Öyle bir çukura düştüm ki...

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: Öyle bir çukura düştüm ki...

eketen link' Alıntı:

Şimdi oldu. Video ekleme şeklimiz değişmiş. (:)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Herifler uzay iliminde gelişmiş işte, yolun ortasına fırlatma rampası kazmışlar resmen. (:)

kursatihtilali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Öncelikle geçmiş olsun en kötüsü bu olsun;)
ben de Ağustos ayında Isparta'dan aldım alırken de ilk sorduğum şey karter muhafazası var mı oldu, artık takılmıyor güvenlik için falan dediler ya güvenlik için ya da gemide daha hafif gelsin diye takmıyorlar. ben de hediye olarak istedim daha önce tecrübem olmuştu clio alırken, bir de park sensörü hediye aldım. ilk alırken istemek lazım aslında da aklınıza gelmedi galiba.. ama ucuz bir parça en kısa zamanda taktırmanızı tavsiye ederim;)

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun.

Dün böyle hergün gectıgım yoldaki çukura hızlı giren bi arkadaş (sanırım hızı 70-80 civarıymış) aracın kontrolünü kaybedip yol kenarında park halinde duran kamyona çarpmış. Araç pert.. Allahtan kendisinde agır hasar yok.

Çukur diyip gecmeyelim. Ölümcül sonuclara bile neden olabilir.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bugun ben de öyle bir çukur gördüm.önümde giden focus çukura öyle bir düştü ki adamın ön tamponu kırıldı.onun sayesinde ben düşmekten kurtuldum taktım geri vitese çıktım o sokaktan greatt.adanada yaşayıp da doğalgaz çukuruna düşmemek sanattır adanalı kardeşlerim iyi bilir :)

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Russia car crash compilation 1! (With original sound) NEW

Şu videonun 6.57'den sonrasını bir izleyin derim. Ruslar'ın çukuru da böyle olur zaten. (:)

Bir tanesi kalmış hocam ya. Nasıl çıktı ki o sonradan. Böyle çukurlar da varmış. Bizimkiler yine iyi o zaman..

kontplus1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Daha oncekeri baska baska forumlarda geziniyordum, simdi dogru adresteyim:

Merhabalar. Benim 2012 Astra 1.3 j aracim var. Yaklasik bir ay once aksam vakti Avm cikisi yogun saganak nedeniyle farkedemedigim derin ve koseli bir cukura girip ciktim. Servis fasillarini gecelim, merak uyandirirsa acarim bu konuyu. Simdi esas mesele su: Sol lastikle çamurluk arası boşlugun mesafesiyle sag lastik camurluk arası mesafe bana biraz farklı gibi geldi. Sol tarafın mesafesinin yaklasık 0.5cm-1 cm arası daha kısa oldugunu dumduz yollarda asagı yukarı 3-4 kere tekrarlayarak olcumledim. Acaba bu neden olur. Bu arada olayı garantilemek icin kozyatagi carrefour otopakında yani el freni bostayken kaymaz bir duzlukte denemis oldum en son. Hatta ön tamponun yer ile mesafelerini sagli sollu olcup yine sol tarafin yere yukardaki degerler kadar oynadigini anladim.
Nedeni- Belkide bunun motor kisminda agir ceken parcalarin sol tarafta toplanmasi olabilirmi (akü, direksiyon sistemi, hidrolik sivilari veya bilemedigim parcalar) veya ön takim ayarlari, amortisor bozukluklari v.s. mi.
Not: Bu arada sol ön gibi bu sabah sol arka lastik camurluk mesafesini de bir olceyim dedim o da ayni sekilde??? ilginc degil mi?.... SORUM BUYDU.

Servisimle biraz once gorustum. Onlarda denildigi gibi bilgisayarlı rota baglanmış arabanın tüm ayarları olması gibiymis. Rotcu usta bunun uzerinde oynanmaz degerler dogru demis. Yani birde serviste ve otoparklarlarında ne kadar (mercedes, audi, renault v.s.) otomobil varsa olcmusler sagolsunlar. Kesin sonuc on sol lastik camurluk arası yarım santim o sekilde kısa imis. Bunun nedeni terazi ayarıymıs. Yolcular bindigi zaman tam denge saglaması icinmis. Karsıdan bakılınca anlasılmaz (bakılınca anlasılmıyor zaten), teknik bir degermis. Ama yinede gonlunu dahada ferahlatmak isterseniz dediler istediginiz servise rotcuya sorun onerisinde de bulundular... SONUÇ OLARAK BUNU ALDIM.

Acaba dogrumudur sizlere soruyorum.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Belki araçta çoğu zaman sadece sol taraftaki şöför olduğu için böyle bir şey olabilir, hani anlatılanların kulağa mantıklı geldiği bir açıklama düşününce bu geldi sadece aklıma.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

kaanrevan link' Alıntı:
Bir tanesi kalmış hocam ya. Nasıl çıktı ki o sonradan. Böyle çukurlar da varmış. Bizimkiler yine iyi o zaman..

Gerçek zaman tünelinin girişi o çukur bence. Şimdi gir kısmetinde hangi yıl varsa o kadar yaşlanmış ya da gençleşmiş olarak çık. (:)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bana pek mantıklı gelmedi açıkçası, şoför bindiği için oranın uzun diğer yerin kısa olması
aracın yayında ya da amortisöründe bir problem olmasın ?