Park Sensörleri Arıza

Reshat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

1.6 115 bhp cosmo astra J kullanıcısıyım.Az önce tam da mesai saati bittiğinde arabamın ekranında SERVİS PARK SİSTEMİ uyarısı belirdi.Aracımı alalı 10 ay oldu,10000 kilometrede.Tatil boyunca benim yapabileceğim birşey var mı?Bu sorunu yaşayan oldu mu? Neden olmuş olabilir?Çok teşekkürler.

N

napleser

Bilgi Girilmemiş
Ynt: PARK SENSORLERİ ARIZASI

aracınızın dışı temizmi park sensörlerinin üzerinde çamur kir vb varmı , aracınızı park ettiğiniz yerde sesli kazı çalışması varmı veya elektromanyetik dalga oluşturabilecek bir cihaz mevcutmu aracınızın yakınlarında

Reshat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yanıtınız için teşekkürler.Bugün Ziebartta Aracıma boya koruma yaptırdım,dışı temiz.Boya korumadan sonra aldığımda da çalışıyordu.Bir sorun yoktu.Yolda giderken bir bip sesi duydum ve ekrana baktığımda servis park sistemi uyarısı vardı ve hem ön hem de arka sensörler çalışmadı.Aracımı herzaman parkettiğim kapalı otoparka parkettim,söndürüp yeniden çalıştırdım bir umutla ama yine uyarı belirdi!

N

napleser

Bilgi Girilmemiş

kullanma kılavuzunda böyle bişeyler yazıyordu sorun olarak hatırladığım kadarıyla
bu gibi durumlar yoksa sensörler bozulmuştur belki servise sormakta yarar var
aracınızın kafasıda karışmış olabilir :) benimde aracı aldığımdan günden beri SERVİS FREN DESTEK SİSTEMİ uyarısı veriyor

Reshat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayırlısı artık,sağlık olsun! Sonuçta araçlar hem elektronik hem de mekanik insan yapımı ürünler...İnşallah kolay hallededilebilecek bir sorundur.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Park Sensörleri Arıza

geçmiş olsun
soketlerde bir problemde olmuş olabilir
serviste hata kaydına bakıp hemen hatayı bulabilirler
servise götürürseniz sorunu çözerler muhtemelen

Reshat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yanıtınız için teşekkürler, Ziebart boya koruma ile motor temizliği de yapıyor,acaba ona bağlı bir problem olmuş olabilir mi?gerçi aracı ziabarttan aldığımda sensörler çalışıyordu,belki daha sonra bir temassızlık ya da kısa devre olmuş olabilir?

saint2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Büyük ihtimal temassızlık oluşmuştur. Serviste kısa sürede hallederler... Sensör arızası olmuşsa hemen değiştiriyorlar.

Reshat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar!!! Az önce yetkili serviste idim,yeni geldim evime! Kimse endişe etmesin olay ÇOK BASİT bir problem!

Plakalıklar (plastik) bildiğiniz gibi ön tarafa sığmıyor ve aracın burnu da düz olmadığı için yanlara doğru hafif taşıyor.Benim ön plakalık zamanla hafif gevşeyip hareket etmiş ve sağ ön park sensörünü görünüşte kapamasa da menzili içine girmiş ve araç o yüzden uyarı vermiş!

Herkese iyi tatiller.