Seçim konuşalım birazda

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şu anda ülke MHP ve AKP içinde olduğu bir devlet beklemekte. Bakalım ne olacak?

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
MHP ve AKP...Gözümde canlandıramıyorum bile. Fakat bunun adı siyaset. SİYASET.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
MHP ve AKP...Gözümde canlandıramıyorum bile. Fakat bunun adı siyaset. SİYASET.

Bence mantıken en doğru tercih bu şekilde olmalıdır. Neden denirse;Hiç tartışmasız koalisyonun en büyük ortağı AKP'dir, o nedenle AKP mutlaka koalisyonda yer almalıdır. Bu açıdan bir değerlendirme yaparsak CHP nin parti politikası, görüşleri AKP ile hemen hemen uyuşmuyor, HDP ise sadece açılım süreci açısından AKP ile ortak görüşler paylaşıyor, MHP ise muhafazakar yapısı nedeniyle AKP'ye daha yakın duruyor gibi (zaman zaman iktidara destek olması bu tezimi doğruluyor). Aslında koalisyon için en büyük engel parti politikalarından ziyade liderlerin mitinglerde birbirleri için söylediği hakaret dolu sözlerdir. Hiç kimse tekrar bakacağı yüze asla tükürmemelidir, tükürürse gün gelir o tükürdüğünü yalar.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Maalesef dediğin çok doğru. Birbirine, hukuka, vatandaşlarına saygısı olmayan güzide politikacıların ülkemizi getirdiği nokta bu. Saygılı olmayanların saygı beklemeye hakları yoktur.

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Bence mantıken en doğru tercih bu şekilde olmalıdır. Neden denirse;Hiç tartışmasız koalisyonun en büyük ortağı AKP'dir, o nedenle AKP mutlaka koalisyonda yer almalıdır. Bu açıdan bir değerlendirme yaparsak CHP nin parti politikası, görüşleri AKP ile hemen hemen uyuşmuyor, HDP ise sadece açılım süreci açısından AKP ile ortak görüşler paylaşıyor, MHP ise muhafazakar yapısı nedeniyle AKP'ye daha yakın duruyor gibi (zaman zaman iktidara destek olması bu tezimi doğruluyor). Aslında koalisyon için en büyük engel parti politikalarından ziyade liderlerin mitinglerde birbirleri için söylediği hakaret dolu sözlerdir. Hiç kimse tekrar bakacağı yüze asla tükürmemelidir, tükürürse gün gelir o tükürdüğünü yalar.

%100 katılıyorum sana abi. ayrıca neasılki mv leri kendilerini fazlasıyla düşünüyor bizde vatandaş olarak kendimizi ve vatanımızı düşünmeliyiz. şu anda ülke için görülen en iyi seçim akp-mhp koalisyonudur benim gözümde. partizanlık yapmaya hiç gerek yok bence hepimiz bu gemideysek tek düşüncemiz karaya cıkmak olmalı. o yüzden kaptan olarak secilecek iki isim var şu anda akp-mhp

ogun06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şuan bence en iyi ihtimal imkansız gibi görünsede iki yıllık chp mhp hdp koalisyonu. Bu arada ak partililer geçmişteki suçlamalardan yargılanırsa milletin gözünde de ak koyun kara koyun ortaya çıkar. ama bu arada hdp de güçlenir gibi geliyo. iki ucu boklu değnek sanki. ama olacağı akp chp koalisyonu gibi.

armi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En hayırlısı ve en mantıklısı vede en muhtemeli Akp Mhp koalisyonu.

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana kalırsa koalısyon bu ulke ıcın sacmalık olur bı vucudda 2 baş olurmu
o dıcek ben bu bakanlıgı ıstıyorum dıgerı ıstıcek yok yarısı ondan yarısı ondan olcak karar vermeye geldımı karar verılemıcek ısler uzucak eskı gunlerdekı gıbı olucak hersey sonucta mhp akp koalısyonu olursa mhp can alıcı bakanlıklardan ıstıcek
dıger turlu chp mhp hdp olsa bakanlıkları bolusemıcekler ve kım ne derse desın hdp ye hangı bakanlıgı vermek ısterdınız?
adalet bakanlıgımı?
mıllı egıtım mı?
savunma bakanlıgımı?
cevre sehırcılık mı?
bı dusunun derım bence......