Astra j arka camlar açılmıyor

ilkays

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Herkese Merhaba

Aracımın arka yolcu camları açılmıyor. Bazen kapıyı sert vurunca veya sağ arka kapının araç bağlantısındaki soketi sök tak yapınca çalışıyor kısa bir süre sonra tekrar bozuluyor. Soketin içinde herhangi bir paslanma veya sorun yok temizledim kontrol de ettim. Sağ arkadaki problem sol arkayı da etkiliyor. Kapıların kitlenmesinden yana bir problem yok bazen kapıyı açık kaldı olarak görüyor. Elektrikçiye götürdüğümde soketle 2 oynadı çalışınca gönderdi ama sorun devam etti. Ustaya söyleyince de uğraşacağı ve kâr marjı düşük olacağı için genelde ilgilenmiyor boş zamanda gel diyor.

Daha önce başına böyle bir sorun gelen var mı? Varsa eğer sorun nedir ve kendi başıma nasıl çözerim?

omercn_ylmz

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Soketlerle oynayınca düzeliyorsa temassızlık var demektir. Bu soketlerin içlerindeki pinler zamanla genişleyebiliyor. Onları bü kontrol edebilir misiniz

• Beğen
Tepkiler: Cemil

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Soketlerle oynayınca düzeliyorsa temassızlık var demektir. Bu soketlerin içlerindeki pinler zamanla genişleyebiliyor. Onları bü kontrol edebilir misiniz
Aynen +...Soketlerin içindeki pinlerde sıkıntı vardır...Eğerki soketi değiştiremiyorsanız,kabloları soketin girdiği yerden kesin renkleri renklere gelecek şekilde bağlayın izole bant ile bantalyın...Bu şekilde büyük bir ihtimal sorun çözülecektir...

• Beğen
Tepkiler: Furkanbulus

ilkays

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Dediğinizi deneyeceğim zamanında da kontrol ettim ama kablolarda bir problem görememiştim.

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Dediğinizi deneyeceğim zamanında da kontrol ettim ama kablolarda bir problem görememiştim.
Aracınız soketi eskiyecek, kabloları yıpranacak bir yaşta değil. Arka kapılara hoparlör taktırdınız mı? Benim arka kapılara hoparlör takılırken, hoparlör sabitleme vidalarından biri kablo demetine girip izolasyonlarını deforme etmiş ve şase yaptırmıştı. Cam açma kapama kilit mekanizması işlevsiz hale gelmişti.

Bu durumu sigorta kutusundaki cam açma kapama sigortasını kontrol ederek farketmiştim. Başka bir sigortayı bu bölüme taktığım anda sigorta atmıştı.

Eğer böyle bir uygulama yapıldıysa, ilk önce sigorta kutusundan başlarsanız kolaydan zora doğru gitmiş olursunuz, sonrasında da hoparlör arkasındaki kablo demetini kontrol ettirmenizi öneririm.

Hoparlör uygulamanız yoksa soketlerden olabilir.

Ama mutlaka sigorta kutunuzu da bir kontrol etmenizi öneririm.

omercn_ylmz

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Sorun yok gibi görünüyor ama çok küçük bir şey sorun olabiliyor. O pinlerin arası açılıyor yerine takıncada çok hafif gerilmesi temassızlık yapabiliyor. Kontak spreyi ile temizlemenizi tavsiye ederim.

ilkays

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aracınız soketi eskiyecek, kabloları yıpranacak bir yaşta değil. Arka kapılara hoparlör taktırdınız mı? Benim arka kapılara hoparlör takılırken, hoparlör sabitleme vidalarından biri kablo demetine girip izolasyonlarını deforme etmiş ve şase yaptırmıştı. Cam açma kapama kilit mekanizması işlevsiz hale gelmişti.

Bu durumu sigorta kutusundaki cam açma kapama sigortasını kontrol ederek farketmiştim. Başka bir sigortayı bu bölüme taktığım anda sigorta atmıştı.

Eğer böyle bir uygulama yapıldıysa, ilk önce sigorta kutusundan başlarsanız kolaydan zora doğru gitmiş olursunuz, sonrasında da hoparlör arkasındaki kablo demetini kontrol ettirmenizi öneririm.

Hoparlör uygulamanız yoksa soketlerden olabilir.

Ama mutlaka sigorta kutunuzu da bir kontrol etmenizi öneririm.
Evet hoparlör taktırmıştım. Sorunumu büyük ihtimalle siz de yaşamışsınız. Şu an şehir merkezinde olmadığım için sorunuma çözüm bulamıyorum ama merkeze gidince baktıracağım. Beni şaşırtan nokta ise bazen çalışıp bazen çalışmaması kafasına göre davranıyor genelde. Kapıyı sert kapatıyorum çalışıyor sonra tümsekten geçiyorum gidiyor. Elimde aparat olmadığı için kapı döşemesini sökemiyorum ama bu hafta artık bir çözüm bulacağım. Teşekkür ediyorum tavsiyeniz için.