Otomatik vites sevenler derneği

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otomatik mi :D bana akülü araba kullanırmış hissi veriyor :D geçenler de arkadaşın otomatik golfünü sürdüm. sürekli yan taraftaki ayak dinlendirme yerine basıyorum tümseklere gelince :D ter attım walla :D

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en güzel araç deneyimlerimden birini honda jazz triptonik ile yaşamıştım. şuan aracım manuel ama bir dahaki büyük ihtimalle spor modda dizayn edilmiş bir otomatik olacak :D

canse89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracımda göstergede hangi viteste olduğunu göstermiyor..yeni modellerde yada easytroniklerde varmı böle bişy???

selcuk_abanoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bnde 1.5 yıl önce babamın zorlamasıyla otomatik astra aldım hiç istememiştim.Ama şu anda iyi ki almışım diyorum çok rahat ve kullanması zevkli.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
benim aracımda göstergede hangi viteste olduğunu göstermiyor..yeni modellerde yada easytroniklerde varmı böle bişy???
hangi viteste olduğunu D konumundayken göremiyorsun.ama manuel konuma alınca ekranda vitesler yazıyor.

MaX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzun süredir otomatik sanzımanlı araç kullanıyorum ve her defasında manuele bindiğimde iyi ki otomatik almışım diyorum. hiçbir dezavantajını da görmedim. Yok yakıt, yok arıza, yok kontrolün sürücüde olması gibi zırvaların otomatik araç aldıktan sonra boş olduğunu anladım. Eğer günün birinde 200hp lik bir aracım olursa kullanım zevki için manuel alabilirm ama 1.6 veya 2.0 araçlar için manuel vitesin eziyetine artık katlanamam.

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Otomatik bir Honda bende kullanmıştımm...Gerçekten çok zevkli...Araç kullanırken etrafı daha rahat izleyebiliyorsunuz..Hoşuma gitti benim..Allah nasip ederse değiştirirsem arabamı bende otomatik almayı düşünüyorum...Ayrıca birinden duymuştum...Yurt dışında arabaların çoğu otomatik üretiliyormuşş...

MaX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Otomatik bir Honda bende kullanmıştımm...Gerçekten çok zevkli...Araç kullanırken etrafı daha rahat izleyebiliyorsunuz..Hoşuma gitti benim..Allah nasip ederse değiştirirsem arabamı bende otomatik almayı düşünüyorum...Ayrıca birinden duymuştum...Yurt dışında arabaların çoğu otomatik üretiliyormuşş...

Doğru duymuşsunuz. Spor araçlar hariç diğer araçların çok büyük bir bölümü otomatik şanzımanlı.Hem Avrupada hem Abdde. Gerçi spor araçlarda da debriyaj denen şey tarih olmak üzere. Onlarda da tiptronik şanzıman ve türevleri kullanılmaya başlandı.