ÇÖZÜLDÜ Radyatör fanı sürekli çalışıyor

vural272727

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen fitil tam denk gelmiyordur kapıya o yüzden olabilir su gelmesi normal üstad o yumuşaktır onun takıldığı yer baya sert oturması lazım inşallah da olmaz artık sebebi o gibi

Teşekkürler üstat verdiğin bilgiler için . Bakalım şimdilik bir sıkıntı yok inşallah da olmaz eğer olur ise forma bir daha yazarım

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
direkte mesaj atabilirsin üstad sorunsuz binmen dileğiyle

Mrperasan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Aynı sorun bende de var :)
Çözebildiniz mi

Tatanga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba hocam, hatırladım sizi hoş geldiniz. Siz deki durumu biraz açarak yazarsanız fikir verebilecek arkadaşlar çıkar illaki

Mrperasan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Hoşbuldum. Hocam benim araba 1 ay kadar önce fan açmaya başladı fan hiç susmuyordu. Ustaya gittim antifiriz yok dedi koydu yola çıktım yine aynısı oldu sonra tekrar gittim ustaya arabayı bıraktım. Devirdaim pompasını değiştirmiş çıkan pompanın içindeki dişli çark erimiş diş kalmamış. Sonra fan açma olayı azaldı ama 90'ı bir kere gördükten sonra kısa kısa açıyor kapatıyor özellikle her durduğum ışıkta muhakkak açıyor araba hareket edene kadar susmuyor. Hareket halinde sakin giderken de açıyor 1 dk çalışıyor kapatıyor. 20 km'lik yolda 10 kere açıp kapatıyor araç gereksiz hızlı ısınıyor. 2 senedir biniyorum koca bir yaz geçti birşey değişmedi. Kışın serviste motora güncelleme yaptılar bazıları bundan oluyor diyor ama çözemedik. Termostat da yeni. Radyatör kapalı yerde olduğu için kontrol edemedim her yeri sıcak mı. Ama belirtmek isterin ki ben bir kere park sensörü yüzünden ehil olmayan bir yere tamponu söktürüp taktırmıştım park sensörü hata verip sürekli veriyordu. Diyorum ki acaba radyatör önden yeterli havayı alamıyor mu? Hava kanalı tam oturtulmadı ise.
Yorumlarınızı merak ediyorum.

Utku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba ben devirdaim ve termostat ı degistirdikten sonra aynı sorunu yaşadım giderken sorun yok durduğumda rölantide fan 3. Kademe asırı gürültülü calısıyordu. Araç.kontagı actıktan 2 dk sonra 90 a geliyordu. Ben çok ugraştım.Conta yanık testi bile yaptırdım. termostat degistikten sonra hava kalmıs olabilir opelde bu sık yasanıyormus.ben sistemin havasını aldırmaya calıstım düzelir gibi oldu yine yaptı.
Antifiriz az kullanıldığında sistemde tortu olusuyormus yeni antifiriz o tortuları sokerse yerinden yag sogutusucusunu tıkıyormus kanalları cok ince. Ben değiştirdim yag sogutucusunu. Ama araç bir hafta serviste kaldı ilacla sürekli devir daim yaptırmışlar sisteme simdi sorun yoks.aracı sıkıstırmadıkca fan sesi duymuyorum.10 km gitmeden 90 a gelmiyor hararet

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Hoşbuldum. Hocam benim araba 1 ay kadar önce fan açmaya başladı fan hiç susmuyordu. Ustaya gittim antifiriz yok dedi koydu yola çıktım yine aynısı oldu sonra tekrar gittim ustaya arabayı bıraktım. Devirdaim pompasını değiştirmiş çıkan pompanın içindeki dişli çark erimiş diş kalmamış. Sonra fan açma olayı azaldı ama 90'ı bir kere gördükten sonra kısa kısa açıyor kapatıyor özellikle her durduğum ışıkta muhakkak açıyor araba hareket edene kadar susmuyor. Hareket halinde sakin giderken de açıyor 1 dk çalışıyor kapatıyor. 20 km'lik yolda 10 kere açıp kapatıyor araç gereksiz hızlı ısınıyor. 2 senedir biniyorum koca bir yaz geçti birşey değişmedi. Kışın serviste motora güncelleme yaptılar bazıları bundan oluyor diyor ama çözemedik. Termostat da yeni. Radyatör kapalı yerde olduğu için kontrol edemedim her yeri sıcak mı. Ama belirtmek isterin ki ben bir kere park sensörü yüzünden ehil olmayan bir yere tamponu söktürüp taktırmıştım park sensörü hata verip sürekli veriyordu. Diyorum ki acaba radyatör önden yeterli havayı alamıyor mu? Hava kanalı tam oturtulmadı ise.
Yorumlarınızı merak ediyorum.
şimdi yazılım atılmasaydı açmazdı buna istemeden sistemin havası alındımı ilk etapta hava olmadığına emin olun araç yolda giderken 90a sabit duruyorsa fan kısa süre açılıp duruyorsa bu yazılımdan ötürü ve aracın kalorifer peteğine bakılmalı

Mrperasan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Havasını aldırdık kalorifer peteği, radyatör ve yağ soğutucudan şüphelenmeye başladım bu okuduklarıma istinaden.
Teşekkür ederim.

Tatanga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oyle hocam oralar kolay tikaniyormus. Ben ve forumdan iki uc arkadas daha yasadi petek tikanmasini. Temizletince arac rahatladi ama benden onceki kisi su ile kullanmis, ben de antifriz ile kullaninca onun küçük belirtileri var da bakalim. Soğutucu da yaygin bir durum zaten. Benimde baktirmadigim bir tek radyator kaldi.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Havasını aldırdık kalorifer peteği, radyatör ve yağ soğutucudan şüphelenmeye başladım bu okuduklarıma istinaden.
Teşekkür ederim.
radyatör üzerinden alındıysa üstad yağ soğutucu kolay bir yerde değil sis hararete sürekli göz attın yükselip mi fan açıyor yoksa 90 da sabit ara ara mı öyle sabit ise normal ama hararet kaldırıyorsa bir kalorifer peteğine bakılmalı