Seçim konuşalım birazda

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu halk uyanmadıkça ne tek başlılık işe yarar ne çift başlılık nede üç-beş başlılık. Tek baş olduğunda da gördük. Yiye yiye çevresindekileri yedire yedire bitiremediler. Yeri geldi 3,5 milyar TL ye çerez parası dediler ama o parayı Türkiye deki emekli sayısına bölünce kişi başı 500 TL zam yaptığının farkına varamadılar. Bugün dediklerini yarın unuttular. İmralı ile görüşen şerefsizdir dediler çok değil bir kaç ay sonra imralı ile görüşüyoruz dediler.

Ondan öncekilerde bir şey beceremedi. Sadece tek baş olunca çok daha rahat istedikleri gibi yediler. Beğenmediklerini tuttular ordan oraya sürdüler. Sesini çıkaranı içeri aldılar sonra kusura bakma hata olmuş dediler. Çok başlı olunca en azından fazla yiyemiyorlar. Çakallar gibi paylaşamadıkları için sanırım.

Velhasıl her şey hikaye. Sizin seçtiğiniz sizin oyunuzla o koltuğa oturan kişi yada kişiler sizlerden daha üstün değiller. Onlar orada sizi temsil eden kişiler. Dolayısı ile tek başlılığa karşıyım. Çünkü bu ülkede onlarca kesim var ve herkesim Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır. Dolayısı ile her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının orada vekilinin bulunması onların adına orada haklarını savunması gerekir. Fakat bu demek değildir ki HDP nin içindeki Kandil aşıklarını destekliyorum. Hayır desteklemiyorum. Öncelikle şunu bir ayırmak lazım. Kürt=PKK değil. En azından ben öyle düşünüyorum. PKK yandaşı ve destekçisi olan kişi ve kişilerim mecliste yeri yok. Onların oraya gelmelerine kim vesile oldu ise Allah belalarını versin demekten başka bir şey elimden gelmiyor maalesef.

Neyse çok yazacak şeyler var aslında ama yaz yaz bitmez. Şimdi birileri bu yazdıklarımı beğenmeyecek sevmeyecek. Yapacak bir şey yok. Tekrar ediyorum bu halk uyanmadıkça her şey boş.

Türkiye Cumhuriyeti devletinde yaşayan herkes hanefi değil, şafii değil, maliki değil, hanbeli değil, alevi değil, hristiyan değil, musevi değil, abaza değil, kürt değil, çerkez değil. Belki daha saymadığım sayamadığım bir çok şey değil. Türkiye Cumhuriyeti devleti bunların hepsi. İster beğenin ister beğenmeyin ama gerçek bu. TCMM de karar veren her kişinin cebine giren paralar bu kişilerden yani bizden halkın cebinden çıkıyor. Fakat bir çoğu yemek yediği daha doğrusu maaşını ödeyen kişiyi hor görüyor aşağılıyor. Patron biziz işçi onlar ama gelin görün güzel ülkemde bu ters işliyor. Adamlara hizmet etmeleri için para veriyoruz ama bununla yetinmeyip daha cebimizdekini nasıl alacaklarının hesabını yapıyor bir çoğu. Elbette aralarında dürüst olanlarda vardır belki ama ben henüz öylesini göremedim.

Yukarılarda bir yerlerde yazmıştım sanırım. Yazacak çok şey var ama yaz yaz bitmez. Yazdıklarım belirli bir kesime hitaben değil. O yüzden fazla üzerinize alınmayın ama artık biraz gözünüzü açın. Yönetimde kim olursa olsun. Cebinizdeki çoluğunuzun çocuğunuzun rızkına göz dikiyorsa dur deyin. Yolda yürürken ayağınız yoldaki bir taşa takılıp düşseniz gidip hesabını belediyeden sormayı bilin. Suçu hemen kendinizde aramayın. O taş orada ayağınıza takılıyorsa suç belediyenin o taşı düzeltmemesidir. Bilmiyorum anlatabiliyormuyum meramımı.

