Otomatik vites sevenler derneği

iceboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sercan tam otomatik senin araç.arıza falan yapmaz korkma.
easytronic var bende.çok dikkatli kullanıyorum.o arıza yaparsa o zaman bittik işte:D
benim son 2 aracım otomatik oldu.bu saatten sonra da manuele dönmem bir daha.şehiriçinde sık araba kullanan biri için büyük kolaylık.

Oktay bey merhabalar.

Benim aracımdada tam otomatik şanzıman var fakat yaklaşık 1 sene önce tüm şanzımanı değiştirdim 1.vites dişlisi kırıldıgından dolayı. yani arıza yapmama gibi bi durum olmuyo malesef. dediğiniz gibi keşke olmasa ama oldu işte :(

torumer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
böyle olacak tabi arada.

MuL@T

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence bizde de öyle olmalıydı. Ama işte babadan kalma alışkanlıklar bırakılamıyor. şu laflara hastayım.

"otomatik vites çok yakar abi" ---> tabi şimdi bunu duyan ve otomatik vitesi bilmeyen biri öle oluk oluk yaktığını sanıyo falan.
"abi otomatik vitesler bi bozulursa yaptıramazsın" ---> bunu duyan da arabayı hurdalıkta hayal ediyo birden.
"otomatik vites karda kayar ama" ---> buna ne dersiniz. Araba değil kaydırak mübarek

hastayım şu laflara!

+1903:):):)

canse89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oktay bey merhabalar.

Benim aracımdada tam otomatik şanzıman var fakat yaklaşık 1 sene önce tüm şanzımanı değiştirdim 1.vites dişlisi kırıldıgından dolayı. yani arıza yapmama gibi bi durum olmuyo malesef. dediğiniz gibi keşke olmasa ama oldu işte :(
efe bu nasıl oldu yani sen mi kırdın geri geri giderken D ye mi taktın..nasıl yaptığını anlat bizde onu yapmıyalım:D:D

iceboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben nasıl kırabilirim Sercan? arabadan kaynaklanan bi sorun oluştu ve değişti.zaten şanzıman komple sıkıntılıydı, 2 kulak kopuktu vesaire...değiştiği iyi oldu.şu an hiç bi sorun yok.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Oktay bey merhabalar.

Efe geçmiş olsun çok.arıza tabiki kaçınılmaz.bir ürünün genel olarak arızaya müsait olduğunu söyleyebilmek için toplam üretimdeki hasar oranına bakmak lazım.Tam otomatik şanzmanlar hatalı kullanımla karşılaşmadıkça yapıları gereği pek sorun çıkarmazlar.heleki yarı otomatiklerle kıyaslanırsa.
en çok yapılan hatalardan biri araç tekerleklerinde hareket varken yani tam durmadan vitesin D N R 1 konumları arasında kullanmak.Örneğin otomatik vitesler alt takımlardan alınan sert darbeler sonucu da arıza verebiliyorlar.Aslında manuel araçlar da benzer durumlarda zarar görüyor ama debriyajla kullandığımız için sistem bi şekilde çalışmaya devam ediyor. yani sorun olsa da yada güç kaybı yaşansa da pek hissettirmiyor manuel vites

Bir de aracın ilk sahibi değilsen önceki kullanımda neler yaşadığını bilemiyoruz.Onu da düşünmek lazım.

alim34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben memnunum