Siyah Astra J Ön Kaput Kaplama yapılmalı mı?(Taş için koruyan)

batigol1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Siyah Astra J Ön Kaput Kaplama yapılmalı mı?(Taş için koruyan)

:)) yani konunun hızlı gitmekle alakası yok bence

Mete34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

batigol1907 link' Alıntı:
çok süratli otoban sürücülü ne alaka anlamadım ben.Türkiyenin her yolu çift şerit değil ve olsa bile asfaltlar düzgün değil mıcır çok sen istediğin kadar yavaş git karşıdan gelen araba veya kamyon sana taş attırırsa kaçabilecek misin merak ettim tabi herkes görüşünü savunmakta özgür yanlış anlama ama bence gerekli çünkü benim aracımda bir çok taş izi var ama hepsi kaput folyosu sayesinde kaputumda iz bırakmadı sadece bir tanesi çok sert geldiği için boyaya zarar verdi ama hiç değilse kaputta ufak göçük olmadı...

İstanbulda mıcırlı yola daha girmedim  görmedimde . zaten kendi fikrimdir bu . bozuk yollarda sureklı gıdenler yaptırsın tabı 2007 den bu yana faal araç kullanıyorum taş mıcır sıcradıgını gormedım sehır ıcınde . otoban da kamyon veya tırlara yakın gıdersen bı ıhtımal gelıyor suratten dolayı

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar merhaba bende arabayı alırken banada opel servisinde size kampanya boya koruma on kaput komple kaplama cam filmi 700 dediler dedim tamam yapın sonra astra almama sebep olan abimle konuşurken kulakları çınlasın :D allah razı olsun ondan anlattım durumu dediki acil iptal ettir. Sebep olarak sunu soyledi sonucta gunes ışığına maruz kalacak sararcak en kaliteli film bile sararıyo dedi ve dış etkenlerden ne olursa olsun beyaz renk için konusuyorum 1 sene sonra çıkarınca renk farkı oluyor dedi. Boya koruma sakın yaptırma dedi güneş vurunca boyada kullanılan aletin çalışma sisteminden ötürü daireler çıkıyor dedi. film konusu en çok canımı sıkan bu oldu film için kapı içleri sökülüyormuş bunuda söylemediler sonradan öğrendim felç geçiriyordum aklınızda bulunsun düşünsenize kız gibi arabaya yapılanı. Yaşanmış bir örnektir konuştuğum kişide de astra j beyaz var :/ büyük taşlar zaten filmide kaldırıyor :(

ulkm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar boş yere kaput filmleri ile uğraşmayın paranızı çöpe atmayın, çünkü sıkı bir taş film falan dinlemez hem filmi ezer hem kaportayı...Eğer uzun yol yapılıyorsa ve yol şartları bozuksa mesela doğu anadolu yolları falan gibiyse komple maske öneririm. Yok ben İzmir içinde istanbul içindeyim derseniz hiç birine gerek yok

attalos07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulkm link' Alıntı:
Arkadaşlar boş yere kaput filmleri ile uğraşmayın paranızı çöpe atmayın, çünkü sıkı bir taş film falan dinlemez hem filmi ezer hem kaportayı...Eğer uzun yol yapılıyorsa ve yol şartları bozuksa mesela doğu anadolu yolları falan gibiyse komple maske öneririm. Yok ben İzmir içinde istanbul içindeyim derseniz hiç birine gerek yok
045thumbsup aynen şöyle kaliteli bir maske bulsakda alsak uzun yolda tak çıkar yapmak en mantıklısı

kürsad1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar Komple kaput kaplatmak doğru değildir. Kaza esnasında kaputun esneyerek darbeyi absorbe etmesini engeller. Onun yerine kaputun iç kısmında ki destek barlarının olduğu ilk boğuma kadar yapılması daha uygun olur.

Boya koruma filmi nedir ne işe yarar - 8. ETAP

ulkm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kürsad link' Alıntı:
Arkadaşlar Komple kaput kaplatmak doğru değildir. Kaza esnasında kaputun esneyerek darbeyi absorbe etmesini engeller. Onun yerine kaputun iç kısmında ki destek barlarının olduğu ilk boğuma kadar yapılması daha uygun olur.

Boya koruma filmi nedir ne işe yarar - 8. ETAP

Tam kaput deri yada film kaplama bence güzel bir uygulama değil ama güvenlik sorunu bence safsata... Basit bir film yada deri bir kaputun deformasyonunu etkileyemez keşke etkileseydi bu çarpışmalarda çığır açan bir yenilik olarak kullanılırdı. Kaput filmi ticari bir olaydır asla ve asla sinek yapışması dışında koruması yoktur, boyalı tampona gelen taşları vs.. kim koruyacak. Tek yol çok gerekliyse komple deri maskedir oda uzun yollarda ama şehir içinde bence oda gereksiz bişey...
Ayrıca deri maske 100 -150 civarı alınabilir.