servis sözleşmesi..

cgty_41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üniversite okudugum için servisle 1 yıllık bir sözleşme yaptım ama şimdi servisten ayrılmak ıstıyorum.ayrılmak istiyorum dediğimde sözleşmen var ayrılamazsın diyolar..ayrılman için 200 lira sigorta parası vermen lazım diyolar.sigortayı göster diyorum her defasında şirkette diyolar..var mı bunun bi çaresi :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Enteresan hareketler.

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
var...
servisin bağlı bulunduğu illaki bi kooperatif yada şöförler odası vs biişi vardır oraya bi müracat et danış

aluleci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1)servis sözleşmesi ile neyi kastediyorsun (okul servisi mi?)
2)servis sözleşmesinin maddeleri önemli. erken ayrılma ya da fesh etme maddelerinin ne olduğu önemli.
3)bildiğim kadar ile tüketici kanununa göre sözleşmede olsa bile tüketici aleyhine olabilecek maddeler iptal edilebiliyor. sonuçta tüketici olduğun için tüketici heyetine başvurabilirsin kanımca?(bir de senet gibi bir şeyler imzalamamış olman önemli )

cgty_41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi nevi senet..evet okul servisi sözleşmesi..1 yıllık yapılan bişey altında babamın yerıne ve kendı yerıme ımzam var..ama ayrılmak istiyorum..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bi nevi senet..evet okul servisi sözleşmesi..1 yıllık yapılan bişey altında babamın yerıne ve kendı yerıme ımzam var..ama ayrılmak istiyorum..
Her iki imzayı da sen mi attın.
Sözleşmede cayma ile ilgili bir madde var mı? Normalde olması lazım ama yoksa cayma işin daha kolay olabilir.

cgty_41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cayma ile ilgili hiçbişey yok..kapısının önünden alıncak felan filan yazıyo maddelerde.. bu sözleşme ................ tarihine kadar geçerlidir yazıyo arkasında ama o bölüm boş duruyor..

aluleci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaten cayma bölümü olup ve boş kalmasi tüketiciyi kandirma olarak değerlendirilebilir tahminimce. Sende ki nüsha ile tüketici hakem heyetine başvurursan onlar hallerder sorunu. Zaten boş bölümlü imzalatmakta kanuna aykiri olsa gerek :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben asıl soruya cevap alamadım. Babanın yerine sen mi imza attın? Eğer imzaları sen attıysan ve yaşın (profil bilgilerin eksik olduğu için bilmiyoruz) 18 den küçükse senin için bir fırsat doğabilir, ama yaşın 18 den fazla ise durum biraz değişir.

cgty_41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaşım 18 den büyük..her iki imzayıda ben attım..üniversite servisi dedim :)