sağ tarafta sürtme sesi..

yavuzali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar öncelikle herkese kazasız belasız günler, keyifli sürüşler dilerim..
2005 model 1.6 astra h aracımda dünden beri farklı bir ses mevcut. triger grubunun olduğu bölümde. iki plastiğin bir birine sürtünmesi şeklinde. araç içerisinde daha net duyulabilmekte. ğııığğğ ğığğğ diye. dönen bir şeyin belli noktasında yapıyor peryotlar şeklinde devirle birlikte ses yükselmiyor ancak peryodu düşüyor yapmadığı süre düşüyor yani. ilk çalıştırmada bariz yapıyor sonra kesilir gibi oluyor stop edip tekrar çalıştırınca yine duyuluyor.
aracım 90 binde. triger 70 bin gibi değişmiş. yaklaşık 10 bin km önce devirdaim değişmiş. sesin bir gün öncesinde emme manifoldu ve egr sökülerek temizlik yapılmıştı. ayrıca yine 2 gün önce su seviyesi sinyali verdiği için 300 ml kadar su dökmüştüm gözlenir bi eksiltme yok araçta ki daha öncede bu uyarı sebebiyle devirdaim değişmiş. triger kapağı v.s de haliyle sökülüp takılmıştı. bu gün tekrar ustama gidip dinlettim kapağı yeniden söküp takmasını istedim ama trigerden değil gibi. büyük ihtimalle devir daim yada alttaki klimadan geliyor dedi kayışı söküp denicez tek tek dedi. bilgisi tecrübesi ve önerisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.. şimdiden herkese teşekkürler.