Sizin Tercihiniz nedir ?

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araba olarak astra ama 1.3 dizel olduğu için, bu 2 araç arasından birini seçmezdim.
Focus 1.6 tdci-yı test et, makul indirimler var.

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben kısa süre içerisinde (1 yıl) dizelin yakıt ekonomisi avantajının kalmayacağını düşünüyorum.emisyona göre vergiden sonra patlayacak dizel.

tamam lpg sütten çıkma ak kaşık bir yakıt değil ama maksat ekonomiyse kesinlikle lpg derim.taksiciler bu işi en iyi bilen insanlardır.gidin sorun lpg cevabını alacaksınız.bizim duraktaki birkaç dizel taksi vardı hep satıp lpg li accent e çevirdiler.

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben kısa süre içerisinde (1 yıl) dizelin yakıt ekonomisi avantajının kalmayacağını düşünüyorum.emisyona göre vergiden sonra patlayacak dizel.

tamam lpg sütten çıkma ak kaşık bir yakıt değil ama maksat ekonomiyse kesinlikle lpg derim.taksiciler bu işi en iyi bilen insanlardır.gidin sorun lpg cevabını alacaksınız.bizim duraktaki birkaç dizel taksi vardı hep satıp lpg li accent e çevirdiler.

ben lgp ci değilim ama dediğinizde doğruluk payı yüksek, taksicilerin bu konudaki davranış gerekleri iyi düşünülmeli. ekonomi için fayda-maliyet dengesi kurmaya çalışanların sorularına cevap olabilecektir.

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki Neden Otobüsler veya Kamyonlar Tüplü değilde dizel ?

Bu 2 araç arasında Astra derim ama Artık her sokakta 3-4 Astra geziyor ;) Focuk 1.6 dizel fena sayılmaz ;)

DarkMagic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astrayla poloyu kıyaslamak mı duymuş olmayayım:)

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki Neden Otobüsler veya Kamyonlar Tüplü değilde dizel ?

Bu 2 araç arasında Astra derim ama Artık her sokakta 3-4 Astra geziyor ;) Focuk 1.6 dizel fena sayılmaz ;)

kamyon otobüs gibi ağır araçlar tork değerlerinden dolayı dizel tercih nedenidir ve benzinli araçlara göre daha dayanıklıdır

savas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şu anda kullandığım 1.6 NJoy H kasa araçım var fakat bunu satıp 1.3 CDTI Classic 3 yada VW Polo 1.6 Dizel almayı düşünüyorum ikisi arasında gidip geldim.Polo 1.6 Dizel vw kalitesinde fiyat olarak 37.100 TL astra ya göre biraz ufak kasa diğer yanda astra 1.3 cdti kasa ağır gelmesi klima açıkkken zorlanması biraz daha fazla yakması gibi sebebler vs.. mevcut.

Polo biraz daha iyi diye düşünüyorum ? sizin tercihiniz nedir ? astra kadar dolu bir araç olmasada vw türkiye standartlarının üzerinde satış fiyatları var

Düşünceler..... ?

ben astra cdti seçerdim.sebebi birden fazla
1-klas olarak astra üst sınıf araç buda size konforlu yolculuklar ve güvenli yol tutuş anlamında geri gelir.
2-astra klasik konfor paketli şuan 35 tl vivarı polo ile aynı fiyatta ve konfor pakette astra H kasa cosmo donanımında yer alan özellikler varkı bu kasa ilk çıktığında bu özelliklerden dolayı şuanda ki fiyatından 7-8 bin tl fazla ücret ödeniyordu.niye bu kadar ucuza veriyorlar bu özellikleri anlamam.
3-vw dizel motorları yeni başladı common rail pompa kullanmaya oysa opel 8 yıldır kullanıyor yanılmıyorsam daha tecrübeli.
4-astranın dizellerinde mtv avantajı var.

97berke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra derim çünkü parça servis yakıt açısından daha ekonomik klimada fazla yorcağını sanmıyorum