sıfır aldıgım aracımda boya çıktı

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: sıfır aldıgım aracımda boya çıktı

Geçmiş olsun kızgınkırbac

Umitbjk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Alper bey öncelikle geçmiş olsun diyorum.Aynı olay geçtiğimiz yıl bir arkadaşımızın başına geldi astra H kasa aracı komple boyalı çıktı ölçümlerde.Evet yanlış okumadınız sıfır kilometre araç komple boyalı çıktı.Sonra bildiğim kadarıyla İstanbul üniversitesinde boya testine soktu aracı bu test mahkemede geçerli burası dışında yapılan testler geçersizmiş.Test sonucuyla beraber mahkemeye verdi ve mahkeme hala sürüyor.Aracın alındığı bayi ismini vermeyeceğim ama arkadaşa 3 bin TL gibi komik bir rakam teklif ederek davayı çekmesini istemiş.Şuan ki tam durum nedir öğrenir öğrenmez size bilgisini vereceğim.Siz de bu yolu izleyebilirsiniz.Tekrar geçmiş olsun.

eyupuzger1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçenlerde aynı konuyu bir tanıdığım anlattı. Onun bi arkadaşının başına gelmiş, tam 3 yıl boyunca mahkeme sürmüş ve bu süre içerisinde arabayı kullanmaya devam etmiş. Mahkeme sonuçlandığında 3 yıl sonra sıfır araba vermişler :)

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Umitbjk link' Alıntı:
Alper bey öncelikle geçmiş olsun diyorum.Aynı olay geçtiğimiz yıl bir arkadaşımızın başına geldi astra g kasa aracı komple boyalı çıktı ölçümlerde.Evet yanlış okumadınız sıfır kilometre araç komple boyalı çıktı.Sonra bildiğim kadarıyla İstanbul üniversitesinde boya testine soktu aracı bu test mahkemede geçerli burası dışında yapılan testler geçersizmiş.Test sonucuyla beraber mahkemeye verdi ve mahkeme hala sürüyor.Aracın alındığı bayi ismini vermeyeceğim ama arkadaşa 3 bin TL gibi komik bir rakam teklif ederek davayı çekmesini istemiş.Şuan ki tam durum nedir öğrenir öğrenmez size bilgisini vereceğim.Siz de bu yolu izleyebilirsiniz.Tekrar geçmiş olsun.

Yanlışlık yok değil mi G kasa Astra dediniz. Kaç senelik bir olay ve hala mahkemesi devam mı ediyor yoksa H kasa mı demek istediniz.

aytaccs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende aracımı alalı tam 2 ay oldu gecen farkettım kı plakanın hemen ust kısmında 5 6 cmlık bı alan puruzlu ustune pasta uygulanmıs gıbıı bıraz kabarık.taslım almaya gıttıgım gun bayide foto cekmıstım. fotoya yaklasınca kabarıklık gozukuyor tatıl donusu ılk isim odak opele elımde kanıtla beraber gıtmek olucak.(sizede buyuk gecmıs olsun insallah hakkınızı en iyi sekılde alırsınız)

Umitbjk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burock3427 link' Alıntı:
Yanlışlık yok değil mi G kasa Astra dediniz. Kaç senelik bir olay ve hala mahkemesi devam mı ediyor yoksa H kasa mı demek istediniz.

Bir önceki kasa H olmalı teşekkürler hatırlatma için.

Böyle olayları duyduğum için bende aracımı geçen ay almaya giderken yanımda cihazla birlikte gittim ve kontrol edip öyle imzayı attım.

