Seçim konuşalım birazda

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar burada birbirimizi kırmadan inciltmeden yorumlar da bulunma konusunda dikkat edelim ;) seçim meydanlarında siyasiler birbirlerine demediklerini bırakmadı. Ama ileri zaman içinde kuzu sarması olacak kişiler yine onlar olacak :) ve vatandaş sadece bağırdığı çağırdı ve birbirlerine girdikleri ile kalacak.

Daha önceki yorumum da yazdım. Aslında HDP şu an için kendini çok güzel ayarladı. Adamlar Cumhur seçiminde aslında Türkiye bize ne kadar değer veriyor? Ölçüsünü çok güzel yaptılar. Türkiye HDP ye Cumhur seçiminde %10 üzerinde destek verdi. Ve bu durumu adamlar iyi değerlendirdi. Ve işte sonu... Türkiye de sadece %6-7 alan bir parti şimdi yılların MHP sinden fazla vekil sayısına sahip... işte gerçek bu...

AKP bunca zaman iktidar idi ama Cumhur olan gelen başkan çıkıp artık davamız arkadaşlarımıza emanet dese idi. Emin oldun %3-4 daha oy fazlası olacak idi... Vatandaş bir nevi tepki koydu. Tepki neydi? Başkanlık sistemi... vatandaşın başkanlık sistemine ihtiyacı yok. Vatandaşın işe aşa güçlü bir ekonomiye ihtiyacı var. Ama AKP bunu anlamadı... ve yine sonuç ortada... AKP emanet edilen vekiller elinden gidince tek başına iktidarda gitti.

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence Siyasette Lider eksikliği var. Millet vaadlere inanmıyor artık kendine lider arıyor. Şu siyasi kaos ortamında ve AKP ye bu kadar çok cephe alınmışken, normal şartlarda AKP den kaçan oyların MHP de toplanması gerekirdi. Ancak MHP bana göre BBP kapıları kapatarak ben ülkeyi yönetmek istemiyorum, meclise gireyim yeter dedi. malisef ne tuhaftırki 3 dönemdir iktidarda olan bir parti (Yıpranması çok doğal) %41 oy aldık diye üzülürken %25, % 16 alan partilerimiz zafer çığlığı atıyor. Sonuçta millet olarak Sandıktan çıkana saygı duymamız gerekiyor. Ben bu tablodan koalisyon çıkacağına inanmıyorum, Ufukta erken seçim var gibi görülüyor.

Siyasi görüşümüz ne olursa olsun, Ortak Kaygımız VATAN olsun. Rabbim Ülkemizi en iyi şekilde kim temsil edecekse onların yönetmesini bize nasip etsin.

honestman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir gün bir arkadaşıma( hala arkadaşım ) 2 saate aşkın kürtlere yapılan haksızlıkları anlatmaya çalıştım başarılı olamadım. Sonra "sana göre kürt diye bir millet var mı?" Diye sordum. Cevabı hayır olunca vazgeçtim.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bence Siyasette Lider eksikliği var. Millet vaadlere inanmıyor artık kendine lider arıyor. Şu siyasi kaos ortamında ve AKP ye bu kadar çok cephe alınmışken, normal şartlarda AKP den kaçan oyların MHP de toplanması gerekirdi. Ancak MHP bana göre BBP kapıları kapatarak ben ülkeyi yönetmek istemiyorum, meclise gireyim yeter dedi. malisef ne tuhaftırki 3 dönemdir iktidarda olan bir parti (Yıpranması çok doğal) %41 oy aldık diye üzülürken %25, % 16 alan partilerimiz zafer çığlığı atıyor. Sonuçta millet olarak Sandıktan çıkana saygı duymamız gerekiyor. Ben bu tablodan koalisyon çıkacağına inanmıyorum, Ufukta erken seçim var gibi görülüyor.

Siyasi görüşümüz ne olursa olsun, Ortak Kaygımız VATAN olsun. Rabbim Ülkemizi en iyi şekilde kim temsil edecekse onların yönetmesini bize nasip etsin.

Önce profil kısmında adımız soy adımız kısmın da düzenleme yapar isek birbirimize hitap etme olayımız daha kolay olur ;)...

Şimdi sizin değerli yorumunuza şunu eklemek isterim. Bizim ülkemiz de kimse ceylan derisi koltuktan vaz geçmez.. Yeni taze vekiller de aynen öyle yapacaklar ve bu yüzden bu ülke de bir koalisyon kuracaklar. Estek köstek bir şekilde devam edecekler... ve iki yıl dolduktan sonra başlayacaklar ah oh demeye :) neticede kazanılmış haklarını almış olacaklar. Sonra ver elini seçim sandığı ama bu sandık kimseye yaramayacak...

