sıfır opel astra classic 1.3 dizel

GkySrl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cruze 2011'i alın.Bendeki 2010 alalı 1.5 ay oldu.Araç hantal kalıyor.Şuan gelicek olan cruze 126ps olması lazım bendeki yani 2010 113ps.Ayrıca cruise control'de eklendi 2011 modele.

fth26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ftsncr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

terkene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizel alacaksan mutlaka sıfırından başla. Emin ol ki; ilanlardaki arabaların çoğu hem de pek çoğu yazıldığından fazla öykü ve dertlere sahip araçlar.
Yok benzinli Astra alacağım diyorsan; hem km'si düşük olanı bol hem de buna paralel olarak daha az hırpalanmış oluyorlar. 2007 sonrası 115'lik Astra'lar çok ama çok sorunsuz. Tabii benzinde binmek şartı ile. 115 bg'lik benzinlilerin motor yapısı çok basit, daha güçlü ve daha sorunsuz. Ben daha yeni sattım(40000 km de), benzin koyma dışında, arabam var mıydı-yokmuydu hatırlamam(sorunsuzluk anlamında).
Yürütülmüş dizelin soru işareti fazla oluyor. Dizelin sıfırından başla diyorum ki; en azından bazı risk ve sorunları iki yıl ertelemiş olursun.
Gelelim tüketimlerine: tüm şartları aynı bir güzergahta(benim ki en ağır trafik parkuru idi) cari benzin ve mazot fiyatları ile; Dizeli km'de 230 kuruş yakarken, benzinlisi 380-400 kuruş yakıyordu. Senin kullanacağın parkura göre bu rakamlar değişecektir, ama oranlar bu şekilde(parkur ve diğer şartlar hafiflediğinde mesela benzinlinin 360 kuruş yaktığı yerde, dizeli 200 kuruş yakacaktır).
Deneyimlerim bunlar, yardımcı olabilmişimdir umarım.

aldorgenc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel aistra classic 1.3 cdti easytronik KP yeni aldım. Tavsiye ederim. Piyasayı araştırdım bu paraya alınabilecek en mantıklı seçim. Araba biblo değil, satınalma fiyatı dışında kullanım maliyetini dikkate alınız.
Artıları
*Rayda ilerliyormuş gibi harika yol tutuş, sürüş zevki
*Park sensörü, karartmalı ayna, cruse, ESP vb zengin donanım
*Yakıt Ekonomisi
*Yüksek 2.el değeri
*Malzeme kalitesi, alman klasiği
Eksileri yok mu var,
*Dizel motor kalkışta nazlanıyor, devir 2.000 bulunca canavar ortaya çıkıyor,
Sanırım motor yazılımı mühendislerin el atmasını bekliyor

Sonuç: Alınır, uzun yıllar kullanılır, hatırı sayılır paraya elini öpene satılır.

ftsncr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel aistra classic 1.3 cdti easytronik KP yeni aldım. Tavsiye ederim. Piyasayı araştırdım bu paraya alınabilecek en mantıklı seçim. Araba biblo değil, satınalma fiyatı dışında kullanım maliyetini dikkate alınız.
Artıları
*Rayda ilerliyormuş gibi harika yol tutuş, sürüş zevki
*Park sensörü, karartmalı ayna, cruse, ESP vb zengin donanım
*Yakıt Ekonomisi
*Yüksek 2.el değeri
*Malzeme kalitesi, alman klasiği
Eksileri yok mu var,
*Dizel motor kalkışta nazlanıyor, devir 2.000 bulunca canavar ortaya çıkıyor,
Sanırım motor yazılımı mühendislerin el atmasını bekliyor

Sonuç: Alınır, uzun yıllar kullanılır, hatırı sayılır paraya elini öpene satılır.

hayırlı olsun kaca aldınız arabayı. ben de yeni sipariş verdim 1.3 dizel konfor paket 36.500 e anlaştık

kirosgs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam vade yapacaksan yeni kasa almanı tavsiye ederim.. ben 36 ay vadeli eski kasa 1.3cdti yerine 48 vade yeni kasa 1.3 cdti aldım. aylık ödeme tutarım aynı he ayda 20bin km üstünde yapan biri olarak ideal alışveriş yaptığım kanaatindeyim