Otomatik Vites Hakkında Bir Bilgi İstemi

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:kop::kop::kop::kop: harbiden nasıl geçirdin sen yaw :D dip not olarak söylemek gerek şimdiki sistemlerde kendini koruma diye bir şey var yanlışlık ile yapılan uygulamada otomatik olarak şanzuman kendini korumaya alıyor ama sen yinede P konumunu sakın dememe ola ki takılacağı tutar senin araç şaha kalkar bu kez :D

r ye geçirdiğimin farkına varınca o anki halimi görmeliydiniz :D yüzüm benbeyaz olmuştu sanki her an araba sizin dediğiniz gibi şaha kalkacak sandım direksiyonu bırakıp iki elimle vitese sarıldım tekrar D ye almak için :D korkuyu bi süre atamadım üzerimden :D

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
:maden::maden::maden: haklısın zaten denemedim denemeyi de düşünmüyorum ama insan çok merak ediyor insanoğlu işte illa başına bişey gelinceye kadar merak içinde kalıyor, boşuna dememişle ne gelirse meraktan gelir diye :D

Bence ilk olayını harbiden ucuz atlatmışsın normalde geçmemesi gerek hayret ya nasıl becerdin? şimdi bende onu merak ettim. :D

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence ilk olayını harbiden ucuz atlatmışsın normalde geçmemesi gerek hayret ya nasıl becerdin? şimdi bende onu merak ettim. :D

boşver abi fazla merak iyi değil :D valla bende anlamadım vitesin üzerindeki mandalla oynuyordum basıp çekiyordum aracı boşa alayım dedim ileri iktirdim ama mandala basıkmış elim farkında değilim ittirirkende fazla güç uygulamışım sanırım N ye geçti N den hemen sonrada R ye geçti ama o anda sanki şoka girdim sandım :D ben kitapçığına baktım bu olaydan sonra araç seyir halindeyken R ye veya P ye alırsanız aracınız boşa atmış olursunuz gibi bişeyler diyor yani sizin dediğiniz gibi şanzıman kendini korumaya alıyor ancak bu uygulama kaç km hızla giderken böyle oluyor onu bilmiyorum, atıyorum araç 10 km hızla giderken P ye veya R ye alırsak bence vites geçer gibime geliyor geçincede şanzımanın feryatlarını dinleriz artık :D :D :D

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Normalde araç diyelim ki 1 konumda hareket halinde mandala filan basmadan vitesi hafif şekilde ittirdiğinde ikiye sonra üç e geçer en son D konumuna kadar gider sonrasında N olur ama bunları mandala basmadan yapar ondan sonra mandala baslamadan mümkün değil ki diğer konumlara geçsin ;) demek ki sen mandalla oynadığın için geçmiş :) bununla geçmiş olsun :)

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Normalde araç diyelim ki 1 konumda hareket halinde mandala filan basmadan vitesi hafif şekilde ittirdiğinde ikiye sonra üç e geçer en son D konumuna kadar gider sonrasında N olur ama bunları mandala basmadan yapar ondan sonra mandala baslamadan mümkün değil ki diğer konumlara geçsin ;) demek ki sen mandalla oynadığın için geçmiş :) bununla geçmiş olsun :)

benim araçta zaten yukarıdan aşağı doğru sırasıyla P, R, N ve D var D ye getirdikten sonra da sola çekersen manuel oluyor, ben N ye atayım derken R ye gitti vites :D

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
benim araçta zaten yukarıdan aşağı doğru sırasıyla P, R, N ve D var D ye getirdikten sonra da sola çekersen manuel oluyor, ben N ye atayım derken R ye gitti vites :D

Şaka maka ama yeni sistemler gerçekten akıllıca yapılmış sistemler özellikle bu kendini koruma işi bizim sistemde yapmış olsa idin bu hatayı yoldan artık dişlileri toplamaya başlardın :D

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şaka maka ama yeni sistemler gerçekten akıllıca yapılmış sistemler özellikle bu kendini koruma işi bizim sistemde yapmış olsa idin bu hatayı yoldan artık dişlileri toplamaya başlardın :D

sizin sistemde de mutlaka koruma vardır çünkü ben 91 model honda integra bir araçta güvenlik sisteminin olduğunu biliyorum, bir arkadaşımda vardı o söylemişti.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
sizin sistemde de mutlaka koruma vardır çünkü ben 91 model honda integra bir araçta güvenlik sisteminin olduğunu biliyorum, bir arkadaşımda vardı o söylemişti.

Otomatik şanzuman korkumuzdan vites koluna zor dokunuyoruz :D