sizce hangisi?

sizce hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    71

ResT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son düzenleme:

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kelimenin anlamına pek hakim olmadığınızı anlıyorum :kop:
bakınız
http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=hantal
görüntüsü hantal - kaba ve ağır - olan bi araca 4.2 motorda taksanız o öyledir ;)

ekşi sözlükteki anlamına bakarak mı benim sözcükler üzerindeki hakimiyetimi sorguluyorsunuz. hantal demek argo tabirle kıçını kaldıramayan anlamına gelir. hantallığın görüntüyle fazlaca alakası yoktur. bknz. hussein bolt ;) gayet kaba görünüşlü, iri yarı biri ancak dünyanın en hızlı insanı... eğer bu sizi tatmin etmediyse lütfen anket olarak açın ve seçeneklerden birine sizin öngördüğünüz kavramı yazın diğerine ise benimkini. bakalım insanların aklında hangisi canlanıyor.

ayrıca sonradan ikinci olarak verdiğiniz tdknın anlamına bakarsanız "Epey iri ve hantal bir vücudu vardı."- cümlesini sorgulayacak olursak burdaki anlam eğer iri kaba anlamına geliyorsa cümlede anlatım bozukluğu vardır. ahmet hamdi gibi bir üstadın böyle basit hatalara düşeceğini sanmıyorum ;)

Son düzenleme:

ResT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ekşi sözlükteki anlamına bakarak mı benim sözcükler üzerindeki hakimiyetimi sorguluyorsunuz. hantal demek argo tabirle kıçını kaldıramayan anlamına gelir. hantallığın görüntüyle fazlaca alakası yoktur. bknz. hussein bolt ;) gayet kaba görünüşlü, iri yarı biri ancak dünyanın en hızlı insanı... eğer bu sizi tatmin etmediyse lütfen anket olarak açın ve seçeneklerden birine sizin öngördüğünüz kavramı yazın diğerine ise benimkini. bakalım insanların aklında hangisi canlanıyor.

ayrıca sonradan ikinci olarak verdiğiniz tdknın anlamına bakarsanız "Epey iri ve hantal bir vücudu vardı."- cümlesini sorgulayacak olursak burdaki anlam eğer iri kaba anlamına geliyorsa cümlede anlatım bozukluğu vardır. ahmet hamdi gibi bir üstadın böyle basit hatalara düşeceğini sanmıyorum ;)

görüntüyle fazlaca alakası olup olmadığını küçümsediğiniz türkiyenin en çok kullanılan sözlüğü ve tdk'yı örnek göstererek cevaplamıştım tekrar dönme gereği görmüyorum.-kaldı ki alakası yada maydanozluğu değil benim kullanım şeklim cümleyi irdelerken ön planda tutulmalıdır. anlatım bozukluğunu bilen birinin bunuda bilmesi gerekir.
hussein bolt örneği yine yersiz olmuş -4.2 motor takılsada yavaştır demedim 4.2 motor takılsada görüntüsü kabadır çizgileri serttir- ben hantal bişey hızlı olamaz gibi bi sav atmadım ortaya passatın çizgilerinin vectrayla kıyaslandığında ne kadar kaba olduğunu denetlemek isterseniz buyrun açın bi anket.
anlatım bozukluğu sizin tabirinizle ÜSTAD'ların düşünerek yazdığı bişey değildir öss çocuklarının işidir.
son olarak ben kullandığım kelimenin anlamını denetlemek için anket açmam çünkü benim bi sorunum yok olan varsa buyursun açsın gelir oy atarım
:cool:
hepsinden öte ben fikrimi paylaşırken ''kişisel fikrim olarak paylaştığım için'' diye başlayarak aslında herkesi bu sorgulamadan dışlamıştım ama anlayana di mi ;)

ozgur_dezen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu almis basini gidiyor hadi hayirlisi allah sonumuzu hayir etsin :D

V.M.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle passat derim. hantal olması konusuna ben de katılmıyorum ayrıca. görüntüsü de gayet hoş...