Otoparkçıya Anahtarınızı Bırakmayın !!!

35KES52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabamın yanından bile ayrılamıyorum yıkama esnasında orayı karıştırıyorlar burayı karıştırıyorlar hoş bir durum değil.

Geçen sene hiç unutmuyorum, yıkamacıda sıra bekliyoruz arkadaşla :) Bir tane s500 var adamlar arabayı yıkamış kuruluyorlar. Bagajı açtılar suyu almak için araya giren varsa diye. Bagaj eşya dolu çanta vs. parfümler açıktı. Çıkardılar birbirlerine sıkıyorlar, rahatlar müşteri arabayı bırakmış yan tarafta mağaza geziyor herhalde diye.3 dk sonra çay içerken bir baktım 3 adam geliyor,konuşma yok birşey yok direk gitti o birbirlerine parfüm sıkan adamlara bir daldılar. Birini direk paket yaptılar,diğerinide hırpaladılar. Üstüne birde arabayı yıkatmaya devam edip yanlış görmediysem para mara vermeyip çıktılar. Yıkamacıda toplamda 8-10 çalışan var :) Kimsenın gıkı çıkmadı , herhalde suçlu oldugundan yada başka sebeplerden :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Her zaman kaba kuvvete karşı olan biri olarak, bu tür durumlarda iyi oldu demekten kendimi bir türlü alamıyorum.

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu yaşıma geldim, aracı teslim aldığına dair bir fiş/yazı/makbuz veren otoparkcıya veya valeye denk gelmedim :( (yasal olarak otopark hizmeti verenler hariç), o nedenle kusura bakmasınlar aracımı kendim park ederim, anahtarı da teslim etmem, ısrar ederlerse de oradan çıkar giderim. Aykan'ın dediği gibi ya anahtarımı kopyalarlarsa veya arabamı bir başkasına verirlerse? (verenlere denk geldim, mazeretleri de hazır "abi bir yanlışlık olmuş :eek: " ).

istanbulda bir çok yer veriyyor savaş abi. ustunde araç teslim fişi yazar. altına plakayı yazarlar verirler.

hanz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen sene hiç unutmuyorum, yıkamacıda sıra bekliyoruz arkadaşla :) Bir tane s500 var adamlar arabayı yıkamış kuruluyorlar. Bagajı açtılar suyu almak için araya giren varsa diye. Bagaj eşya dolu çanta vs. parfümler açıktı. Çıkardılar birbirlerine sıkıyorlar, rahatlar müşteri arabayı bırakmış yan tarafta mağaza geziyor herhalde diye.3 dk sonra çay içerken bir baktım 3 adam geliyor,konuşma yok birşey yok direk gitti o birbirlerine parfüm sıkan adamlara bir daldılar. Birini direk paket yaptılar,diğerinide hırpaladılar. Üstüne birde arabayı yıkatmaya devam edip yanlış görmediysem para mara vermeyip çıktılar. Yıkamacıda toplamda 8-10 çalışan var :) Kimsenın gıkı çıkmadı , herhalde suçlu oldugundan yada başka sebeplerden :)

Ne kadar anlatmaya çalışsam kolçak ve şöför koltugunun yanını ve torpıdo gozunu elleme dıyorum huylanıyorum benden başka biri acmasını hazmedemıyorum özel eşyalarım var anahtarlarım parfumlerım parfum birşey değil de ınsanın özeli vardır saygı duyulur o yuzden bende inat olsun diye bir tane su damlamasın dıyorum her tarafi güzel güzel temizletiyorum arabanın etrafında 4 dönüyorum valla çok titizim çok hassasım bu konuda

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Valla dost var düşman var, zaman kötü. Resmen gölgemizden korkar olduk.

alper_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mekan belirtmek belki hoş değil ama bahçelievler lemanda 2 kere şirket aracımızı vurdular.2 sinide tampon rütuşlarıyla kurtardık.Hala uslanmamışlar hor kullanmaya devam ediyorlar.Yolun sonunda dodge nitro ile yan vermeye çalışırken yakaladım bu hafta içi.Arabalarımızı vermiyoruz fakat başkalarının araçlarına yapılanları görünce içim sızlıyor resmen.

OnUr_SofiA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hemen çıkmayacaksam otoparkta en kenara çeker kilitlerim. Yoksa fıldır fıldır dolaştırıyorlar arabayı. Şu sıralar otoparktan ziyade burbak tercihim.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Ne otoparkcıya ne de valelere anahtar/araç teslim ederim, zaten o yüzden de beni sevmiyorlar ya :).

aynen:)

Burak K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
Bende valeye arabayı vermeyi pek sevmem ama bazı mekanlara gidince arabayı park edip mekana girme olayı kötü duruyor öyle durumlarda veriyorum bugüne kadar bi zarar görmedim çok şükür inşallah bu günden sonrada görmem. Zaten belirli mekanların valeleri arabaları hor kullanmıyolar,benden daha dikkatli park edenler var. :)

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende valeye arabayı vermeyi pek sevmem ama bazı mekanlara gidince arabayı park edip mekana girme olayı kötü duruyor öyle durumlarda veriyorum bugüne kadar bi zarar görmedim çok şükür inşallah bu günden sonrada görmem. Zaten belirli mekanların valeleri arabaları hor kullanmıyolar,benden daha dikkatli park edenler var. :)

İstanbula geldiğinde fenerbahçe yada kalamışdakilere verebilirsin onlar iyide taksim ' e felan gidersen dikkat et oralar çok sıkıntılı :)