Öyle bir çukura düştüm ki...

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Ynt: Öyle bir çukura düştüm ki...

GNSpower link' Alıntı:
Cok gecmis olsun. Yollar gercekten mayin tarlasi, bizde potansiyel kurban olarak geziyoruz ustlerinde. Arabayi servise goturmenizi oneririm, en azindan yuruyen aksami da duzgun bir sekilde kontrol ederler.

Allah beterinden saklasin.

Teşekkürler Doğan Bey. Ben de sanırım sizin dediğiniz gibi yapacağım. Serviste en azından diğer aksamlarına bakarlar. Karter i de vurmuş olabilirim çünkü. En azından içim rahat eder. Jant lastik işi yapanlar bugün çok iş yapar... Çünkü benden sonra 3 aracı gördüm, benim hızımın 2 katı hızla öyle kütürdemeyle girdiler ki suyun içine.... Girdikten sonra şoka giriyor ama insan. Onlarda da aynı öyle oldu ve aniden hızı kestiler ve ilerde durup baktılar. Çelik jantlar tabi biraz daha zor yamulur. Ancak Allah korusun insan kaza da yapabilir. Bu kadar zor olmamalı bir çukuru doldurmak. Hele ki bu kadar vergi ödüyorken. Böyle zamanlarda ödediği vergiyi daha bir sorguluyor normal olarak. Eğer her kar yağmur yağdığında neresi çökmüştür acaba diye araç süreceksek işimiz var bu ülkede bu şehirde... Bir yerlerde yanlışlar var... Ama nerede bilmiyorum.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Yanlışlar bizde aslında. Sesimizi çıkartmadığımız için. Yurtdışında bu şekilde devletin sorumluluklarını eksik yerine getirmesi sonucu birisi zarar uğrasa çatır çatır devletten tazmin ediyor zararını fakat bizde devlete bulaşılmaz mantığı daha baskın. Birisi hakkını aradığında heyecanlanıp seviniyoruz. :)

Yağmurda iyice yavaş gideceğiz demek ki artık, su gördük mü dörtlüleri yakıp törenle geçeceğiz içinden tıngır mıngır.

Bende Astra G ile seneler evvel yolda giderken önümde bir Passat'ın langır lungur girdiği bir çukuru görmüştüm, hemen sağa kaydım, "Aboo, adam resmen İtalyan çukuruna düştü oh ne kadar şanslıyıeeeeooohhhaaaaa" (gümberee) şeklinde daha derinine resmen yuvarlandım. Ulan belediye resmen kırk satır mı kırk katır mı yapmış ya efendi efendi derinine giriyorsun ondan kaçma terbiyesizliğini yaparsan arka çaprazına kara delik açmış resmen 2003'de içine düşüyorsun 1985'ten çıkıyorsun.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Yanlışlar bizde aslında. Sesimizi çıkartmadığımız için. Yurtdışında bu şekilde devletin sorumluluklarını eksik yerine getirmesi sonucu birisi zarar uğrasa çatır çatır devletten tazmin ediyor zararını fakat bizde devlete bulaşılmaz mantığı daha baskın. Birisi hakkını aradığında heyecanlanıp seviniyoruz. :)

Yağmurda iyice yavaş gideceğiz demek ki artık, su gördük mü dörtlüleri yakıp törenle geçeceğiz içinden tıngır mıngır.

Bende Astra G ile seneler evvel yolda giderken önümde bir Passat'ın langır lungur girdiği bir çukuru görmüştüm, hemen sağa kaydım, "Aboo, adam resmen İtalyan çukuruna düştü oh ne kadar şanslıyıeeeeooohhhaaaaa" (gümberee) şeklinde daha derinine resmen yuvarlandım. Ulan belediye resmen kırk satır mı kırk katır mı yapmış ya efendi efendi derinine giriyorsun ondan kaçma terbiyesizliğini yaparsan arka çaprazına kara delik açmış resmen 2003'de içine düşüyorsun 1985'ten çıkıyorsun.
Sabah saban sinirlerim iyice gerilmişti ama sizin bu köşe yazısı tarzında malum birimleri dürtüşleriniz beni güldürdü. Teşekkürler.

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun ama maalesef tümillerimizde durum böyle sanırımm,,,

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Sigortacı arkadaşla görüştüm jant patlasa kaskodan ödeyebileceğini ama bunun için ödeme yapmaz gerek de yok gibisine konuştu.

10-20 tl ye jantı düzeltip, 30-40 tl ye de rot balans yaparsın olur biter dedi.

Şunu sormak istiyorum arkadaşlar. Aracın garantisiyle alakalı olarak bir sıkıntı yaşamayız değil mi? Sonuç da servis yapmıycak düzeltmeyi. Onlar da bu arkadaşın söylediği rot balansçıya gönderir dedi.... Ben de öyle düşünüyorum. Düzeltme yapacaklarını sanmıyorum. İşin kötüsü basit siyat saç jant 290 tl serviste. Kafamı atacak komple Cosmo ya da sport jant takacağım jant değişen arkadaşlardan alıp...

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun...
Servise uğrayın bence düzeltirler. Benim de başıma benzer bir olay gelmişti, ama benim yamulma çok çok azdı. iç kısımdaki siyah jantı çekiçle düzeltmişlerdi.
Rot balans gerekebilir demişlerdi, ben herhangi bir sarsıntı sağa sola çekme hissetmiyordum. Usta da test sürüşüne çıktı benim araçla, herhangi bir problem olmadığını söyledi.
Üzerinden de baya bir zaman geçti (2 ay +), herhangi bir sıkıntı yaşamadım
Ücret felan da almamışlardı.

corsa_1990

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

çok geçmiş olsun.Bizim buralardada durum böyle.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

chiv link' Alıntı:
Geçmiş olsun...
Servise uğrayın bence düzeltirler. Benim de başıma benzer bir olay gelmişti, ama benim yamulma çok çok azdı. iç kısımdaki siyah jantı çekiçle düzeltmişlerdi.
Rot balans gerekebilir demişlerdi, ben herhangi bir sarsıntı sağa sola çekme hissetmiyordum. Usta da test sürüşüne çıktı benim araçla, herhangi bir problem olmadığını söyledi.
Üzerinden de baya bir zaman geçti (2 ay +), herhangi bir sıkıntı yaşamadım
Ücret felan da almamışlardı.
Garanti kapsamında mı değerlendirdiler yani. Vay be servisten servise farkediyor demekki.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kaanrevan link' Alıntı:
Garanti kapsamında mı değerlendirdiler yani. Vay be servisten servise farkediyor demekki.

Aslında servise başka birşey için gitmiştim, gitmişken bunu da sorayım dediler hemen hallederiz 10dkda dediler çünkü eğilme sadece o edition kapağın üst kısmında görünen siyah demirdeydi kaldırıma sürtme nedeniyle oluşmuştu.
Dediğim gibi sadece 3 cm lik bir eğilmeydi arabanın herhangi bir balans ayarını etkilemeyecek seviyedeydi. Zaten usta 2dk da o eğilmeyi düzeltti bir de test sürüşüne çıktı rot/balans ayarında bir problem varmı diye kontrol etmek için.
Herhangi bir ücret de alınmadı bu işlemden. Yani pek ücret istenecek bir işlem değildi açıkçası...