soğuk havada veya ilk çalıştırmalarda SERVİS STABİLİTRAK ARIZASI

Serdarg3__

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikle merhaba. 3 senedir kullandığım aracımda yaklaşık 4 aydır bir sorunla boğuşuyorum. sabah aracı ilk çalıştırdığımda birkaç metre sürmeye kalmadan ''servis stabilitrak'' uyarısı oluşuyor ve esp ışığı sanırsam yanık kalıyor(sarı ışıklı araç ve zigzag şeklinde çizgi olan ışık). aracı stop edip tekrar çalıştırdığımda bir daha meydana gelmiyor sorun kalkıyor. ama bu rutin hale geldi ve her gün başıma geliyor. tekrar tekrar arabayı stop edip tekrar çalıştırmaktan usandım. dipnot: bu şekilde aracı kullanırsam eğer benim gözlemlediğim; yokuş kalkış desteği devreye girmiyor yokuşlarda ışığa yakalandığımda vs.. Sizce sorun ne olabilir. başına gelen biri varsa lütfen yardım!!!! thnxx

ouzhn06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Serdarg3__ link' Alıntı:
Arkadaşlar öncelikle merhaba. 3 senedir kullandığım aracımda yaklaşık 4 aydır bir sorunla boğuşuyorum. sabah aracı ilk çalıştırdığımda birkaç metre sürmeye kalmadan ''servis stabilitrak'' uyarısı oluşuyor ve esp ışığı sanırsam yanık kalıyor(sarı ışıklı araç ve zigzag şeklinde çizgi olan ışık). aracı stop edip tekrar çalıştırdığımda bir daha meydana gelmiyor sorun kalkıyor. ama bu rutin hale geldi ve her gün başıma geliyor. tekrar tekrar arabayı stop edip tekrar çalıştırmaktan usandım. dipnot: bu şekilde aracı kullanırsam eğer benim gözlemlediğim; yokuş kalkış desteği devreye girmiyor yokuşlarda ışığa yakalandığımda vs.. Sizce sorun ne olabilir. başına gelen biri varsa lütfen yardım!!!! thnxx
aküden kaynaklı problem olabilir. Ama tecrübeli abilerim daha net cevap vericektir.

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: soğuk havada veya ilk çalıştırmalarda SERVİS STABİLİTRAK ARIZASI

??? geçmiş olsun  019cryy

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aküden olma ihtimali çok yüksek forumda aynı hatayı alan vardı yanılmıyorsam aküdeydi sıkıntı. Bi servise gidip ölçtürün yenisi gerekebilir. Ama ihmal etmeyin sistemin devre dışı kalması iyi birşey değil esp önemli bizler için.

Serdarg3__

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Malesef aküden değil aklıma geldi ölçtürdüm. Çünkü geçen sene o arkadaşların başına gelen şey bemimde gelmişti. Akü bittiği için abuk subuk arızalar vermişti. Aküyü değiştirdiğimde sorun hallolmuştu.malesef aküden değil bu sefer. Servise götürdüm cihaza bağladılar bişey bulamadılar. Napıcam bilmiyorum.

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Serdarg3__ link' Alıntı:
Malesef aküden değil aklıma geldi ölçtürdüm. ևünkü geçen sene o arkadaşların başına gelen şey bemimde gelmişti. Akü bittiği için abuk subuk arızalar vermişti. Aküyü değiştirdiğimde sorun hallolmuştu.malesef aküden değil bu sefer. Servise götürdüm cihaza bağladılar bişey bulamadılar. Napıcam bilmiyorum.

Eğer bu sorunu servis çözemediyse ilk işiniz servisi değiştirmek olsun  general_Not_talking

Geçmiş olsun..

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Geçmiş olsun, en kısa sürede servise gitmeniz faydalı olacaktır :)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sensör arizasi olabilir.
O isik yandigi zaman abs vs elektronik sistemler calismaz.

volkan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bülentin dediği gibi sensör arızası.Anlattığınız sorunla ben de karşılaştım abs sensörü değişmişti.Serviste cihaza bağlanması gerek zira sağ mı sol mu ancak cihazla tespit ediliyor.

Serdarg3__

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

volkan link' Alıntı:
Bülentin dediği gibi sensör arızası.Anlattığınız sorunla ben de karşılaştım abs sensörü değişmişti.Serviste cihaza bağlanması gerek zira sağ mı sol mu ancak cihazla tespit ediliyor.

Aynı sorundanmı olmuştu sizdede sabahları spğuktamı yapıyordu sadece. Isınınca yapmıyor. Bir kere stop ettirip çalıştırınca olmuyor birdaha.  Serviste çıkmamasınıb sebebi arıza kaydı stop edip birdaha çalıştırınca siliniyor. Ondan makinaya bağlayınca çıkmıyor birşey. Abs sensörü değişiminde halloldu dediniz. Masrafı ne oldu yüksekmiydi?