performans nasıl artar

cakabey9

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar vectra 1.6 gl arabam var. alalı fazla olmadı. 97 model. motor 1.6 olduğu için zaten çok seri değil. aracın performansını arttırmak için neler yapılabilir. yaptıracağım, temizleteceğim veya ekleteceğim birşeyler varsa lütfen yazın.

corsa38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence ılk olarak karbon temızlıgı yaptır,katalızor ıptalı, performans egzoz.egr valf ıptalı,kutu ıcı fıltre,dahada ılerı gıdebılırsın ama malıyet artar:D

gt_vectra_gt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkdsm 1.6 araban warsa aman aman bir performans beklememelısın diye dusunuyorum
corsa38 arkdsımın dedikleri elbette katkı saglar ancak bunların senı tatmın edecegini düşünmüyorum

mavilerinsesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yapilir 1.6 Yada Yapilir 1.3 E De Yapilir Ancak Ne Yapcağin önemli Bilinçli Yapman şart... Ben Olsam Dereceli Eksantrik Mili öneririm Ancak Maliyetli Olur... Başlangiçta Dersen Kutu Içi Hava Akimi Iyi Olan Bi Bölgede Performans Filtresi Arkasindan Chip Uygulmaasi Yaptirabilirsin... Ve Orjinal Bulabilirsen 4 Lü Manifot Attir Derim Gt Lerden çikma Bulursan çok Hoş Olur O Zamanda Katalizatör Iptaline Gerek Kalmaz Diye Düşünüyorum... Komple Egzoz Sistemi şart Diye Düşünüyorum... Iyi Günler Dilerim

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
1.6 için ucuz bir maliyetle fazla performans beklemeyin. Ucuz yollu işlemlerle 3-5 beygir elde edebilirsiniz. Daha fazla bir güç istiyorsanız 2.0 derim. Hem daha ucuza hem orjinali bozulmamış bir aracın sahibi olursunuz.

cakabey9

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim. çok birşey beklediğim yok zaten. alırken vergisi yüzünden 2000 cc alamadım. buna rağmen iyi bir araba. ben seviyorum sadece biraz daha performans nasıl ekleriz.

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vergisi için 2.0 almadığınızı söylüyorsunuz. Ama ufak bir performans artışı için harcayacağınız para 2.0 ın vergisine vereceğiniz farkı geçmezmi.Bide arabaya bindiğinizde zevk alacaksınız.Bu zevki 1.6 da bulmanız mümkün değil.Ben 1.6 ya bindim ve gördüm 2.0 ın farkını ve zevkini. Benim tavsiyem performans artırmak için harcayacağınız paranın ufak bir bölümünü vergiye feda edin 2.0 a binin. Bu kasayı 1.6 götürmüyor...

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu mantıkla daha fazla performans isteyen 2.0 kullanıcıları da gitsen 2.5 veya 3.0 alsın. arkadaşım eğer ileride çok ciddi modifiyeler yapmayacaksan ki buna egzantrik emme manifoldu gibi şeyler girer o zaman önce chip tuning yaptır. bununla beraber performans hava filtresi ve katalitik iptali ile performans egzoz takarsın. bunların yanında bulailbirsen headers takarsın bence yeterli olur. bunlar yetmez bana diorsan egzantrik ve emme manifoldu ve daha detaylı modifiyelere girmen lazım.