Sağ arka lastikten gelen gıcırtı sesi

ironunited

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar.

Arkadaşlar aracımı yeni aldım ve alırken de performans testi yaptırdım sonucu %100 çıktı hiçbir problem yok dedi usta araba için. Fakat son zamanlarda araç 4. ya da 5. viteste sabit hızda giderken sağ arka lastikten gıcırtı gelmeye başladığını duyuyorum. Araç ilk çalıştığında böyle bir problem yok fakat 5-10 dk sonra bu ses gelmeye başlıyor. Arada da kayboluyor.

Sizce bunun nedeni ne olabilir? Babam bilyelerden kaynaklanabileceğini söyledi.

Bir de başka bir sorum olacak. Aracımın ön fan ızgaralarından biri kırıldı ve yenisini Ankara'da nereden alabilirim.Servisten almak istemiyorum çünkü böyle ufak parçalarda çok kazıklıyorlar milleti. Ankara'da bu parçayı makul fiyata alabileceğim bir yer söyleyebilir misiniz?

Yardımlarınızı bekliyorum.

AhmetH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
park ederken araka tekerleği kaldırıma yaslamış yada bir şekilde zorlamış olabilirler.

aks rulamından olabilir. kolay sorun sonuçta. liftte biraz dikkatli incelerlerse çözerler

ironunited

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biraz bu konularda cahilim kusura bakmayın. Acaba Ankara'da bu sorunu halledebilecek iyi bi yer ve tabi fiyatı da makul nere var bildiğiniz?

Rot balanscıya mı yoksa bir servise mi gitmem gerekir? :)

ibocompany

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabanında arka tekerden ses geliyodu. akis değişti. benim arabada abs olduğu için biras pahalıya geldi tabi bu iş. akis bilyası değişmiyomuş çünki kople değişyo abs olduğundan arabada.

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar.

Arkadaşlar aracımı yeni aldım ve alırken de performans testi yaptırdım sonucu %100 çıktı hiçbir problem yok dedi usta araba için. Fakat son zamanlarda araç 4. ya da 5. viteste sabit hızda giderken sağ arka lastikten gıcırtı gelmeye başladığını duyuyorum. Araç ilk çalıştığında böyle bir problem yok fakat 5-10 dk sonra bu ses gelmeye başlıyor. Arada da kayboluyor.

Sizce bunun nedeni ne olabilir? Babam bilyelerden kaynaklanabileceğini söyledi.

Bir de başka bir sorum olacak. Aracımın ön fan ızgaralarından biri kırıldı ve yenisini Ankara'da nereden alabilirim.Servisten almak istemiyorum çünkü böyle ufak parçalarda çok kazıklıyorlar milleti. Ankara'da bu parçayı makul fiyata alabileceğim bir yer söyleyebilir misiniz?

Yardımlarınızı bekliyorum.

Kardeşim benim 98 corsa swing var aynı sesi bende duyyodum birkaç gün önceye kadar! taaki dün akşam yolda kalana kadar! ses gıcırtıdan takırtıya dönüştü.. ve belli bir süre sonra sol arka tekerim kendini kilitledi! arabayı olduğu yerde bıraktım! şuan çekici ayarlayıp çektircem ustaya götürcez bakalım ne çıkacak?? benden sana tavsiye sakın zaman kaybetme!! hemen göster o gıcırtıyı yoksa başına iş alırsın!

yapılacak masrafı sana buraya yazıcam!.:cry:

DerKommisar

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İron united ,

-Tekerlek bilyasından gelebilir özellikle belli hızlarda gelirken belli frekanslarda yapıyosa

- Arka burçlardan yapabilir süspansiyonda boşluk varsa.

-arabanda abs var ama porya komple değişmiyo sanırım sadece göbeğinden bilya çıkarılıp yenisi takılıyor. (ben öyle yaptırmıştım)vectra a için.
ben arka poryanın tanesini 35 e değiştirmiştim işçilik hariç .
Ankarada tanınmış , arkadaşların onayladığı özel servislerde hallettirebilirsin

Maden , sen şükret sen hızlı giderken olmamış bu kitlenme hadisesi ,hız yapmamalı , yuksek hızda mazallah poryayla beraber kopabilir tekerlek kitlenince bilyalar.

Bilya yatağını bozuyo kitlenince 35 liralık şey oluyo 235 lira

Son düzenleme:

sahlan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadasim arka tekerlegi krikoya kaldir ve tekeri cevir elini tekerlegin ickismina arka amortisorden tut eline o dedigin gicirti sesi titresim olarak geliyorsa bilyalar gitmis elinden biraz is geliyorsa kendin degistire bilirsin ama anlayan biriyle degistirsen iyi olur cunku yeni bilyayi da fazla sikarsan oda bozulur bence bilyadan ise fazla zaman gecirme arkadas gibi kitlerse komple degisir porya bile sikismistir yani bir nevi kaynak olmus hepsi birbirine.

KaptaN55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.google-tc.com
ya ben bunun bilyadan olduğunu sanmıyorum....

aynı şey bende de wardı:D bu donmadan kaynaklanıyor bence....

arabaya binip gitmeden önce alttaki çelik kabloyu sağa sola ileri geri zorlayın 5 dakka....hiç bişe kalmazzz

ayrıca o kitleme olayıda donmadan kaynaklanıyor...tecrübeliyim bu konuda :)

fastest89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
böyle bir ses bizim arabada vardı 2 gün önce gıcırtı şeklindeydi araba hızlandıkça artıyordu servise götürdüm test ettiler arka sağ tekerden ses geliyor dediler lifte kaldırıp baktık ses arka dan değil ön tekerlekten geliyor akisin tekerlekle birleştiği yerde rotil falan var toz girmesin diye onun arasına s2000 denen yağdan sıktıla geçti belki siznkide buna benzer bir sorun olabilir ama önemrim servise götürüp lift üzerinde bakılması