Servis Stabilitrak Uyarısı

ersinndogan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba. Aranıza yeni katıldım. Bir kaç ay önce 2011 model 1.3 dizel Astra J aldım. Bir ay öncesinde başlayan bir sorunum var. Aracı çalıştırıp az bir mesafe gittikten sonra Servis Stabilitrak Uyarısı alıyorum. Beraberinde ESP ve ABS devre dışı kalıyor. Aynı zamanda Yokuş Kalkış Desteği'de devre dışı kalıyor. Sebebi sizce ne olabilir? Buna ilave bazen aracı sert kullandigimda viteste iken gaza basınca devir boşa sarıp kendi kendine fırlıyor. Araba gaz alıyor ancak güç lastiklere iletilmiyor. Bununla ilgili de bilgisi olan paylasirsa sevinirim.

ahmet1.4t

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracimda bitmeyen bir tekleme vardi tekleme yaptigi esnalarda bu hata aracimda cikiyordu stabilteak arizasi bobin degisimi sonrasi bu uyariyi hic almadim belki yardimci olabilir diye yazdim iyi aksamlar

ayrica devirin artip hizlanmamasiw ile alakali baski balata diye dusunuyorum

Ariza isiklariyla alakali olarak akuyu kontrol ederdim.ben.olsam

Can1987

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba. Aranıza yeni katıldım. Bir kaç ay önce 2011 model 1.3 dizel Astra J aldım. Bir ay öncesinde başlayan bir sorunum var. Aracı çalıştırıp az bir mesafe gittikten sonra Servis Stabilitrak Uyarısı alıyorum. Beraberinde ESP ve ABS devre dışı kalıyor. Aynı zamanda Yokuş Kalkış Desteği'de devre dışı kalıyor. Sebebi sizce ne olabilir? Buna ilave bazen aracı sert kullandigimda viteste iken gaza basınca devir boşa sarıp kendi kendine fırlıyor. Araba gaz alıyor ancak güç lastiklere iletilmiyor. Bununla ilgili de bilgisi olan paylasirsa sevinirim.
Merhaba ayni aractan bende de var araci calistirdim direksiyon sola cevriliydi servise stabil truk ikazi yandi 1 sn sonra söndü insallah birdaha yanmaz fakat kablo temassizlik abs sensörü vs kaynaklida olabilir diye okudum forumlarda bilginiz olsun