Sönmeyen arıza lambaları.

y_demirci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi günler aranıza yeni katıldım. Vectra c kasa 2004 1.6 benzin-LPG kullanıyorum aracım 145 000 km de. Arabayı aldıktan sonra gösterge panelinde sağ ön sis farı hatası verdiğini gördüm. İnip baktığımda çalışıyordu. Direksiyonun yanında ünlem işareti çıktığını gördüm. Ama direksiyonda hiçbir sıkıntı yoktu. Servise götürdüm. Servis bana arabanın kazalı olduğunu bu yüzden bu hataları silemeyeceklerini söylediler. :confused: Ayrıca arabanın gösterge panelinin sağ tarafında bulunan motor lambası yanıyor. Bir kaç kişiye sorduğumda motor arıza lambasının yanma sebebinin LPG kullanan bütün opellerde olduğunu söyledi. Şimdi ben bu hataları sürekli almak zorunda mı kalacağım bunun bir yolu yok mu.

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi günler aranıza yeni katıldım. Vectra c kasa 2004 1.6 benzin-LPG kullanıyorum aracım 145 000 km de. Arabayı aldıktan sonra gösterge panelinde sağ ön sis farı hatası verdiğini gördüm. İnip baktığımda çalışıyordu. Direksiyonun yanında ünlem işareti çıktığını gördüm. Ama direksiyonda hiçbir sıkıntı yoktu. Servise götürdüm. Servis bana arabanın kazalı olduğunu bu yüzden bu hataları silemeyeceklerini söylediler. :confused: Ayrıca arabanın gösterge panelinin sağ tarafında bulunan motor lambası yanıyor. Bir kaç kişiye sorduğumda motor arıza lambasının yanma sebebinin LPG kullanan bütün opellerde olduğunu söyledi. Şimdi ben bu hataları sürekli almak zorunda mı kalacağım bunun bir yolu yok mu.[/

birincisi kazalı araç da arızalar silinmez diye bir durum mu varmış

ikincisi aracın kazalı olduğunu bilmiyor muydunuz siz.

y_demirci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi günler aranıza yeni katıldım. Vectra c kasa 2004 1.6 benzin-LPG kullanıyorum aracım 145 000 km de. Arabayı aldıktan sonra gösterge panelinde sağ ön sis farı hatası verdiğini gördüm. İnip baktığımda çalışıyordu. Direksiyonun yanında ünlem işareti çıktığını gördüm. Ama direksiyonda hiçbir sıkıntı yoktu. Servise götürdüm. Servis bana arabanın kazalı olduğunu bu yüzden bu hataları silemeyeceklerini söylediler. :confused: Ayrıca arabanın gösterge panelinin sağ tarafında bulunan motor lambası yanıyor. Bir kaç kişiye sorduğumda motor arıza lambasının yanma sebebinin LPG kullanan bütün opellerde olduğunu söyledi. Şimdi ben bu hataları sürekli almak zorunda mı kalacağım bunun bir yolu yok mu.[/

birincisi kazalı araç da arızalar silinmez diye bir durum mu varmış

ikincisi aracın kazalı olduğunu bilmiyor muydunuz siz.

Kazalı olduğunu biliyordum lakin bu kaza sonucu bu kadar sıkıntı olabileceğini bilmiyordum.

Sizin sorduğunuz birinci sorunun cevabını merak ediyorum bende.

y_demirci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu konu hakkında bilgi vereceksin kimse yok mu?

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ARacı aldığınız da eğer hatalar yok ise..
sis farı zenon ise hata verebilir...diğer sis teki ampül ile yer değiştirip deneyin
Direksiyon sisteminde de bir arıza mevcut. tech ile arıza kodu okunmalı buna uygun tamir edilmeli.. illaki bir arıza kaydı veriyordur.
benim önceki aracım b2 cdx ve şimdi c2 gts.. lpg mevcut ve arıza ışığı yanmıyor...
bence siz servisi değiştirin... opeli sadece ve sadece opeli yapana götürün...
önceden şahin doğan tamir edenler şimdi WW. opel tamir eder oldu..

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıs farı calısıyor olabılır temassızlık sızkonusu ıse lamba yanar.soketını kontrol edın.sıs far uyarısu bende alıyorum baktıgımda yanıyor gecen alttan sokete baktıkkı kopmak uzere yerınden temas etmıyor bazen.
Kazalı dıye sucu atmak ustanın sızı basın gondermek ıstemesı bence

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 1.6 elegance aracımızda LPG mevcut ve motor lambası yanmıyor.

Carisma70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sis farında hafif bir temassızlık arasıra olabilir
2000 model vectra b aracım lpg li ve arıza yakmıiyor.
arıza lambası yanıyorsa arıza vardır arızanın sebebi kaza bile olsa arıza giderilince söner sürekli yanacak demek makul değil

y_demirci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar teşekkürler ustamı değiştirdim motor arıza lambasını ve direksiyon lambası sorununu çözdürdüm. Sıkıntı kalmadı. Motor arıza lambasının sürekli yanmasının sebebi LPG enjektör kablosu bağlantılarında olan temassızlıkmış. Sonradan bir sorun daha ortaya çıktı 15 20 km gittikten sonra araba titremey başlıyordu. Arabayı istop edip tekrar çalıştırdığımda sorun ortadan kalkıyordu. Ustama götürdüm gaz ayarını yaptırdı. yine aynı hatayı verdi. Bu sefer beyinde arıza var beyni gönderelim dediler. Ben tabi kara kara düşünüyorum. Başka bir elektrikci usta geldi araba çalışırken enjektör kablolarını asıldı araba aynı şekilde titredi. Sorun LPG enjektör kablolalarının düzgün bağlanmamasıymış.:mad:

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Benzer bir durum benim de başıma geldi.lamba arızalı diyor ama lamba yanıyor.sorun bulundu,takılan ampullerden biri olması gereken watt değilmiş.doğru ampul takılınca sorun düzeldi.Ampulleri kontrol ettirin olması gerekenleri taktırın.