Dikkat! Kış Lastiğini Takmayan Trafikten Men Edilecek

umutisen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Dikkat! Kış Lastiğini Takmayan Trafikten Men Edilecek

ben sadece ticari araçların mecbur oldugunu bılıyorum

mtaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar kış lastiğini takarken ebatını değiştirdiğimizde bir sorunla karşılaşır mıyız? Hırvatistanda yaşayan bir arkadaşım da Astra J sine oradaki servisin yönlendirmesiyle 215/50*17 yerine 205/60*16 ebatında kış lastiği takmış. Kendi ebatımız olan 215/50*17 kış lastiği ile diğerinin arasında fiyat olarak çok fark var. ֖rneğin Nokian WR D3 bizim ebatta 500 tl civarı diğer ebatta ise 300 tl. 

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arada çevresell olarak çok cüzzi bir fark var. %0,87 / 17,59 mm. İbrede 90km/h okurken gerçekte 90,78 olur. Yerine geçebilecek en ideal ebat. Bu arada yerine 16 jant uydurmanız lazım. Çıkma sac jant uygun fiyata bulabilirsiniz.

mtaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burock3427 link' Alıntı:
Arada çevresell olarak çok cüzzi bir fark var. %0,87 / 17,59 mm. İbrede 90km/h okurken gerçekte 90,78 olur. Yerine geçebilecek en ideal ebat. Bu arada yerine 16 jant uydurmanız lazım. Çıkma sac jant uygun fiyata bulabilirsiniz.
Hocam teşekkür ederim, önceki aracımdan kalma bir takım orijinal jantım var ama 14 inch ve 4 bijonlu. Sanırım bunları 16 inch ve 5 bijonlu jantlarla değiştirebilirim. Maliyeti hakkında bir fikriniz var mı acaba?

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mtaner link' Alıntı:
Hocam teşekkür ederim, önceki aracımdan kalma bir takım orijinal jantım var ama 14 inch ve 4 bijonlu. Sanırım bunları 16 inch ve 5 bijonlu jantlarla değiştirebilirim. Maliyeti hakkında bir fikriniz var mı acaba?

Çıkma alacağınız için fiyat yerine göre değişir bir fikrim yok ama bizim bijon aralığında 16 jant bulmakta zorlanacağınızı sanıyorum. Bijon aralığını tutturmak için flanş kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Lastikçiler yardımcı olacaktır bu konuda.

mtaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burock3427 link' Alıntı:
Çıkma alacağınız için fiyat yerine göre değişir bir fikrim yok ama bizim bijon aralığında 16 jant bulmakta zorlanacağınızı sanıyorum. Bijon aralığını tutturmak için flanş kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Lastikçiler yardımcı olacaktır bu konuda.
Hocam tekrar teşekkür ederim, son olarak şu an araştırıyorum jantları, bizim bijon aralığımız nedir ?

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mtaner link' Alıntı:
Hocam tekrar teşekkür ederim, son olarak şu an araştırıyorum jantları, bizim bijon aralığımız nedir ?

1,4T ler 5x105