Otoparkçıya Anahtarınızı Bırakmayın !!!

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
vallahi benim için problem olmuyor, zaten 3 kuruşluk para kazanacak adam canı çıkmış bir de milletin suratıyla mı uğraşacak allah aşkına?

al diyorum iki tur at, uygun bi yere bırak sonra:D

hayır ne olacak yani?

not:eek:toparkçı değilim:D
Herhangi bir kaza durumunda araç sahibi de kullanan kadar sorumludur, hele ki yaralanmalı veya ölümlü bir kaza yaparsa o zaman sen de yandın demektir :(.

apathetic

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herhangi bir kaza durumunda araç sahibi de kullanan kadar sorumludur, hele ki yaralanmalı veya ölümlü bir kaza yaparsa o zaman sen de yandın demektir :(.

sen de haklısın abicim.

hanz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valeye gözümün önünde park et anahtarimi ver diyorum kimseyi rahatsız etmicek şekilde kimseye vermem veremem de güvenilir mi abi adamlar hor kullanıyor yıkamacılar bile sevmez beni elleşme diyorum ben hallederim : ) Arabamın yanından bile ayrılamıyorum yıkama esnasında orayı karıştırıyorlar burayı karıştırıyorlar hoş bir durum değil.

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ben veririm olsun ya oda ekmek yicek nabsın gariban bazen vermek zorunda kalıyosunuz yapcak bisey olmuyo

hubus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer kayıtlı bir otopark vs. ise veya gittiğiniz bir yerin görevlisi ise, kasko karşılamasa dahi söz konusu işyerinin sorumluluğuna gidebilirsiniz. Ama tabi son derece can sıkıcı bir durum. Burada önemli olan aracı teslim ettiğinize dair fiş, yazı veya makbuz almanız. Aman otoparkçıyım diyen gelişi güzel adamlara güvenmeyin

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Geçen hafta yıkamacıya gittim. Anahtarı üstünde bırakıyordum. İleri alıyor geri alıyordu. Yıkıyordu falan. Ben de izliyordum. Ancak geçen hafta iyi bir ders aldım. Yıkama işi bitip de kurulama için biraz geriye alınması gerekiyor aracın. İşte o esnada anahtar kayboldu. Herkes birbirine soruyor. Sonunda içeriden bir eleman çıktı bende bende dedi. Aldı beni bir düşünce. Ya içeride anahtarı kopyaladılarsa diye... Duramadım herifin çıktığı yere göz atayım dedim. O tarafa gittim. Başka bir elemana da sordum içerisi ne diye. Tuvalet dedi. İyi o zaman bir işimi göreyim dedim. İçeri geçtim kontrol ettim. Allahtan bir şey çıkmadı.

Paranoyaklık gibi gelebilir ama sistem oldukça basit. Anahtarı kopyalayacak ve her şey bitti. Bir gece ansızın arabanız yok olacak.

O olaydan sonra güvenmediğim kimseye anahtar vermeyeceğime dair kendime söz verdim.

AvO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen hafta yıkamacıya gittim. Anahtarı üstünde bırakıyordum. İleri alıyor geri alıyordu. Yıkıyordu falan. Ben de izliyordum. Ancak geçen hafta iyi bir ders aldım. Yıkama işi bitip de kurulama için biraz geriye alınması gerekiyor aracın. İşte o esnada anahtar kayboldu. Herkes birbirine soruyor. Sonunda içeriden bir eleman çıktı bende bende dedi. Aldı beni bir düşünce. Ya içeride anahtarı kopyaladılarsa diye... Duramadım herifin çıktığı yere göz atayım dedim. O tarafa gittim. Başka bir elemana da sordum içerisi ne diye. Tuvalet dedi. İyi o zaman bir işimi göreyim dedim. İçeri geçtim kontrol ettim. Allahtan bir şey çıkmadı.

Paranoyaklık gibi gelebilir ama sistem oldukça basit. Anahtarı kopyalayacak ve her şey bitti. Bir gece ansızın arabanız yok olacak.

O olaydan sonra güvenmediğim kimseye anahtar vermeyeceğime dair kendime söz verdim.

Ayrıca araç anahtarlıklarınıza evinizin anahtarını da takmayın nolur nolmaz kopyalarlar takip edip boş bir anda evede girebilirler.Sonuçta ne kadar özen de göstersek bir yerlerde anahtarları bırakmak zorunda kalabiliyoruz.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Eğer kayıtlı bir otopark vs. ise veya gittiğiniz bir yerin görevlisi ise, kasko karşılamasa dahi söz konusu işyerinin sorumluluğuna gidebilirsiniz. Ama tabi son derece can sıkıcı bir durum. Burada önemli olan aracı teslim ettiğinize dair fiş, yazı veya makbuz almanız. Aman otoparkçıyım diyen gelişi güzel adamlara güvenmeyin
Bu yaşıma geldim, aracı teslim aldığına dair bir fiş/yazı/makbuz veren otoparkcıya veya valeye denk gelmedim :( (yasal olarak otopark hizmeti verenler hariç), o nedenle kusura bakmasınlar aracımı kendim park ederim, anahtarı da teslim etmem, ısrar ederlerse de oradan çıkar giderim. Aykan'ın dediği gibi ya anahtarımı kopyalarlarsa veya arabamı bir başkasına verirlerse? (verenlere denk geldim, mazeretleri de hazır "abi bir yanlışlık olmuş :eek: " ).

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen yaz balayına 5 yıldızlı bir otel'e gitmiştik, her şey süper lüks, adam geldi valizleri indirdi, sonra anahtar üzerinde mi dedi, yok bende, ben park ederim dedim :D gittim park ettim geldim adam 1 hafta uyuz uyuz baktı bana :D