Park sensörü

SahteSahne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Park sensörü

Astra J Sportlarda bildiğiniz gibi arka sensörler var fakat ön sensörler yok .. Sonradan takılabiliyor mu ? Ama takılırsa arka ile önü nasıl ayırt edeceğiz .. Acaba görüntülü uyarı gibi bir özelliği oluyor mu o zaman .. Bunu Cosmo kullanıcılarına sormak lazım .. Bildiğim kadarıyla cosmolarda önde ve arkada park sensörleri var .. Peki grafikli uyarı var mı ?

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

grafikli uyarı yok
arkadaki bipleme sesi nasılsa öne doğru bir cisim geldiğinde ondada bip sesi aynı

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

SahteSahne link' Alıntı:
Astra J Sportlarda bildiğiniz gibi arka sensörler var fakat ön sensörler yok .. Sonradan takılabiliyor mu ? Ama takılırsa arka ile önü nasıl ayırt edeceğiz .. Acaba görüntülü uyarı gibi bir özelliği oluyor mu o zaman .. Bunu Cosmo kullanıcılarına sormak lazım .. Bildiğim kadarıyla cosmolarda önde ve arkada park sensörleri var .. Peki grafikli uyarı var mı ?

Grafikli bir uyarı yok. Sadece sesli bir uyarı var. Önde sensörü olmayan araçlara da sensör uygulaması var. İkisini ayırt ederken vitese bakacaksınız. Geri viteste iseniz arkadaki devreye girecek onun haricinde ön devrede olacak. Tabi içerde ya da menülerde sistemi devre dışı bırakmak için de buton olacak. Öteki türlü her önden geçen için arabada ses duyarsınız.

SahteSahne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Anladım sağol bilgi için ... Peki yol bilgisayarı büyük ekran olursa , onda farklılık oluyor mu acaba  023hm Renkli ekranlardan  bahsediyorum  :D

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

CD500 olursa aracınızda gene grafik ile ilgili bir uyarı mesajı söz konusu değil. Sesli uyarıya devam.

Cyclone tarzı görüntü sistemlerinde geri görüş kamerası taktırmanız durumunda arkayı izlemeniz mümkün. Burda ön tarafı izlemek için de kamera konuyor olabilir.

SahteSahne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drwaverunner link' Alıntı:
CD500 olursa aracınızda gene grafik ile ilgili bir uyarı mesajı söz konusu değil. Sesli uyarıya devam.

Cyclone tarzı görüntü sistemlerinde geri görüş kamerası taktırmanız durumunda arkayı izlemeniz mümkün. Burda ön tarafı izlemek için de kamera konuyor olabilir.

Anladım arkadaşım teşekkür ederim  ;) Aslında grafik olsa çok iyi olurdu .. Artık 2012 Modellere eklerler ...

ecelnico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu park sensörü sanki zaman zaman çalışmıyor bu sabah başıma geldi park sensörüne güvendim geri geri park ederken hiç bir sinyal sesi çıkmadı arkadaki arabaya hafif bi şekilde dokundurdum. Allahtan iki taraftada bir şey yok. Park sensörüne güvenmediğimden çok ağır bir şekilde geri geri geldim. Ama park sensörü çalışmadı arkadaşlar.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

ecelnico link' Alıntı:
bu park sensörü sanki zaman zaman çalışmıyor bu sabah başıma geldi park sensörüne güvendim geri geri park ederken hiç bir sinyal sesi çıkmadı arkadaki arabaya hafif bi şekilde dokundurdum. Allahtan iki taraftada bir şey yok. Park sensörüne güvenmediğimden çok ağır bir şekilde geri geri geldim. Ama park sensörü çalışmadı arkadaşlar.

Araba temiz mi? :)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bence sensörlerde bir hata vardı ben hemen hemen hergün kullanıyorum sabah hatta geri geri duvardan çıkıyorum
uyarıyor sürekli hiç takılma yapmadı
Bence siz sensörü gözlemleyin takılma varsa mutlaka servise gösterin
(Bir de sn drwaverunnerın söylediği gibi sensörlerin temiz olması ve park sensörünün açık olması gerekiyor)

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ecelnico link' Alıntı:

Hocam araç ayarlarından park sensörü açık konumda mı bir kontrol edermisiniz. Eğer  açık konumda dahi arkadaki aracı görmüyorsa (kavuklarda bu sorunu yaşıyan bir astra gelmişti) garantiden yenisini sipariş edip takıyorlar