Neyse hadi Alaha emanet olun. Birbirinizi de fazla kırmayın. Bugün birbirine çemkiren siyasiler yarın birlik olup ocağınıza incir ağacı dikerler. :D

grattis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim gonlumden gecen chp+mhp koalisyonu. Buna hdp disardan destek vermeli. Bu uc parti secimdeki ortak vaadlerini iceren bir mutabakat belgesi altinda 2 sene calissin. Sonra erken secim yapilsin. Bu iki senede ekonomik vaadlerin cogu gerceklestirilir. Ne kadar hirsizlik yapildiysa hesabi sorulur. En azindan sorulmaya baslanir. Her parti agzi fazla acmaz ve digerini irire edecek soylemden kacarsa bu is gayet guzel bir sekilde devam eder. Birde koalisyona kaos gozuyle bakan arkadaslar ornegin biraz japonyaya almanyaya bakabilirler. Bu iki ulkede koalisyonla isare ediliyor. Suda bir gercekki verek ekonomi gerek gelismislik konusunda bizden fersah fersah ilerideler. Bence asil olan iyi niyet. 12 yildir akpnin yaptigi gibi hep bana hep bana derlerse bu is yurumez haliyle.
Not: mobilden yaziyorum imla hatalarimi mazur gorun lutfen.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hdp'yi koalisyon içinde düşünmek bile akıl tutulmasıdır. unutulmasın hpd siyasi bir oluşum değil. dağdaki pkk'nın meclise girmiş versiyonudur. bu ülkede kimin eli o partiye gittiyse Allah'a havale ediyorum.
AKP'ye hiç oy vermedim ama olası bir erken seçimde sırf o itler meclise girmesin diye akp oy vereceğim.
chp mph'den anlaşılan bir yol olmayacak. mhp terör örgütü sempatizanı parti kadar ancak millet vekili çıkartıyor . ana muhalefet hala yerinde sayıyor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
hdp'yi koalisyon içinde düşünmek bile akıl tutulmasıdır. unutulmasın hpd siyasi bir oluşum değil. dağdaki pkk'nın meclise girmiş versiyonudur. bu ülkede kimin eli o partiye gittiyse Allah'a havale ediyorum.
AKP'ye hiç oy vermedim ama olası bir erken seçimde sırf o itler meclise girmesin diye akp oy vereceğim.
chp mph'den anlaşılan bir yol olmayacak. mhp terör örgütü sempatizanı parti kadar ancak millet vekili çıkartıyor . ana muhalefet hala yerinde sayıyor.

Fatih özellikle bir konunun altını çizmek isterim. HDP her zaman meclis çatısı altın da idi. Sadece değişen parti olarak girdi. ;)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fatih özellikle bir konunun altını çizmek isterim. HDP her zaman meclis çatısı altın da idi. Sadece değişen parti olarak girdi. ;)

mecliste önceden kaç kişilerdi şimdi kaç kişiler ?
Muhalefet başarısız . mhp başkanın yerinde olsam 1 dakika oturmam orada. milliyetçiyim ülkücüyüm atatürkçüyüm diyorlar ancak hdp kadar mv çıkartıyor. ayıptır resmen. chp zaten Allah'a emanet. şart koşuyor. sen kimsin şart koşuyorsun ? farkında değiller henüz. akp chp mhp koalisyon sunar kabul etmezse hdp'ye sunamayacağı için azınlık hükümeti formülü devreye girmezse direk erken seçim. Ne chp ne mhp kalır ondan sonra. halk olarak insanların kafasında adamlar sundular ama kabul etmediler der. 300 mv'den daha fazlayla akp geri gelir. ondan sonra mecliste akp ve hdp kalır. akıllı olmaları lazım özellikle mhp'nin. tek başına iktidar olmayı hayal edeceklerine gerçeklerle yüzleşsinler.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
mecliste önceden kaç kişilerdi şimdi kaç kişiler ?
Muhalefet başarısız . mhp başkanın yerinde olsam 1 dakika oturmam orada. milliyetçiyim ülkücüyüm atatürkçüyüm diyorlar ancak hdp kadar mv çıkartıyor. ayıptır resmen. chp zaten Allah'a emanet. şart koşuyor. sen kimsin şart koşuyorsun ? farkında değiller henüz. akp chp mhp koalisyon sunar kabul etmezse hdp'ye sunamayacağı için azınlık hükümeti formülü devreye girmezse direk erken seçim. Ne chp ne mhp kalır ondan sonra. halk olarak insanların kafasında adamlar sundular ama kabul etmediler der. 300 mv'den daha fazlayla akp geri gelir. ondan sonra mecliste akp ve hdp kalır. akıllı olmaları lazım özellikle mhp'nin. tek başına iktidar olmayı hayal edeceklerine gerçeklerle yüzleşsinler.

