bunlar. Bu bağlamda Vectra gerçekten konforlu arabaymış, sert amortisörlerine dağmen darbe emişine ve kontuklarına, iç mekan ferahlığına v.s göre...Ne tür bir vectraya bindin bilemicem ama, bir zamanlar konforunu çok beğenmediğim vectrayı köpek gibi arıyorum.
Opeller hakkında daha iyi bilgi istiyorsan techturkey forumlarına takılabilirsin, bu forumun kurucu ve onursal üyelerinin çoğu o forumum kültürüyle buralara taşınmıştır. 0-100 hızlanması bir arabanın performansını belirlemede en niteliksiz kıstaslardan biridir zamanla anlarsın ; güçsüz motoruna göre topspeed konusunda gayet iyidir 1.6 vectra. Benim 0-100 hızlanması 11.5sn olan leon'um, uzunda vectradan tokadı yiyor misal ;) İşin en garip kısmı ise, alt takım takırtısının sebebi rot-rotil-burç üçlüsüyle çözülüyor ve hissiz ama tepkileri hızlı direksiyon önden kayma hissi vermiyor, hissiz direksiyonlar tam tersini yapar, kayma olsa bile farkettirmez... Zaten 1.6 vectranın motoru yeterli çekiş gücünü sağlayamadığından kayma yaratmıyor, GM T platformunda(Astra F şasisi) da yaşanmıştı bu direksiyonu fazla kırınca arkayı salma olayı, tarih tekerrürden ibarettir derler...
Velhasıl işin özü, ben vectramı özledim. İster önden kaysın, ister takırtı yapsın. Vectradan çok daha üstün yol tutan, önden kaymayan, ağzına kadar dolu spor görünen genç Leon'umu vectra kadar sevmiyorum. Görüş açısı ve kokpit ferahlığı benim için daha önemli bir unsurdur. Aradaki farkı sürüş tecrübemle kapatabilmekteyim...Hayırlı geceler olsun.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya dostum, eraya muhteşem frenleri ve yol tutuşu var diyen kişi ile neyin kavgasıdır bu? :) He de geç...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:) Sen dalga geçmeyi becerebiliyormusun ki ? Aksine dalga geçme şerefini ben yapmış oldum kendini tatmin etme. Hatta şöyle düşün daha önce sen benim konularıma girip deli saçması benzetmeler yaparak huzur buluyordun , bu sefer de ben biraz değişiklik yapmanın mantıklı olacağını düşündüm .:) Birde kendini her zamanki gibi havalı göstermek için sürdüğün arabaların listesini çıkarmışsın aferin sen ömründe benim bindiğim arabaların sürmeyi geçtim içine oturabildinmi acaba ? :) Birde büyük patlama yapmışsın ya gülme krizine girdim :D... Demek benim Vectra'ya ulaşamayacağımı zannediyorsun ama keşke ederi 30.000 olmasa da bende alamasam , fakat ne yazık ki beğenmediğin Accent'im 23.500'e almış olmama rağmen şu aralar 30.000 lira ediyor :) prim böyle bir şey. Yani senin kafanın alamadığı gerçek. Birde ısrarla bilmediğin arabayı çamur atmak yarın gitti yeni jenerasyon Civic testi yap. Belki konforlu araba neymiş anlamış olursun.
Ya olay yaratcam olmayacak :D emre abi geliyor sonra :D
neyseki senin o muhteşem arabanı 20'ye alabiliyorum :D 30 alana saygılar çekiyorum ;)
aslanım civic civic diye gezme. ben civice bindim hala basmıyormu marş ? :D
civic oyuncak plastik kalitesinde bir araba neden anlamıyorsun :D akşam dayımın corsayla çarptığı civic'in içler acısı halini atarım. corsada 80 tl boya düzelme masrafı vardı civicin ekspertizini yaparsın :D he birde civic 4 yıldızmı alıyordu ya ncaptan :D

Ahmet_01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Doğukan bey nedense yazdıklarınızdan sonra aklıma bu şiir geldi

azm-u hamam edelim, sürtüştürem ben sana,
kese ile sabunu, rahat etsin cism-u can.

lal-u şarap içurem ve ıslatıpp geçirem,
parmagına yüzügü, hatem-i zer drahsan.

egil egil sokayım, iki tutam az mıdır?
lale ile sümbülü kakülüne nevcivan.

diz çökerek önüne ılık ılık akıtam,
bir gümüş ibrik ile destine ab-ı revan.

salınarak giderken arkandan ben sokayım,
ard etegin beline, olmasın çamur aman.

kulaklarından tutam, dibine kadar sokam,
sahtiyenden çizmeyi, olasın yola revan.
* * *
öyle bir sokayım ki, kalmasın dışarıda hiç,
düşmanın bagrına, hançerimi nagehan.

eger arzu edersen, ben agzına vereyim,
yeter ki sen kulundan lokum iste her zaman.

herkese vermektesin, bir de bana versene,
avuç avuç altını, olsun kulun şaduman.

sen her zaman gelesin, ben vehbi´ye veresin,
esselamun aleyküm ve aleykümesselam (ALINTIDIR)

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
ya dostum, eraya muhteşem frenleri ve yol tutuşu var diyen kişi ile neyin kavgasıdır bu? :) He de geç...

