sıfır aldıgım aracımda boya çıktı

ACTİONCAT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar hala şoktayım bugün pasta poliç yaptırmak için arkadaşımın tanıdıgı servise gittim her şey çok güzeldi taki arka tanpon kısmına kadar depo kapagının oldugu tanpon kısmı maglesef boyanmış yani tanponun 3/1 kısmı dikkatli bakıldıgı zaman boyada küçük pürüzler var hemen aldıgım opal onatçayı aradım durumu izah ettim sizin dışarda boyatmadıgınızı nerden bilelim dediler çok sinirlendim ve servise gittim mesai saatleri bittigi için kimseyle görüşemedim opelin 444 numarasını aradım müşteri hizmetlerine durumu anlattım bir numara verdiler pazartesi günü arayın olayı anlatın dediler ne yapacagımı bilmiyorum nasıl  bir yol izlemem gerekiyor yardımcı olun lütfen canım çok sıkıldı bu duruma sıfır alınan arabada nasıl bota çıkar anlamadım arabamı kimseye vermem bu güne kadar sadece ben kullandım opelde sogudum açıkçası acil yardım lütfen :'( :'( :'(

lt818

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: sıfır aldıgım aracımda boya çıktı

??? ??? Gercekten cok moral bozucu bi durum.aracta fabrikasyon boya hatasi olamazmi acaba?

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eğer gerçekten bayinin bilgisi dahilinde sıfır araca satılmadan önce böyle bir işlem yapıldı ise o bayiye yazıklar olsun.  madd Sizin adınıza çok üzüldüm.  :(

Peki aracınızın boyalı olduğunu sadece bu pürüzlerden mi anladınız yoksa boya ölçümü yaptırdınız mı?

Eğer boya ölçümü yaptırmadıysanız mutlaka birde o şekilde kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Eğer ölçümlerde farklı değerler çıkmaz ise bayide yada herhangi bir yerde sonradan boyanmamış olup, fabrikasyon bir hatada olabilir boyanızda.  ::)

ACTİONCAT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ölçüm yaptırmadım boyalı oldugu bariz bir şekilde belli oluyor 3 tane ustaya götürdüm boyanmış diyorlar kafayı yememek elde degil pazartesi aldıgım bayiye gidicem onlar ne diycek bakalım ama şimdiden tahmin ediyorum siz boyattınız cevabı vericekler sıfır araba alıyorsun ve bu şekilde magdur oluyorsun ne yapacagımı bilmiyorum arkadaşlar

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alper link' Alıntı:
ölçüm yaptırmadım boyalı oldugu bariz bir şekilde belli oluyor 3 tane ustaya götürdüm boyanmış diyorlar kafayı yememek elde degil pazartesi aldıgım bayiye gidicem onlar ne diycek bakalım ama şimdiden tahmin ediyorum siz boyattınız cevabı vericekler sıfır araba alıyorsun ve bu şekilde magdur oluyorsun ne yapacagımı bilmiyorum arkadaşlar

En kısa zamanda bayiye gittiğinizde yada gitmeden önce mutlaka boya ölçümü yaptırın.

Eğer ölçümlerde o bölge aracınızın diğer bölgeleri ile aynı değerde çıkarsa boyada fabrikasyon hatası var demektir.

Eğer fabrikasyon bir hata var ise mutlaka probleminize çözüm getireceklerdir ama değerler farklı çıkarsa sizi haksız duruma düşürebilmek için baya uğraşırlar.  :(

ACTİONCAT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ne yapacagımı inanın hiç bilmiyorum pazartesi boya ölçümü yaptıcıcam sonrada servise gidicem büyük bir ihtimalle kabul etmiycekler ama hakkımı  sonuna kadar arıycam ama nasıl olucak internetten biraz araştırdım böyle üzücü olay başına gelenler çokmuş ama çözüm alan yokmuş nasıl olucak inanın bilmiyorum opelimi çok seviyorum ama bu olaydan sonra inanın sogudum  :'(

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

boya ölçüm cıhazı tamponda çalışmaz
sadece kaportada ölçüm yapar.
tamponda açıkcası çok onemlı değil
yaptıkları çok kotu bisey ama bi hak ıddaa edemezsınız bence dedıgınız gıbı soyleyeceklerı soz belli..
almadan once niye kontrol etmedınız veya sızın boyatmadıgınızı nerden bılelım dıyecekler
gecmış olsun

braveheart41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

araç ilk ruhsat sahibi sizseniz yasal olarak hakkınızı araya bilirsiniz ve çok ciddi derecede yaptırımı var bir avukata danışın derim benim başıma toyotada geldi boya olayı 2010 yılında sıfır olarak aldığım versonun tamponuda lokal boya çıktı servis ekspertizinde aracı sıfır almıştım aynı bayiden yasal olarak hakkımı arayacağımı söyleyince birden tutuşmuşlardı hatta ekspertiz ücretini almayalım servis bakım indirimi yapalım olay kapansın olayına girdileri aracı başkasının üstüne almıştık alıcıda kabul edince olayı kapattık.bunun üstüne sıfır aldığım astraya daha bayiden çıkartmadan ücretsiz olarak ekspertiz çıkartmıştım imzalı ve kaşeli olarak.

ACTİONCAT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracın ruhsat sahibi benim servisten sonra avukatada giderim hayırlısı olsun hakkımda

braveheart41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

davalık olmazsanız en kötü 2 bakımı hediye alırsınız bir tanığın opel aracında böyle olmuştu hakkınızda hayırlısı olsun