Otomatik far sensörü yapımı

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sertan kardeş malzemeleri birine aldırdımda.. transistörler için üç tane harf yazmış. e-b-c.... ortadaki bacak "b" onu anladıkta.. bu senin devrede hangisi "e" hangisi "c" olacak. onu bi tarif edermisin..
bi de ayrıca diyotları 4007 vermişler.. sorun olurmu acaba???

8uj7w17jycjpt0biy2kk.jpg

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sertan bi de şuna bakarmısın..12 volt girişinde ufak bi değişiklik yaptım.. olmuşmu...????
bu şekilde hem kapı açılınca hemde kapı çift kilitlenince farlar yanacak..

far sensörü.JPG

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Diyot var DEğilmi Girişlerde Ben çok anlamam Şemadanda diyot simgesi değilmi +12dekiler ?? oyleyse problem yok Yannız Diyotları 4500 koydum ben elektrikçim onu tavsiye etti.

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok diyot olarak 4007 kullanılması sıkıntı yaratmaz voltaj değeri daha yüksek onların...b yazan uç dediğin gibi ortadaki uçlar şekle göre c ucu yukarıya gelen uçlar e ucu ise aşağıya gelen uçlar (ok şekillerinin olduğu uç) devreyi kurarkan elindeki transistörün yazıları devreye yerleştirdiğinde sola bakması gerekiyor...

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok diyot olarak 4007 kullanılması sıkıntı yaratmaz voltaj değeri daha yüksek onların...b yazan uç dediğin gibi ortadaki uçlar şekle göre c ucu yukarıya gelen uçlar e ucu ise aşağıya gelen uçlar (ok şekillerinin olduğu uç) devreyi kurarkan elindeki transistörün yazıları devreye yerleştirdiğinde sola bakması gerekiyor...

teşekkürler...

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

peki bu +12 volt girişine eklediğim iki diyot hakkında ne diyorsun.. araba veya devre için bi sorun yaratırmı....

far sensörü.JPG

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok sıkıntı olmaz daha iyi çalışır besleme gerilimleri birbirini kesmez...