Park sensörü

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Park sensörü

ön park sensörü ile arkanın sesi arasındada ton farkı var biri bip bip diyorsa öteki düt düt diyor mesela :)

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

bahadirusta link' Alıntı:
ön park sensörü ile arkanın sesi arasındada ton farkı var biri bip bip diyorsa öteki düt düt diyor mesela :)

Bunu bilmiyordum, teşekkürler :)

ecelnico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

avukatakın link' Alıntı:
[quote author=ecelnico link=topic=458.msg8591#msg8591 date=1298369116]
bu park sensörü sanki zaman zaman çalışmıyor bu sabah başıma geldi park sensörüne güvendim geri geri park ederken hiç bir sinyal sesi çıkmadı arkadaki arabaya hafif bi şekilde dokundurdum. Allahtan iki taraftada bir şey yok. Park sensörüne güvenmediğimden çok ağır bir şekilde geri geri geldim. Ama park sensörü çalışmadı arkadaşlar.

Hocam araç ayarlarından park sensörü açık konumda mı bir kontrol edermisiniz. Eğer  açık konumda dahi arkadaki aracı görmüyorsa (kavuklarda bu sorunu yaşıyan bir astra gelmişti) garantiden yenisini sipariş edip takıyorlar
[/quote]
Benim araç enjoy plus, park sensörü serviste sonradan aracı almadan takıldı fakat araç menulerinde park sensoru sekmesi yok. olması mı gerekiyor?

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Bence olması gerekmiyor. Park sensörü takıldıktan sonra yazılım olarak araca bir güncelleme yapılmıyor, sadece park sensörünün vitesle ilişkilendirilmesi kısmında elektriksel bir uyum sağlanıyor. Sensörün donanımı da araç bilgisayarından bağımsız çalışıyor.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ecelnico link' Alıntı:
[quote author=avukatakın link=topic=458.msg8600#msg8600 date=1298372584]
[quote author=ecelnico link=topic=458.msg8591#msg8591 date=1298369116]
bu park sensörü sanki zaman zaman çalışmıyor bu sabah başıma geldi park sensörüne güvendim geri geri park ederken hiç bir sinyal sesi çıkmadı arkadaki arabaya hafif bi şekilde dokundurdum. Allahtan iki taraftada bir şey yok. Park sensörüne güvenmediğimden çok ağır bir şekilde geri geri geldim. Ama park sensörü çalışmadı arkadaşlar.

Hocam araç ayarlarından park sensörü açık konumda mı bir kontrol edermisiniz. Eğer  açık konumda dahi arkadaki aracı görmüyorsa (kavuklarda bu sorunu yaşıyan bir astra gelmişti) garantiden yenisini sipariş edip takıyorlar
[/quote]
Benim araç enjoy plus, park sensörü serviste sonradan aracı almadan takıldı fakat araç menulerinde park sensoru sekmesi yok. olması mı gerekiyor?
[/quote]
HOcam senin araç enjoy pp olduğundan ve orijnalde sensör orijinalde olmadığı için menüden açma kapatma olmaz zaten. sürekli arkadaki araçları görmüyorsa muhtemelen  sensör arızalanmıştır.

ecelnico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2 gündür talihsizlik üstüne talihsizlik. dün aracım ön cam plastik aksamlarına zarar verdiler. Bugun park sensoru devreye girmedi arkadaşın aracına şöyle bi dokundurduk :D

daskinoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bahadirusta link' Alıntı:
evet aynen, bir de ön park sönsörü ön hoparlörden geliyor sadece,arka park da arka hoparlörlerden..
yoksa tamamen psikolojik mi, böyle duymam:))

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
(Bir de sn drwaverunnerın söylediği gibi sensörlerin temiz olması ve park sensörünün açık olması gerekiyor)

sensörlerin illa temiz olmasına gerek yok kirli de olsa temiz de olsa çalışıyor ve tepkimelerde herhangi bir gecikme olmuyor.

araç ayarlarından kontrol edin eğer açık ve yine de çalışmıyorsa servise gösterin.

Gökalp1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçen gün trafikteyken belediye otobüsü arkadan çok yaklaştı ben de park sensörünü açtım ama hiç ses gelmedi arkadan.Sonra geri vitese taktım ses 2. kademe şeklinde geldi siz de hiç denediniz mi park sensörünü manuel olarak açtığınızda sadece ön parklar mı çalışıyor ?

ghostrider1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
twitter.com

ötsün ötsün dahada ufak ufak gel ses gelince dur sıfır yanaşmış olursun :)