Astra H Bir Kaç Güzel Soru :)

emre_unal

Yönetici
Moderatör
34-İstanbul
www.markport.net
Herkese merhaba,

Aslında foruma uzun süredir üyeyim ancak hem yurt dışında olmam hem de aracımı daha önce satmam sebebiyle çok aktif olamadım.
Şimdi çok şükür hem İstanbul'dayım hem de Opel Astra H aracımla yeniden aranızdayım :)
Bu arada aracım astra H 2007 model 1.3cdti easytronic model.

Araçla alakalı bu hafta bir kaç alt takım işlerini yaptıracağım ancak gözüme çarpan başka bir durum daha var.

Direksiyonda ki radyo kontrol tuşları soyulmuş. Direksiyondan söküp içlerine baktım ve tuşların kısa modelden olduğunu gördüm. İnternetten araştırdım ancak bu tuşları satan bir yer bulamadım. Sizlerin önerebileceği bir adres var mı ? Varsa link atabilir misiniz ?

Diğer yandan daha önce kullandıgım aracımda vites geçişleri daha yumuşaktı bu araçta ise geçişler daha sert ve ayağımı gazdan çektiğim an da araç yığılıyor. Sizce baskı balata değişim zamanı gelmiş mi ? Adaptasyon yapmamı söyleyen bir kaç yer de oldu ama adaptasyon yapan yer anadolu yakasında var mı bilmiyorum ? Forumumuzun önereceği bir sponsorumuz ya da önerebileceğiniz bir yer var mıdır ?

Herkese keyifli forumlar

• Beğen
Tepkiler: Hasip

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba,

Aslında foruma uzun süredir üyeyim ancak hem yurt dışında olmam hem de aracımı daha önce satmam sebebiyle çok aktif olamadım.
Şimdi çok şükür hem İstanbul'dayım hem de Opel Astra H aracımla yeniden aranızdayım :)
Bu arada aracım astra H 2007 model 1.3cdti easytronic model.

Araçla alakalı bu hafta bir kaç alt takım işlerini yaptıracağım ancak gözüme çarpan başka bir durum daha var.

Direksiyonda ki radyo kontrol tuşları soyulmuş. Direksiyondan söküp içlerine baktım ve tuşların kısa modelden olduğunu gördüm. İnternetten araştırdım ancak bu tuşları satan bir yer bulamadım. Sizlerin önerebileceği bir adres var mı ? Varsa link atabilir misiniz ?

Diğer yandan daha önce kullandıgım aracımda vites geçişleri daha yumuşaktı bu araçta ise geçişler daha sert ve ayağımı gazdan çektiğim an da araç yığılıyor. Sizce baskı balata değişim zamanı gelmiş mi ? Adaptasyon yapmamı söyleyen bir kaç yer de oldu ama adaptasyon yapan yer anadolu yakasında var mı bilmiyorum ? Forumumuzun önereceği bir sponsorumuz ya da önerebileceğiniz bir yer var mıdır ?

Herkese keyifli forumlar
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz :)

Direksiyon kumandası tuşlarındaki sorununuz için biraz zor bulunan bir parça bu hafta Ankara Opel Store - Mustafa Bey'e birkaç takım sıfır joystick butonu getirmişlerdi eğer bitmemişse oraya sorabilirsiniz, haricinde eğer elinde kalmamışsa da sibop kapaklarını kesme biçme işlemi sonrası üzerine yapıştırılarak kumandaya uyarlanabiliyor

İkinci sorununuza gelecek olursam da Easytronic şanzımanın biraz yabancısıyım ancak ucuzdan pahalıya doğru gitmek mantıklı olur, önce bir adaptasyon işlemini deneyin size söylenildiği gibi.. İstanbul'da olmadığım için yer önerisinde pek bulunamayacağım :(

emre_unal

Yönetici
Moderatör
34-İstanbul
www.markport.net
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz :)

Direksiyon kumandası tuşlarındaki sorununuz için biraz zor bulunan bir parça bu hafta Ankara Opel Store - Mustafa Bey'e birkaç takım sıfır joystick butonu getirmişlerdi eğer bitmemişse oraya sorabilirsiniz, haricinde eğer elinde kalmamışsa da sibop kapaklarını kesme biçme işlemi sonrası üzerine yapıştırılarak kumandaya uyarlanabiliyor

İkinci sorununuza gelecek olursam da Easytronic şanzımanın biraz yabancısıyım ancak ucuzdan pahalıya doğru gitmek mantıklı olur, önce bir adaptasyon işlemini deneyin size söylenildiği gibi.. İstanbul'da olmadığım için yer önerisinde pek bulunamayacağım :(
Değerli cevaplarınız içn teşekkür ederim başkanım :)

Yarın sabahtan özel serviste randevum var amortisör takozlarını ve salıncak burçlarını değiştireceğim. Adaptasyonla alakalı servis yardımcı olamayacağını söyledi. Bende başka bir yer bakacağım ama her yere de elletmek istemiyorum malum easytronic şanzıman biraz hassas kaş yapayım derken göz çıkarmak istemiyorum açıkçası.

Direksiyon tuşlarıyla alakalı Mustafa Bey'e nasıl ulaşırım ?

