Combo

Ufukipek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,
4 ay önce 2005 model opel combo 1.3 CDTI city plus model ticari araç satın aldım. Aracı alırken eksikleri vardı, neredeyse hepsini yaptım,yaptırdım. Fakat bir sorun var ki nedenini ve çözümünü bulamadım. Bu sorun 1.enjektörle rail borusunu bağlayan rekorda oluyor.

1-) 3-4 bin deviri geçip 5. vites ile ortalama 10 dakika gidince rekoru dibinden patlatıyor, araba stop ediyor mazot akıtıyor, ben de yedek 2 rekorla gezdiğim için yedek olanı takıp yoluma devam edebiliyorum.
2-) Tanıdık bir pompacıdan başka bir rail borusu aldım ve taktım. Sorun değişmedi,hala 1.enjektöre bağlı boruyu patlatmaya devam ediyor.
3-) Entektörde sorun olup olmadığını anlamak için, enjektörü bir yandaki ile değiştirdim. Enjektörde sorun olsaydı bu kez 2. boru patlardı fakat yine 1.boru patladı.
4-) Basınç ile alakalı olabileceğini düşünüyorum. Dizel motor tecrübem de hiç olmadığından, sizlerden gelen yorumları heyecanla bekliyorum. Sizce neden yapabilir? Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu ? Fotoğrafın linki: https://imgyukle.com/i/nUigX8
Teşekkür ederim.

Son düzenleme:

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence taktığın ürün o barı kaldırmıyor çünkü orda 3 boru daha var ve onlarda sıkıntı yapmıyor hepsindede aynı bar var ama sadece 1. boru patlıyorsa o boru ona yetmiyor demektir
eğer orijinal alabilirsen bence o işini çözer

Son düzenleme:

Ufukipek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence taktığın ürün o barı kaldırmıyor çünkü orda 3 boru daha var ve onlarda sıkıntı yapmıyor hepsindede aynı bar var ama sadece 1. boru patlıyorsa o boru ona yetmiyor demektir
eğer orijinal alabilirsen bence o işini çözer

Öncelikle cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim :)
4 kere patlattı şu ana kadar ve 3 kere orjinalini, 1 kere yan sanayisini aldım fakat sorum halen devam etti. Enjektörlerin yerlerini değiştirdim belki enjektörde sorun vardır diye. Tekrar aynı boruyu patlattı yani sanırım sorun enjektörde de değil. İçerideki basınçtan kaynaklı olabilir onu da tam bilmiyorum. Kaç tane ustaya gösterdim, adamlar böyle bir sorunu daha önce görmedim dedi, çözemediler.