Geçmişte sinirle yazdığım iki parça alıntıyı pişirip pişirip önüme koyan insan grubuna selam olsun. Çok rahatsız olduysan Emre abiye Vectra'ya konforsuz diyor diye şikayet et.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 05:51 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 05:38 ----------

Ya olay yaratcam olmayacak :D emre abi geliyor sonra :D
neyseki senin o muhteşem arabanı 20'ye alabiliyorum :D 30 alana saygılar çekiyorum ;)
aslanım civic civic diye gezme. ben civice bindim hala basmıyormu marş ? :D
civic oyuncak plastik kalitesinde bir araba neden anlamıyorsun :D akşam dayımın corsayla çarptığı civic'in içler acısı halini atarım. corsada 80 tl boya düzelme masrafı vardı civicin ekspertizini yaparsın :D he birde civic 4 yıldızmı alıyordu ya ncaptan :D

Neyse ki Civic aşkım yok olsa bu yazdıklarından sonra kahrolurdum gerçekten. Ayrıca Corsa Opel ailesinde ayrı bir yeri vardır onunla da ateş etmeye çalışma ;) Birde atarlı ergen hareketleri çekerek aslanım kelimesi kullanmışsın yaşım biraz daha küçük olsaydı belki bende kullanabilirdim... Her neyse senin Linea'ya karşı ettiğin laflar çok gücüme gitti , o yüzden bende onu satıp i10 aldım ;). İstersen yarın gel seni gezdireyim internette pek tadı olmuyor da iletişimin.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya burada olay vectraya konforsuz demen degil , vectranında opelinde canı cehenneme , asıl olay karşılaştırdıgın arabalar , farkettim ki sen arabaları satana kadar savunuyorsun , gerisi yalan...
Linea yı , Era yı burada bize sanki bilinmiyormuş gibi (eminim herkes en az bir kez kiralıkta olsa, satın alarakta olsa, denk gelmişte olsa bir era veya lineanın içine kesinlikle binmiş ve deneyim etmiştir) satmaya çalışman , ama başaramazsın. Çünkü era beynimde ''sol aynamda , freni kökleyince kıç kısmının kayarak dumduz yolda arkasını savurarak refuje dalan'' bir araba olmaktan öteye geçemez...
Ha alınmazmı? Tabikide alınır zaten benim için alınmayacak araba yoktur her arabanın bir uretiliş ve alınış amacı vardır , sadece dizelini gezmek için alırım ama ne can guvenligini, ne yol tutuşunu ,nede frenlerini savunmak için hiçbiryerde agzımı açmam.
Sen burada corsayı yerin dibine sokabilirsin hatta sana yardım ederim , ama sen satın aldıgın arabaları satana kadar ilah ilan ediyorsun.
Yazık çok yazık...

Son düzenleme:

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
ya burada olay vectraya konforsuz demen degil , vectranında opelinde canı cehenneme , asıl olay karşılaştırdıgın arabalar , farkettim ki sen arabaları satana kadar savunuyorsun , gerisi yalan...
Linea yı , Era yı burada bize sanki bilinmiyormuş gibi (eminim herkes en az bir kez kiralıkta olsa, satın alarakta olsa, denk gelmişte olsa bir era veya lineanın içine kesinlikle binmiş ve deneyim etmiştir) satmaya çalışman , ama başaramazsın. Çünkü era beynimde ''sol aynamda , freni kökleyince kıç kısmının kayarak dumduz yolda arkasını savurarak refuje dalan'' bir araba olmaktan öteye geçemez...
Ha alınmazmı? Tabikide alınır zaten benim için alınmayacak araba yoktur her arabanın bir uretiliş ve alınış amacı vardır , sadece dizelini gezmek için alırım ama ne can guvenligini, ne yol tutuşunu ,nede frenlerini savunmak için hiçbiryerde agzımı açmam.
Sen burada corsayı yerin dibine sokabilirsin hatta sana yardım ederim , ama sen satın aldıgın arabaları satana kadar ilah ilan ediyorsun.
Yazık çok yazık...

Olcay Bey aslına bakarsanız her iki araç ta belli imkanlar dahilinde yapılmış illa ki normal olarak ta mükemmel olması beklenemez. Bunun yanında aksine yazdıklarımı her zaman tarafsız olayı seçerim inceleme yazımı okumuş olsaydınız daha iyi anlardınız. Vectra ila Linea kıyaslaması tabi ki normal şartlarda olmaz gerek segment farkı gerek üretim şartları bir değil , zaten benim iddia ettiğim nokta zaten bu değil. Vectra benim için her zaman kendi sınıfında karizması olan havalı bir araba intibası bırakmıştı. Fakat büyük bir beklenti ile bindiğim Vectra hayal kırıklığına uğrattı beni. Zaten bunun yanında D segmenti çoğu arabaya da binmiş biri olarak söyleyebilirim ki en tadı tuzu olmayan araba. Ben bu aracın 3.2 GTS modelini de izlediğim çoğu yabancı araba inceleme yazılarından yada video'lardan başarısız olduğunu da biliyorum. Zaten evde geçirdiğim zamanları boş boş sohbet , muhabbet tarzı şeylere harcamak yerine araştırma yaparak geçiririm. Fakat sizin söyledikleriniz ve Fatih arkadaşımızın her zaman ki iğneli laflar la kendini ön plana çıkarma çabaları konuyu bu kadar uzattı. Ayrıca sırf sahibiyim diye bazı şeylere göz yummam. Yeri gelir överim , yeri gelir karalarım yanlış anlaşılmayı ortadan kaldıralım. Sürekli alakasız şekilde Corsa mevzusu dönüyor fakat Corsa hiç ötelenecek bir araba da değil konfor-tutuş dengesi olsun , iç mekan genişliği olsun...