polo-fiesta ?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
eğe yeni fiesta alacaksanız şahit olduğum bir olayı anlatayım ışıklarda karşıdan karşıya geçmeyi beklerken yeni kasa fiesta arkadan eski kasa kangoya çarptı kangoda tampon sağlam fakat bagaj kapında çok hafif bir göçük oluştu gel gelelim fiestada kaput yamulmayı bırak ikiye katlanıp tamamen açıldı sağ ve sol çamurluklar akordiyon oldu radytörler vs. hepsi pert renaultları beğenmezdik ama ford daha beter çıktı dedim o günden sonra dolu fiesta almaktansa boş polo yada corsayı tercih ederim

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğe yeni fiesta alacaksanız şahit olduğum bir olayı anlatayım ışıklarda karşıdan karşıya geçmeyi beklerken yeni kasa fiesta arkadan eski kasa kangoya çarptı kangoda tampon sağlam fakat bagaj kapında çok hafif bir göçük oluştu gel gelelim fiestada kaput yamulmayı bırak ikiye katlanıp tamamen açıldı sağ ve sol çamurluklar akordiyon oldu radytörler vs. hepsi pert renaultları beğenmezdik ama ford daha beter çıktı dedim o günden sonra dolu fiesta almaktansa boş polo yada corsayı tercih ederim

EU NCAP testlerinde 5 yıldız aldığı görünüyor, aracın esnek olması güvenli olduğuna işaret. Benim arabamın da acayip saç kalınlığı var, tipo arkadan dokununca dağıldı ancak benim arabanın tamponunda bile esneklik yok düşün. Gel gör ki ciddi bir kazada araba ortadan 3 e ayrılıyor.

Makyajlı Ford Fiesta EuroNCAP çarpışma - güvenlik testi sonuçları video // ototest.tv - YouTube

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
EU NCAP testlerinde 5 yıldız aldığı görünüyor, aracın esnek olması güvenli olduğuna işaret. Benim arabamın da acayip saç kalınlığı var, tipo arkadan dokununca dağıldı ancak benim arabanın tamponunda bile esneklik yok düşün. Gel gör ki ciddi bir kazada araba ortadan 3 e ayrılıyor.

Makyajlı Ford Fiesta EuroNCAP çarpışma - güvenlik testi sonuçları video // ototest.tv - YouTube

benim anlattığım kazada buna benzer hasarlar oluşmuştu onu bunu bilmemde kangonun arkası olmasına rağmen o kadar az hasar olup fiesta dağılınca insan durup bir düşünüyor çünkü renaultların sacı çok incedir ikiside kafa kafaya olsa araçların önü güçlü olduğundan diyecemde

mirliva

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
polo yu tek geçerim 99 modelini eşime aldım araçta tık ses yok eğer temiz kullanılmışsa araç çok zor yıpranıyor. 2012 dizeline bindim geçen gün traktör gibiydi:))

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş abi polo ile otomatik vitesli bir araç ile Kırşehir e gittim yemin ederim dinden imandan çıkardı beni :D ben hayatım da böyle bir araç görmedi ya... bağırıp gitmeyen bir araç :D

Motor neydi bilemiyorum fakat neye göre gitmiyor :) Polo ve segmenti aracın amacı bellidir.. 1.4 polo bile 25-26krş benzin yakıyorsa dizel bedava geziyordur ;)
Polo'nun +'ları

Yol tutuş
Az rüzgar sesi
Malzeme kalitesi

- olarak
Arka koltuklar sert
diz mesafesi dar (Sedan Astra H tan geçince ciddi ufak geldi ama ş.içi çok rahat kullanımı :))

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
polo yu tek geçerim 99 modelini eşime aldım araçta tık ses yok eğer temiz kullanılmışsa araç çok zor yıpranıyor. 2012 dizeline bindim geçen gün traktör gibiydi:))

O yıllarda üretilen pololar da dahil olmak üzere tüm VW araçları seviye atlama prensibiyle olabildiğince "GIRTLAK DOLUSU" diye adlandırılan kalite yoğunluğuyla üretildiler. Köprüyü geçinceye kadar ayıya dayı deme şekliyi bir bakıma. Bir zamanlar VW nin yaptığını şuan skoda yapıyor, ki zaten aynı firmanın ürettiği araçlar olduğundan o yıllarda neler yapıldığını bariz olarak görüyoruz, şimdiki VW lerde eski tat(DSG teknolojisi hariç) yok.

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında vw bu donanım zenginliği hala var ancak direkt paketlerde yok. highline donanım full olarak geçse de aslında değil. üstüne sizin ilave etmeniz lazım. bunları da + olarak eklediğimizde fiyat çok kabarıyor sorun burda. he bir de vw jetta modelinde işçilik ciddi manada bozulmuş. bu manada bir zayıflama söz konusu.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında vw bu donanım zenginliği hala var ancak direkt paketlerde yok. highline donanım full olarak geçse de aslında değil. üstüne sizin ilave etmeniz lazım. bunları da + olarak eklediğimizde fiyat çok kabarıyor sorun burda. he bir de vw jetta modelinde işçilik ciddi manada bozulmuş. bu manada bir zayıflama söz konusu.

Jetta tam bir dengesizlik abidesi, malzeme kalitesi, sert kalitesiz plastik trimler vesaire. Ancak motor-şasi-şanzıman uyumu, sürüş dinamikleri uf ki ne uf 1.4TSI özellikle...