Otomatik Vites Stop Etme!

opelc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
Otomatik vites aracım bir kere stop etti. Yavaşça ana yola çıkarken birden stop etti.Ardından hemen P ye alıp çalıştırmıştım.Benzin pisliği falan dedim geçiştirdim.

Bugün kardeşim kullanırken 3 kere stop etmiş. Çok şaşırdım ve moralim bozuldu.
Gittim getirdim arabayı ben sürerken hiç bir sorun yoktu fakat bir şey dikkatimi çekti rölanti göstergesi 1 in altında 0 a yakın 1'de olması gerekmiyor mu? Rönlanti yüzünden olmasın bu stop etme? Motor musluk,çaydanlık işareti sürekli yanıyor? Hafta içi servise gideceğim.

Araç 2002 Corsa C Tam Otomatik

west_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beyinden once bogaz kelebegi ve atesleme sistemi kontrol edilmeli. Ozellikle distributor ve hararet musuru tabii ki aracta varsa. Bi kac yerde bazi Opellerde olmadigini okudum. Yanlis bilgi vermek istemiyorum. Beyin en son ihtimal

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

efrasiyab06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede aynı sorun var yüksek devirden düşük devire geçtiği anda araba özellikle ani durmalarda stop edebiliyor

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eee ne oldu? konu açıldı birdaha cevab yok!!!

opelc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevapları okuyorum! Aracı genelde hafta sonları kullandığım için, hafta içi servisin daha sakin olduğunu düşünerek fırsat bulursam götüreceğim.

Arabayı sabah çalıştırırken ilk marşta çalışıyor. Gaza veya frene basmıyorum ama bir süre kullandıktan sonra stop ettirip tekrar çalıştırmak istediğimde hafif gaz vermeden marş zorluyor,çalışmıyor...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kelebek rolanti temizliği yaptırın,by pas deliklerini açsın kelebek altı sorun biter

opelc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün opel özel servisine gittim.Sorunları ustaya anlattım.
Usta bakmam lazım dedi ve 1-2 saat ilgilendi sanırım kelebeği bir sprey ile temizledi. Wd40 falan gibi mavi bir sprey şişeydi. Gaz vermeden tek seferde çalışıyor. :) Allah hepimize kazasız, belasız kullanmak nasip etsin.