Astra j Çiğ Yakıt Kokusu (P0171-Fakir karışım hatası) ve Stabilitrak Service

touch

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değerli arkadaşlar yaklaşık iki aydır aracımla ilgili sıkıntılar yaşıyorum. Opel markasına yabancı olduğumdan dolayı sizlerin yardımınıza ihtiyacım var. Şimdiden Teşekkür ederim.

1- Aracım 2011 Astra 1.6 Benzin&Lpg 122000 km. Aracımı 3 aydır benzinde kullanıyorum. 2 ay önce Egzos Emisyon ışığı yandı. Aracın ilk çalışmasında ve sonrasında sürekli camlar açıkken aşırı derecede çiğ yakıt kokusu geliyor. Bulunduğum ilde ustaya gösterdim. Bilgisayara bağlandığında P0171-Fakir karışım hatası verdi. LPG den dediler ama 3 aydır LPG de kullanmadığımı söyleyince Bujileri kontrol etti ve değiştirdik. İşin garibi bujiler 4000 km önce değişmişti ama kurum bağlamış. Buji değişikliğinden sonra 3 gün çiğ yakıt kokusu gelmedi ve emisyon lambası yanmadı. Şuan tekrar arıza ışığıyla birlikte çiğ yakıt kokusu gelmeye başladı. Şunu farkettim aracın devri farketmeksizin gaza bastığımda demir sürtme sesi gibi Egzostan ses geliyor.

2- Araç çalıştıktan bir süre sonra Stabilitrak Service uyarısı veriyor ve ESP lambası sürekli yanık vaziyette kalıyor. İlk başlarda kontağı kapatıp açtığımda uzun süre 1 hafta 10 gün uyarı vermiyordu. Artık her çalıştığında belli bir süre sonra bu uyarıyı veriyor ve yokuş kalkış desteği vs devre dışı kalıyor. Araçta güç kaybı veya Çekiş kaybı olmuyor. Frenlerde problem yok. Sadece Uyarı lambası yandığında çok hissedilmiyor biraz sarsıntılı çalışıyor ve yokuş kalkış desteği devre dışı kalıyor.

Bulunduğum il küçük ve sanayide tavsiye edilecek usta olmadığı için arabayı oyuncak etmelerini istemiyorum. Yakın zamanda aracı Ankaraya götüreceğim. Belki aynı sorunları yaşayan arkadaşlar olduysa çözüm noktasında yardım ve tavsiyelerde bulunursanız sevinirim.

byburcx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam arabanız yeni sayılır 2011 model. Git bi yetkili Opel servisine sorun neymiş bi öğren. Eğer özel serviste ekonomik olarak düzeltebileceğin bir sıkıntıysa özelde yaptır.

Benim araçta da çiğ gaz kokusu vardı koru tertibatını komple değiştirince düzeldi. Sende benzinde kullandığın halde yapıyorsa mutlaka bir yerde bi kaçak bi sıkıntı vardır.

Bujilerin kurum bağlaması 4000 KM'de renk atması Allah korusun motorda sıkıntı olduğunu gösterir. Araçta ki LPG projesini kimin yapıp monte ettiğide önemli. Opel araçlar tüpte sıkıntılı, daha doğrusu montaj düzgün yapılmazsa ECOTECH motor tüpte sıcaklıktan dolayı sıkıntılı, hemen üst kapak contası yakar ve 3000-4000 lira masraf çıkarır.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
debimetre den dolayı fakir karışım hatası veriyor sürtme sesi katalizör dağılmış olabilir