Selamlar

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Değerli cevaplarınız içn teşekkür ederim başkanım :)

Yarın sabahtan özel serviste randevum var amortisör takozlarını ve salıncak burçlarını değiştireceğim. Adaptasyonla alakalı servis yardımcı olamayacağını söyledi. Bende başka bir yer bakacağım ama her yere de elletmek istemiyorum malum easytronic şanzıman biraz hassas kaş yapayım derken göz çıkarmak istemiyorum açıkçası.

Direksiyon tuşlarıyla alakalı Mustafa Bey'e nasıl ulaşırım ?

Selamlar
Rica ederim, şanzıman konusundaki hassasiyetiniz konusunda haklısınız.. Ankara'da olsanız yardımcı olurdum ancak dediğim gibi İstanbul konusunda pek bir fikrim yok :(
Mustafa Bey'in iletişim bilgilerini özelden yolladım.. Umarım yardımcı olabilmişimdir... :)

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba hayırlı olsun aracınız. Direksiyon tuşu için aşağıya link bırakıyorum. Oradan temin edebilirsiniz.aynı araçtan bende de var, Baskı balata, bilya ve volant dahil değiştirdim, adaptasyonda yapıldı ama tam olarak pürüzsüz bir geçiş sağlanamadı. Easytonik Dizellerde ne yazık ki benzinli kadar başaralı değil. Yığılma motor karekteristiğinden kaynaklı sanırım küçük hacimden dolayı hissetiriyor. Akü altında yer alan hidrolik sıvısı değiştiğinde belirgin bir rahatlık oluyor. Biraz alıştığınızda sorun olmuyor. :)

emre_unal

Yönetici
Moderatör
34-İstanbul
www.markport.net
Merhaba hayırlı olsun aracınız. Direksiyon tuşu için aşağıya link bırakıyorum. Oradan temin edebilirsiniz.aynı araçtan bende de var, Baskı balata, bilya ve volant dahil değiştirdim, adaptasyonda yapıldı ama tam olarak pürüzsüz bir geçiş sağlanamadı. Easytonik Dizellerde ne yazık ki benzinli kadar başaralı değil. Yığılma motor karekteristiğinden kaynaklı sanırım küçük hacimden dolayı hissetiriyor. Akü altında yer alan hidrolik sıvısı değiştiğinde belirgin bir rahatlık oluyor. Biraz alıştığınızda sorun olmuyor. :)

Mart ayında baskı balatayı değiştireceğim bakalım sonuç nasıl olacak :)
Bu arada tuşlarla alakalı vermiş olduğunuz adresi aradım ancak ellerinde olmadığını söylediler.
önerebileceğiniz farklı bir yer daha var mı ?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Vites geçişleri konusuda anzıman yağını en son ne zaman değiştiniz

emre_unal

Yönetici
Moderatör
34-İstanbul
www.markport.net
Vites geçişleri konusuda anzıman yağını en son ne zaman değiştiniz
Aracı alalı 8-9 ay oluyor ancak henüz değişim yapmadım. Daha önce de ne zaman değiştiğini aslında bilmiyorum.
aynı aracın 2011 modeli bir arkadaşımda var onda vites geçişleri daha yumuşak ve gazdan ayağınızı çektiğinizde daha yumuşak tepkiler veriyor bir anda kesilip öne yığılmıyor.

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Mart ayında baskı balatayı değiştireceğim bakalım sonuç nasıl olacak :)
Bu arada tuşlarla alakalı vermiş olduğunuz adresi aradım ancak ellerinde olmadığını söylediler.
önerebileceğiniz farklı bir yer daha var mı ?
Siz baskı balata değiştirdikten sonra sonuçuda burada paylaşırsanız çok sevinir çünkü bende 1 vitesteki yığılmadan çok şikayetçiyim. Bu yığılma egr kaynaklıda olabilir. Baska balata değitirirken, ustaya söyleyin, egr manifolt map sensörü temizliğide yapsın. Çok fark eder. Çıkan kuruma şok olursunuz. Ben kendim boğaz kelebeği map ve maf sönsörleri ile egr manifolt arasındaki boruyu temizledim. Manifold ve egr çok arka kısımda kaldığından zamanın yoktu onları sökemedim. Direksiyon tuşları bir ara letgoda satılıyordu. Letgoya bakmanızı tavsiye ederim.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Aracı alalı 8-9 ay oluyor ancak henüz değişim yapmadım. Daha önce de ne zaman değiştiğini aslında bilmiyorum.
aynı aracın 2011 modeli bir arkadaşımda var onda vites geçişleri daha yumuşak ve gazdan ayağınızı çektiğinizde daha yumuşak tepkiler veriyor bir anda kesilip öne yığılmıyor.
Easy şanzımanda baskı kontrolü nasıl yapılıyr bilmiyrum fakat değişim yapılırken şanzıman yağıda mutlaka değişsin servisten şanzıman karterinin tapası yoksa mutlaka orjinal klingrit contasını alın diğerleri kaçırma yapıyor. Şanzımanın karter vidaları içinde 4-5 nm tork yeterldir sıkarken. Eğer easyde otomatikler gibi şanzıman yağı filtresi varsa oda mutlaka orjinali ile değişmeli sizin şanzımanda m20 yada m32 mi? M20 için toplam yağ 1.9 litre alır ama yağ değişimnde içinde kalan yağdan dolayı 1.7 litre konur