Park sensörü

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam Arkadaşlar,
Aracımı geçen cumartesi aldım, fakat park etmede oldukça sıkıntı yaşıyorum.
Bunun sebebi aracın boyutlarını henüz kafamda netleştiremem, sağa sola sürter mi endişesi, bir de park sensörünün hemen sinyal vermesinden dolayı gereğince yanaşamamam.
Acaba park sensörü sürekli ötmeye başladığında ne kadar mesafe daha vardır.
Zamanla alışıcaz,fakat daha hızlı ve sürtmeden alışmanın yollarını paylaşmak isteyen olabilir mi?
İşten aynı araca sahip bir arkadaşa sordum, birkaç kez dokundurduktan sonra alışıyorsun dedi:)

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Park sensörü

Kesintisiz ötmeye başladığı anda TAKRİBEN 30 cm.kalmaktadır engele.
Siz de tecrübe edebilirsiniz bunu..

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Zamanla kullandıkça arabanın boyutları hakkında fikir sahibi olacaksınız. Nereye sığar, nereden döner-dönemez bunlara hızlıca karar verebileceksiniz. Şu alışma sürecinde belki bir arkadaşınız sizi park ederken yönlendirse daha sorunsuz olur.

Park sensörlerimiz biraz emniyetli ötüyor.

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sensörler 30 cm kalınca kesintisiz ötmeye başlıyor. ona göre ötmeye başlayınca bir miktar daha yaklaşabilirsiniz.  ilk zamanlarda insan arabaya kıyamadığından daha çekingen davranıyor. zamanla zaten alışacaksınız. ama bunu arkadaşınızın dediği gibi dokundurarak yapmanızı tavsiye etmem :)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet bende çekingen davranoyrdum ilk zamanlar ancak hakkaten sonradan alışılıyor
ben de karış hesabı ölçtüm kesintisiz bip sesi geldikten sonra 2 karış boşluk kalıyor :)
ama park sensörünün hassasiyeti çok iyi, eski aracımdada vardı park sensörü ama bu kadar
hassas değildi.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

En dıştak park sensörleri kendi eksenlerinden kaç derece daha dışarısını görebiliyor, bilenler var mı?
Mesela aracın tam sağında duran bir aracı belli bir mesafeden görebilir mi?Ya da bu sistem zaten tam arkada yer alan alanı mı kapsıyor?

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

vehicle_dynamics link' Alıntı:
En dıştak park sensörleri kendi eksenlerinden kaç derece daha dışarısını görebiliyor, bilenler var mı?
Mesela aracın tam sağında duran bir aracı belli bir mesafeden görebilir mi?Ya da bu sistem zaten tam arkada yer alan alanı mı kapsıyor?

Bunu buluşmada deneyelim :)

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Buluşmaya daha çok var.
Aslında bana bir kazık bir de ağır bir taş lazım, taşı debriyajın üstüne koyucam, kazığı da sağa sola çakıp ses geliyo mu diye bakıcam, ama ya taş yerinden kayıp da beni ezerse diye korkuyorum ;D

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Buluşmaya daha çok var.
Aslında bana bir kazık bir de ağır bir taş lazım, taşı debriyajın üstüne koyucam, kazığı da sağa sola çakıp ses geliyo mu diye bakıcam, ama ya taş yerinden kayıp da beni ezerse diye korkuyorum ;D

İşte o korku yüzünden ben de buluşma dedim. Ofisinizde öğle tatilinde direksiyona birini oturtup bu merakınızı giderebilirsiniz.

Murat.Dursun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Buluşmaya daha çok var.

:) Bunlar yerine bir arkadaşınızdan yardım alsanız? O arabaya otursa debriyaja basarken sizde arabanın etrafında turlayıp sensör nereden algılamaya başlıyor baksanız?
Arkadaşa güvenmem diyorsanız bilemem  okkk