Çünkü bu ülke bu saatten sonra aradığı lideri bulamaz bulması da mümkün değil.

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önce profil kısmında adımız soy adımız kısmın da düzenleme yapar isek birbirimize hitap etme olayımız daha kolay olur ;)...

Şimdi sizin değerli yorumunuza şunu eklemek isterim. Bizim ülkemiz de kimse ceylan derisi koltuktan vaz geçmez.. Yeni taze vekiller de aynen öyle yapacaklar ve bu yüzden bu ülke de bir koalisyon kuracaklar. Estek köstek bir şekilde devam edecekler... ve iki yıl dolduktan sonra başlayacaklar ah oh demeye :) neticede kazanılmış haklarını almış olacaklar. Sonra ver elini seçim sandığı ama bu sandık kimseye yaramayacak...

Nadir abi profilimde gerekli düzenlemeyi yaptım.

Gelelim sizin yorumunuza. Bence de haklısın kimse koltuktan vaz geçmiyor, Şimdiki mv. bir sürü para harcadı hiç biri gitmek istemeyecek. Ancak malisef siyaset lanet birşey. Ancak bir şekilde liderler değişmeli Her partinin içinde şimdiki liderlerinden daha değerli kişiler var.

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hdp ye oy veren birinin vatana veya yaşadığı toprağa neden saygısı yoktur. Sonucuna vardınız

Hakan bey bence HDP PKK ile ilişkisini inkar etmediği için bu sonuca varılıyor. HDP deseki benim PKK ile ilişkim yok ben siyasi bir partiyim ve Kürt kökenli soydaşlarımızın hakları için mücadele ediyorum dese belkide herkes onlara saygı duyacak ve kabullenmeleri daha kolay olacak..

honestman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Haklısınız milletvekilliği haklarını ( sözüm ona hakları) elde etmek için iki yıl ülkeyî kör topal idare etmeye çalışacaklar

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Nadir abi profilimde gerekli düzenlemeyi yaptım.

Gelelim sizin yorumunuza. Bence de haklısın kimse koltuktan vaz geçmiyor, Şimdiki mv. bir sürü para harcadı hiç biri gitmek istemeyecek. Ancak malisef siyaset lanet birşey. Ancak bir şekilde liderler değişmeli Her partinin içinde şimdiki liderlerinden daha değerli kişiler var.

Aynen öyle misal vatandaş AKP zamanın da ana ne güzel bak adamlar üç dönem kuralı koydu artık üç dönemden sonra değişim olacak dedi ama ne oldu? Hiç...

Daha önce ben çok kez yazdım. Burada bir kez daha yazsam sanırım. Bir şey olmaz. Japon adamlar uçağımız düştü diye kocaman ülkeden özür diler. Japon benim yüzümden ülkemin itibarı zedelendi diye kendini öldürür. Hani bizim siyasiler hep dünyadan örnek vermeye bayılıyorlar ya... ya bende bizim siyasilere kendinizi öldürün demiyorum. İstifa edin o bile bu ülkeye yeter de artar bile. Yeter ki çekilmesini bilin. İşte CHP gördük adamların bir gram oylarında artma yok ama adamlar bayram havasında... yaw siz bir şey yaptınız da millet olarak biz mi göremedik? Diğer bir parti MHP aynı hava yıllarca baraj altında kalan bir parti seni ezdi geçti hala bir hava içindesin? Neyin havası? Bilmem şu kadar vekil fazla çıkarmış... onun derdinde..İşte bizim ülkemiz de işler böyle...

Hadi tüm partiler AKP kızıyor idi. Hadi buyurun o zaman işte size imkan üç parti bir araya gelin bunca zaman yaşanan olayları enine boyuna dosyalarını açın suçluları divanı harpte yargılayın... AKP yapmayın mı diyor size? :)

honestman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hakan bey bence HDP PKK ile ilişkisini inkar etmediği için bu sonuca varılıyor. HDP deseki benim PKK ile ilişkim yok ben siyasi bir partiyim ve Kürt kökenli soydaşlarımızın hakları için mücadele ediyorum dese belkide herkes onlara saygı duyacak ve kabullenmeleri daha kolay olacak..

Kısmen haklı olabilirsiniz. Ama hdp oy veren herkesi aynı düşüncede görmek biraz basit kalmıyormu