Bak şu konu da millet zaten hem fikir... MHP artık Bahçeli ile yollarını ayırması gerek. Bu kesin kez şart. Ülkücü kesim artık Meral hanımı bir Asenayı MHP başında yol gösterici olarak görmek istiyor. Sadece ülkücü kesim değil halkın büyük bölümü bunu bekliyor. Ya değilse bu kafa ile MHP bir daha seçim barajını zor geçer. Bende öyle düşünüyorum. CHP konusunda bir şey diyemiyorum. O kadar değişim oldu ama buna karşın gram yol alamadılar. Alamazlar da seçimlerde gram oy artışı olmayan bir parti sanki seçim de lider parti olmuş gibi adamlar bayram etti :) çok komik geldi bu tavırları şahsen bana.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
siyasetin bir meslek, bir geçim kaynağı olduğunu unutmayın derim:)
partilerin hazineden aldıkları pay, aidat gelirleri, bağışlar vs.
o nedenle ekranda görünenle arka planda konuşulanlar son derece farklı ve şaşırtıcı olabilir.

meser70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bak şu konu da millet zaten hem fikir... MHP artık Bahçeli ile yollarını ayırması gerek. Bu kesin kez şart. Ülkücü kesim artık Meral hanımı bir Asenayı MHP başında yol gösterici olarak görmek istiyor. Sadece ülkücü kesim değil halkın büyük bölümü bunu bekliyor. Ya değilse bu kafa ile MHP bir daha seçim barajını zor geçer. Bende öyle düşünüyorum. CHP konusunda bir şey diyemiyorum. O kadar değişim oldu ama buna karşın gram yol alamadılar. Alamazlar da seçimlerde gram oy artışı olmayan bir parti sanki seçim de lider parti olmuş gibi adamlar bayram etti :) çok komik geldi bu tavırları şahsen bana.
Nadir Bey Devlet BAHÇELİ'nin bugünkü gazetelerde çıkan açıklamasını gördünüzmü? Aynen şöyle diyor.

Hürriyet ve Milliyet gazetelerinin Ankara bürolarını ziyaret eden MHP lideri Devlet Bahçeli, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.
Meclis Başkanı adayının Ekmeleddin İhsanoğlu veya Meral Akşener olacağı söylentilerinin sorulması üzerine "Bu şekilde söylenen isimlerden hoşlanmam" diyen Bahçeli, ismi sık geçeni devre dışı bırakacağını söyledi:
MERAL AKŞENER'İ DEVRE DIŞI BIRAKIRIM

"Bu şekilde söylenen isimlerden hiç hoşlanmam, ismi geçeni de devre dışı tutarım. Meral Akşener’i eğer çok sık kullanırsanız, o devre dışı kalır haberiniz olsun. 80 milletvekilimiz var, her şeyde Meral Akşener. Bu, o zaman başka bir şey var burda demektir. Onun için bir Meclis açılsın."

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
O zaman bahçeli kendi bilir hadi bakalım erken seçim diyordu hodri meydan buyursun erken seçim olsun bakalım bu kafa yapısı için de olan bahçeli nasıl bi millet devre dışı bırakacak görür aradan geçen yıllara karşın sanırım bahçeli hiç bir şey anlaşmamış.