Perpormans ve Yakıt Sorunu DURUM VAHİM

edeniz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:mad: Değerli Arkadaşlar umarım burada bir çözüm bulurum Benim 1996 Model Vectra otomotik sanziman aracım var bundan yaklaşık üç ay önce ankaraya yolculuğun esnasından aniden bir performans düşüsü ve fazla yakıt sorunu ortaya çıkmaya başladı o aralar motor bakımları yeni yapıldığından motora su piyasade en pahalı olan bor maden katkısından sanjımana ve motora attırmıştım.
Böyle oluncada aklıma ilk bunlar geldi acaba diye ve Ankarada ilk iş ustaya cektim sanzıman yağın değiştirdim motor yağın boşaltırdım ve morotu temizlettirdikten sonra en üstün yağdan koydurdum ama sorun cözümlenmedi izmire geldim şimdi burada ismini yazmak istemediğim ama yılardır gittiğim ve asla memmun olmadığım servisime gittim neden giderim onunda anlamadım ya sonra baktım kı olmuyor izmirde çok büyük ve iyi söyledikleri başka bir servise gittim ama deneme yanılma yoluyla ve benim yönlemdirmemle birşeyler yapmaya çalışıyorlar cünkü araç arıza göstermiyor ve onlara görede normal durumdaymış ama değil arac sehir içinde 10 litre benzinle 70 km ancak gidiyorum tüpte 65000 ytl 280 km yapıyor buna normal diyorlar acaba bendemi bir anormallık başladı diye kendimden süphelenmeye başladım ya diyorum ben boşunamı 4 yıldır bu arabaya binmişim neyse hava filtresi filtenin onunde bulunan sansörler oksizen sanrörü değişti ama sonuc değişmedi arabaya gaz veriyorsun banamısın demiyor sesi ise gaz verince dizelleri geçti az bir yokusa gelse ilerlemiyor 124 sol çekmeye başladı ben perfonmans istedikcede yakıt iki katına çıkmaya başladı ne başınızı agrıtayım sorun cözümlenmedi carbon clerd dediler yaptım enson katalit convertoru çıkartırdım susturcu taktırdım sorun devam katalit converterdon sonra ses dahada çoğaldı yakıt aynı şimdi aynı sorunu burada yasamıs bir arkadaş varmı acaba kime götürdü aracını ne yaptılar bana bir yol gösterebilirmisiniz şimdiden teşekkür ederim.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debimetreyi söktürüp bir kontrol ettir bence bazen arıza yapıp arıza lambası yaktırmıyormuş.hayalet arıza diyorlar. belki o bozulmuştur.

kurt_35li

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg aldığın yeri değiştirsende bi baksan yada benzinde dene