radyatör fanı ve benzin kokusu

atalip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar arabamı bakıma verdikten sonra çok sorun yaşıyorum öncelikle hararet 90 dereceye gelince radyatörün önündeki ve motordan taraf olan vantiratörler ikisi aynı anda çalışmaya başlıyor.
araç ısınıncada araçın içinde benzin kokusu geliyor sizce nedendir arkadaşlar sorun ne olabilir :(

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin kokusu benzin hortumlarından yada depo havalandırmasından dolayı gelebilir benzin hortumlarını kontrol ettirin . aracınızda iki fan varsa biri klimanındır diğeri ise motor radyatör fanıdır ikisinin aynı anda çalışmasının bi mahsuru yok bana sorarsanız daha iyi havayı vakumlar.

atalip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha önceden dikkat etmiştim 90 dereceye gelince radyatör fanı devreye girmişti klimanın fanı devreye girmemişti klilmanın fanı neden devreye girmedigini sorunca 110dereceye gelince klima fanı devreye girecegini söylemişlerdi. şuan ise ikisi aynı anda devreye girmesi ister istemez kişinin midesini bulandırıyor :( musait olunca servise gidecem zaten

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fan müşirinde sorun olabilir yada varsa fan rezistansında sorun olabilir.

atalip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki arkadaşlar dikkatimi çekiyorda araç ısınınca benzin kokusu geliyor normal şartlarda ilk bindiginde hararet göstergesi 90 gelene kadar koku yok biraz devirli kullanınca benzin kokusu geliyor :(

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klima fanının 110da devreye girmesi olayı tuhaf geldi bana, radyatör fanı çalışınca o kadar hararet çıkmaması lazım zaten
benzin kokusu devirli kullanırken geliyosa hortumlarda bişey olabilir diye düşündürdü beni, koku gelince bi durup kaputu açıp kontrol edin, hem gözle hem koklayarak

atalip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
koku geldiginde kaputu açtım ancak koku yoktu :( peki kendi araçlarınızda bir baksanız klima fanı ile normal fan aynı andamı devreye giriyor kontrol ederseniz hem beni bilgilendirmiş olursunuz hemde diğer arkadaşlarımız teşekür ederim