vectra b otomatik vites aracım stop etme sorunum

vcorvetttte

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra b otomatik vites aracım yolda giderken bugün 3-4 kere stop etti başta lpg den mi dedim ama değil benzindede stop etti arıza ışığı yanıyo sonra kontağı kapatıp çalıştırıyorum arıza ışığı sönüyo sonra bi daha stop ediyor. deli oldum varmı böyle bir sorun yaşayan ??

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kolay bir soru sorsa idin??? cok zor ya...stop etmelerin cok sebepleri olur.. arizayi okumadan??? rolanti,egr,...vs..vs...

vcorvetttte

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza ışığı devamlı yansa bağlıcam makinaya öğrencem ama yanmıyorda. birde trafikta stop ediyor duruyorum P ye alıyorum sorna çalıştırıyorum falan baya bi sorun yaşattı vectram bakalım ne olcak

yalcoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim bi arkadaşımın Mazda 3 ündede aynı sorun vardı.Oda otomatik ve lpg li.Lpg ciye götürdük ilk önce havalar soğuk lpg ye geçme derecesini 45 yapalım dedi yapıldı ve bir hafta kadar gitti ama bu seferde benzini çok yiyodu gaza çok sonra geçtiği için.yinede aynı sorunu vermeye başladı tekrar götürdü.bu seferde lpg ile ilgili ufak borular gösterdi plastik onların değişmesi gerektiğini tıkanık olduğunu felan söyledi ve değiştirdi şimdilik bi sıkıntısı yok.Bu tip bi tıkanıklık benzindede sorun yaratırmı bilmiyorum ama başımızdan geçtiği için paylaşmak istedim.

vcorvetttte

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün benzinde kullanıyım bütün gün bakalım yine aynı şeyi yapcakmı eğer olmazsa sorun lpg den kaynaklanıyor demektir o zaman dediğiniz gibi lpg cime giderim

levent54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Başlıca sebebi egr valfi olabilir. Öncelikle egr valfini ve gaz kelebeğini temizlettir. Düzelme olmuyorsa ateşleme sistemine (bobin,buji)ve lpg sistemini kontrol ettir. Şayet yine düzelme olmuyorsa elektrik tesisatı ve beyine kadar uzar bu iş..Kolay gelsin..

dragon

Editör
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza ışığı devamlı yansa bağlıcam makinaya öğrencem ama yanmıyorda. birde trafikta stop ediyor duruyorum P ye alıyorum sorna çalıştırıyorum falan baya bi sorun yaşattı vectram bakalım ne olcak

Arızayı kaydetmiştir ;)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün benzinde kullanıyım bütün gün bakalım yine aynı şeyi yapcakmı eğer olmazsa sorun lpg den kaynaklanıyor demektir o zaman dediğiniz gibi lpg cime giderim
kardesim aracin havadebimetre fisini bir cek bakalim..olmazsa rolantide problem olabilir..cekisi nasil????

vcorvetttte

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
50 tl sıkışmış araya :D

sorun elektrik tesisatındaymış. Komple elden geçirdiler düzeldi. Sensör kablosu aşınmış düzeltti oldu tekrar verirse aynı sorunu ki vermiyo uzun zamandır. Krank Mili sensörü alcam olcak bitcek:):):):