ÇÖZÜLDÜ Radyatör fanı sürekli çalışıyor

Bora7246

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Radyatörün alt hortumuna bakın eğer soğuk ise termostat açmıyor demektir. Termostatınız sıfır yeni takılmış dahi olsa açmayabilir. Buda sürekli fanın çalışmasına sebep olur. Termostatlar elektronik olduğu için beyinle alakalı. Aracın beynine bir baktırın. Bu işten anlayan birisi bir baksın. Bendede aynısı oldu, tüm soğutma tesisatını değiştirdim yine aynı. Kaç tane ustaya gittim en son usta yaptı beyinden dedi. Şimdi herşey normal

• Beğen
Tepkiler: Tatanga

EminHoca

Kayıtlı Kullanıcı
32-Isparta
Siteyi ziyaret et
Selamlar, dün Opel Astra Sedan 2019 model Edition Plus J Kasa aracımı teslim aldım bayiden. Araç devamlı fun açıyor bu sıfır araçlarda normal mi belli bir km de. (kontağı kapatınca kapanıyor fun) Ayrıca, Hararet göstergesi her zaman 90 (doksan) da bunu da sorduğum da bayi zamanla düzelecektir dedi. Ben yinede size sormak istedim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Herkese hayırlı günler.
Merhaba, ben de 1 hafta önce 2020 edition plus aldım. Aynı sorunu yaşıyorum. Hararet 90’a gelince hemen fan çalışıyor. Sizin sorun çözüldü mü acaba?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
normal fan acar durur kısa kısa 90 ı geçmiyor sa sorun değil 1.4 motoru korumak için

EminHoca

Kayıtlı Kullanıcı
32-Isparta
Siteyi ziyaret et
normal fan acar durur kısa kısa 90 ı geçmiyor sa sorun değil 1.4 motoru korumak için
Hocam araç sıfır daha 1 hafta olmadı alalı, havalar çok sıcak değil arabayı hiç zorlamıyorum, rampa çıkmıyorum arabada yük yok, yolcu yok neden fan hemen devreye giriyor anlamıyorum. 6-7km düz yolda gidince zaten hararet 90’a geliyor. Önceki aracım da 1.4’tü dağ bayır çıkardım hiç fan sesi duyduğumu hatırlamıyorum. Sıfır arabada değilde modifiye şahinin içinde hissediyorum kendimi :) İnanın çok can sıkıcı bir durum.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Hocam araç sıfır daha 1 hafta olmadı alalı, havalar çok sıcak değil arabayı hiç zorlamıyorum, rampa çıkmıyorum arabada yük yok, yolcu yok neden fan hemen devreye giriyor anlamıyorum. 6-7km düz yolda gidince zaten hararet 90’a geliyor. Önceki aracım da 1.4’tü dağ bayır çıkardım hiç fan sesi duyduğumu hatırlamıyorum. Sıfır arabada değilde modifiye şahinin içinde hissediyorum kendimi :) İnanın çok can sıkıcı bir durum.
üstadım bu motor kırmasın diye küçük hacim yüksek beygir olduğundan motoru korumak için yeni yazılımmış sanırım 2013 yada 2014 sonrasında hepsi böyle önceki modeldede yazılım güncellemesi yapılınca o şekilde oluyor zaten opel motorları yüksek ısıda çalışıyor hacimde küçük olunca korumak için

EminHoca

Kayıtlı Kullanıcı
32-Isparta
Siteyi ziyaret et
üstadım bu motor kırmasın diye küçük hacim yüksek beygir olduğundan motoru korumak için yeni yazılımmış sanırım 2013 yada 2014 sonrasında hepsi böyle önceki modeldede yazılım güncellemesi yapılınca o şekilde oluyor zaten opel motorları yüksek ısıda çalışıyor hacimde küçük olunca korumak için

Yanıtınız için teşekkür ederim hocam, servisle de görüştüm otomatiklerde normal dedi çünkü fan şanzımanı soğutmak için de devreye giriyormuş, 3-4bin km sonra azalır dediler. Bakalım artık bir kaç ay duymazdan geleceğim :)

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
evet üstad şanzuman soğutucu da var doğrudur biraz alışmak lazım 😁 hiç fan açmasın diyorsan 1.6 alcan yazın bile açmıyor

• Beğen
Tepkiler: EminHoca

faruk4143

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, ben de 1 hafta önce 2020 edition plus aldım. Aynı sorunu yaşıyorum. Hararet 90’a gelince hemen fan çalışıyor. Sizin sorun çözüldü mü acaba?
Adamlar 2019dan itibaren böyle bir araç yapmış. Araba çalıştığı sürece fan da çalışıyor. Motoru turboyu korumak, euro normlarını karşılayabilmekmis sebebi. Servis böyle dedi. 4 aylık aracı satarak çözdüm sorunu.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

EminHoca

Kayıtlı Kullanıcı
32-Isparta
Siteyi ziyaret et
Adamlar 2019dan itibaren böyle bir araç yapmış. Araba çalıştığı sürece fan da çalışıyor. Motoru turboyu korumak, euro normlarını karşılayabilmekmis sebebi. Servis böyle dedi. 4 aylık aracı satarak çözdüm sorunu.

Kaç binde sattınız acaba, 4-5 bin olunca fanın çalışma hızında hiç azalma olmadı mı?

faruk4143

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu soru çok defa dile getirildi ben de dahil. Fanı açıp dursa problem değil. 2019-20 modellerde fan durmuyor. Hararet 90a gelince çalışmaya başlıyor ve stop edene kadar asla durmuyor. Aracı sıkıştırınca, sehiricine girince hele helikopter gibi çalışıyor mübarek. İçeri bile geliyor gürültüsü.