Sinirimi Bozdu... Acil Yardım...

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra H Sağ Kapı Tıkırtı. Arkadaşlar forumu aradım ancak buna benzer bir çok konu var ama çoğu G sınıfı için ve denediğim halde çok yardımı olmadı. Eğer bunu yaşayan yada bilen varsa acil yardım sinirimi bozdu artık.:mad:

Problemim şu:help: , sağ kapının camını açıp kapadıktan sonraseyir halinde iken bu camdan bir tıkırtı geliyor (sanki yerine oturuyormuş gibi). Eğer bozuk yolda devam adersem 5 dk kadar devam ediyor.Sonra bir daha lmuyor. Eğer tekrar camı açıp kaparsam tekrar yapıyor. Bir türlü bulamadım. Kapı içindeki puntalardan şüphelendim komple kapının iç kaplamasını söktüm ancak hepsi sağlam hiç birşey yok. Bir fikri olan veya aynı olaydan muzdarip olupta sorunu halleden varsa acil yardım.

emre_44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benm şuana kadar bindiğim bütün opellerin camı tıkrtı çıtırtı yapar özellikle pandizotu açılmış camı değişmiş yada film taktırmış kişilerin camında daha fazla görlüyü cam yerine oturmuyo herhalde

ayykut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim 07 astra h ninde ön iki camıda tarif ettiğin sesi yapıyordu, garantisi vardı servise götürdüm yapılırkende baktım, camın alt kısmının oturduğu bölümlerde camı sıkıştıran vidali yerler var, usta buralar gevşekmiş diyerekten vidaları sıktı ve yağlanması gereken drsekleri yağladı bu işlemler yapıldı 6 ay sorunsuz kullandım ama ses sonra yine hortlamıştı :S

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim 07 astra h ninde ön iki camıda tarif ettiğin sesi yapıyordu, garantisi vardı servise götürdüm yapılırkende baktım, camın alt kısmının oturduğu bölümlerde camı sıkıştıran vidali yerler var, usta buralar gevşekmiş diyerekten vidaları sıktı ve yağlanması gereken drsekleri yağladı bu işlemler yapıldı 6 ay sorunsuz kullandım ama ses sonra yine hortlamıştı :S

Teşekkür ediyorum ta kendisi valla şu anda kesti ben locktite ile de destekledim. Belki biraz daha sağlam olur. Teşekkürler ii forumlar.

yilmust

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede var, Aracım Astra G 2004 mod. HB.

Sol ön kapı camını kapattığım zaman seyir halinde sanki cam motoruna devamlı akım geliyor gibi camın itilmesi gibi birşey, genellikle arkadaşların dediği gibi bozuk satıhlı yollarda oluyor, herzaman olmuyor.

Park halinde durup incelediğimde, kapının en altta bulunan su tahliye kanallarına baktığımda burada (daha öncede bu formda belirtmiştim) deliklerin arkasında beyaz beyaz (şu elektrik ocaklarında bulunan resisansın sarılı bulunduğu kanallı beyaz ısıya dayanıklı taş varya onun gibi) parçalar kapının içinde duruyor.
Tahminim kapı içinde bulunan camın tutamağı civarından olabilir, bu parçalar kopmuş, deliklerden birazdaha iri olduğu için çıkardamadım.

Kapı içi söküldükten sonra ancak alınabilirler.

Servisede gitmedim, tahminim birşeyler içeriden kopmuş olabilir, camda arasıra bundan dolayı tıkırdı ediyor.
:sorry:
Tekrar ediyorum, sanki cam krikosuna devamlı akım gidip camı iteleme sesi gibi oluyor.
Durum böyle arkadaşlar, arasıra olduğu için pek üzerinde durmuyorum.Kalın sağlıcakla.....