otomatik vectra b kullanan var mı tavsiye edermisiniz

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2001 vectra alacağıma 2000-2001 omega elegance almayı yeğlerim ki aldım zaten omegalara da göz gezdirin derim zira opelin ürettiği en donanımlı ve lüks araç bence

umitsaglam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende 1998 model 2.5 V6 vectra var. Benim sorunum 3 vitesten 4 e geçmiyor.. 4 e atacakken araba boşa geçiyor ve motor bağırmaya başlıyor. Manuel 3. vitese alıyorum bir süre öyle gidiyorum. sonra düzeliyor. bazen de gaza basıyorum basıyorum araba gaz yemiyor. spormod devre dışı kalıyor. arabayi sağa çekip stop ediyorum tekrar calistirinca düzeliyor. sizce sorun ne olabilir. Birde 2.0 in. şanzımanı 2.5. e olurmu acaba

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
arkadaşlar bende 1998 model 2.5 V6 vectra var. Benim sorunum 3 vitesten 4 e geçmiyor.. 4 e atacakken araba boşa geçiyor ve motor bağırmaya başlıyor. Manuel 3. vitese alıyorum bir süre öyle gidiyorum. sonra düzeliyor. bazen de gaza basıyorum basıyorum araba gaz yemiyor. spormod devre dışı kalıyor. arabayi sağa çekip stop ediyorum tekrar calistirinca düzeliyor. sizce sorun ne olabilir. Birde 2.0 in. şanzımanı 2.5. e olurmu acaba

Şanzuman yağı ne zaman değişti? Otomatik araçların can damarı yağ. Bu yağ belli zaman içinde km de değişim olması gerek. Ya değilse bir çok sorun çıkarır.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Şanzuman yağı ne zaman değişti? Otomatik araçların can damarı yağ. Bu yağ belli zaman içinde km de değişim olması gerek. Ya değilse bir çok sorun çıkarır.

:good: Yağ çalışan her makine için çok önemlidir. (Canan Karatay bile her gün kaliteli yağdan bahsetmiyor mu? ;) )

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
:good: Yağ çalışan her makine için çok önemlidir. (Canan Karatay bile her gün kaliteli yağdan bahsetmiyor mu? ;) )

Aynen abim bir çok otomatik araç kullanan arkadaş daha yağın değiştiğinin farkında değil. Bu yağ yüzünden geçen bir Japon araç sahibi arkadaş şanzumanı kucağına aldı. Her yerinden ses geliyor şimdi aracın .

umitsaglam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
keşke yağı degiştirmez olaydım. yagı degiştirmeden önce vites gecişinde problem vardı. ama yola gidiyordu yagı değiştirdim artık araba yola gitmez oldu hele geri vitese hiç geçmiyor. Bildiginiz bi yerde bu şanzımanın çıkması fln var mı bana ne gibi maliyeti olur bilgi verirseniz sevinirim Araç 2.5 v6 motor

senator 2.5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra b tam otomatik şanzıman kesinlikle sorunsuzdur.bu şanzımanda oluşan arızalar tamamen kullanıcı hatasıdır.

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10 üzerinden 10 tam otomatik sorunsuz şanzıman aracı aldığımda 82.000 km yağını değiştirmiştim iyi dediğim şanzıman daha da iyi olmuştu. Şuan ise 148.000 km de maşallah diyorum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bu şanzumanlar yağına dikkat edilmesi durumunda 200-250 bin km çok rahat yapar. Ama şunu da unutmamak gerek neticede bu sistemler de eskiyip yıpranacak bir bakım yapıldı mı devam. Otomatik araçları öcü olarak görülmesine neden olan dini imanı para olan otomatik şanzuman tamircilerinden başka bir şey değil. Ya değilse adamların istedikleri para yapılan iş ortada.

umitsaglam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben aracı 218 binde aldım. 200 binde şanzıman yapıldı diye söylendi. Aldım ilk zamanlar gayet iyi gidiyordu ama sonradan problemler başladı. Usta ya sordum yagindan yapar dediler yağını degistim araba hep beter oldu. Bu gün şanzıman beyni tamir eden bir ustaya gittim bilgisayar gibi bir şeye bağladı. Senin şanzıman beyninde problem yok sorunun sanzimandan kaynaklanıyor dedi. Resmini çektim ama buraya eklemeyi bilmiyorum