ACTİONCAT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar bildiginiz üzere aracımın arka tanponun 3/1 boyalı çıktı pazartesi günü yetkili opel servisi arpele gittim ve aracımı ekspertize soktum  tanpondaki boya onaylandı ardından opel müşteri hizmetlerini aradım durumu anlattım yardımcı olacaklarını söylediler daha sonra raporla beraber aracımı aldıgım adana opel onatçaya gittim servis müdürü menderes bey ile görüştüm ekspertiz raporunu masasına koydum rapora yada aracıma bakmadı açıklama yaptı araçlar tırla geliyor bayii önüne geliyor aracın genel anlamda kontrolleri yapılıyor ve teslim alınıyor cevabı verdi yani olayı kabul etmiyorlar ama opelim vizyonunu ve müşteri memnuniyetini saglamak için isterseniz test aracımızın arka tanponunu sizin araca takabiliriz yada sıfır tanponu boyar aracınıza takarız sorun kalmaz cevabı verdim çıldırdım bu cevap karşısında böyle bir mantık olabilirmi sizce sizi mahkemeye vericem dedim ve çıktım diger gün opel müşteri hizmetlerini aradım oguz bey ile görüştüm durumu anlattım adam güldü gereken yapılacak dedi yanlız aracınızı tekrar aldıgınız yere götürün incelesinler rapor tutsunlar o rapora göre bizde işlem yapacagız dedi hafta içi çalıştıgımdan dolayı gidemiyorum ama cumartesi gidicem büyük bir ihtimalle kabul etmiycekler bugün yemek arası avukatın yanına gittim durumu anlattım bu davayı % 99 kazanırız dedi ücreti ise 4.000 tl sonuç olarak elime geçecek şey sıfır araç yada paramın iadesi kendimce düşündüm bu durumda ben yine madur olucam yarın birde tüketici hakları mahkemesine gidicem hayırlısı bakalım unutmadan yakın arkadaşım olan hadi abim benim önermem ile antalyada bir opel bayisinden astra j 1.4 turbo aldı benim bu olaydan sonra oda ekspertiz yaptırdı sonuç çok kötü onunda ön sag çamurluk bölgesi boyalı çıktı opel böyle her önüne bayilik verirse sonucuda bu olur hadi abimin durumunada çok üzüldüm benim yüzümden opel aldı yokda honda alıcaktı avukatımla konuştum ve onay aldıgım şeyide paylaşmak istedim sizlerle aracımın ön ve arka camına A4 kagıdına aynen şöyle yazdım sıfır araç diye boyalı araç satan opel onatça satış ekibine teşekkür ederim  deyip yapıştırdım camlarına ve böyle trafikte gezicem bu ayıp benim degil sonuçta cumarteside servise onatçaya bu şekilde gidicem

NightShadow

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Vay arkadaş yaaa!! Üzüldüm gerçekten.. Biz kimsenin eli değmesin, ilk binen biz olalım diye gidip sıfır araç alıyoruz, olaylara bak. Yarın ben de büyük ihtimalle aracımı teslim alacağım fakat yazdıklarınızdan sonra gidip aracı başka bir yetkili serviste expertize sokma düşüncesine kapıldım. Hakkınızı sonuna kadar arayın, peşini bırakmayın. Doğruluk sonsuzluğun güneşidir, nasıl olsa doğar.. Umarım istediğiniz neticeyi alırsınız.

BÜLENT link' Alıntı:
boya ölçüm cıhazı tamponda çalışmaz
sadece kaportada ölçüm yapar.
tamponda açıkcası çok onemlı değil
2 gün önce aracımı satmadan önce expertize götürüp boya kontrolü yaptırdık. Tamponda boya vardı ve kontrolü yapan kişi hemen tamponda boya olduğunu söyledi. Eklemek istedim.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

NightShadow link' Alıntı:
Vay arkadaş yaaa!! Üzüldüm gerçekten.. Biz kimsenin eli değmesin, ilk binen biz olalım diye gidip sıfır araç alıyoruz, olaylara bak. Yarın ben de büyük ihtimalle aracımı teslim alacağım fakat yazdıklarınızdan sonra gidip aracı başka bir yetkili serviste expertize sokma düşüncesine kapıldım. Hakkınızı sonuna kadar arayın, peşini bırakmayın. Doğruluk sonsuzluğun güneşidir, nasıl olsa doğar.. Umarım istediğiniz neticeyi alırsınız.
2 gün önce aracımı satmadan önce expertize götürüp boya kontrolü yaptırdık. Tamponda boya vardı ve kontrolü yapan kişi hemen tamponda boya olduğunu söyledi. Eklemek istedim.
işin erbabı kısıler boya oldugunu anlarlar ama ölçum cıhazı boyayı plastık kısımda gostermıyor
kaportadakı maacun ve boya kalınlıgını olcuyor..
aracın tamponundakı boyancak yerı ıyıce kazıyıp temız bi astar atarak boyarlarsa kımse anlamaz ama gunumuzde kımse bunla ugraşmıyor
ustune basıyor macunu vuruyor boyayı

NightShadow

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BÜLENT link' Alıntı:
işin erbabı kısıler boya oldugunu anlarlar ama ölçum cıhazı boyayı plastık kısımda gostermıyor
kaportadakı maacun ve boya kalınlıgını olcuyor..
aracın tamponundakı boyancak yerı ıyıce kazıyıp temız bi astar atarak boyarlarsa kımse anlamaz ama gunumuzde kımse bunla ugraşmıyor
ustune basıyor macunu vuruyor boyayı
Aracı kontrol eden eleman üstünde rakamlar olan ufak bi zımbırtıyla ölçüm yaptı, ön tamponu da onunla ölçtü ve burda şurdan şuraya kadar boya var dedi. Tam da dediği gibi boyanmıştı orası.