otomatik bir araç lazım yardım...

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaten Japonlar bu konuda kendilerini aşmış durumda. Adamları taktir ediyorum.Helal olsun bundan sonra Avrupa markalara kendimi sömürtmemek adına elimden geleni yapacağım Çekik gözlü kardeşlerim kazansın :D

Japonyadan kız alacam ben nadir abi, herşeyin kalitelisini üretiyolar, böcük böcük bakışırız zabağnan uyanınca :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben olsam otomatik araç konusunda opel değil Japon tercih ederim. Opelin otomatikleri sıkıntı ya özellikle vites geçişleri resmen deprem oluyor :D

Nadir dediklerin Astra için geçerli olabilir, 2.0 Vectra'larda viteslerin geçişleri neredeyse hissedilmiyor, sessiz ve konforlu.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Zaten Japonlar bu konuda kendilerini aşmış durumda. Adamları taktir ediyorum.Helal olsun bundan sonra Avrupa markalara kendimi sömürtmemek adına elimden geleni yapacağım Çekik gözlü kardeşlerim kazansın :D

Nadir otomatik şanzuman konusunda japonlar çok iyi değiller. Japonların ürettiği otomatik şanzumanlar daha sorunsuz dersen onu bilemem ama tamir, yedek parça konusunda aynı başarıyı yakalayamadılar. ;)

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nadir dediklerin Astra için geçerli olabilir, 2.0 Vectra'larda viteslerin geçişleri neredeyse hissedilmiyor, sessiz ve konforlu.

Aynen katılıyorum. Bakımlı bir vectra olup, her 60.000 km de bir otomatik şanzımanın yağını da değiştirilmiş ise araçın vites geçişleri neredeyse hissedilmiyor.

Ben 2011 de yetkili serviste aşağıdaki ürün ile değişimi yaptırmıştım.

gmdexron6.jpg

Son düzenleme:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Yapmayın arkadaşlar opelde özellikle birinci vitesten ikinci vitese çekişleri sert olmayan bir opel ile daha karşılaşmadım... 7 tane opel sattım bindim 8. hepsinde aynı sorun birden ikiye hart diye geçer.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yapmayın arkadaşlar opelde özellikle birinci vitesten ikinci vitese çekişleri sert olmayan bir opel ile daha karşılaşmadım... 7 tane opel sattım bindim 8. hepsinde aynı sorun birden ikiye hart diye geçer.
Bir gün sırf senin için Ankara'ya otomatik vitesli Vectra ile geleceğim, Ankara'yı dolan dur, otomatiğin gerçek konforu ile tanış :D

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Savaş abim bende mi bir gariplik var? daha önce yurt dışından bir çok araç getirdik bir çok opel sürdüm bu zıkkımın birinci den ikinciye geçişi işkence... hele birde kış ise daha fena... ısınmadan geçişleri daha bir sert oluyor. Aslında otomatik vites de cwt biraz daha mantıklı geliyor bana. En azından vites geçişi diye bir şey olmayacak...

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş abim bende mi bir gariplik var? daha önce yurt dışından bir çok araç getirdik bir çok opel sürdüm bu zıkkımın birinci den ikinciye geçişi işkence... hele birde kış ise daha fena... ısınmadan geçişleri daha bir sert oluyor. Aslında otomatik vites de cwt biraz daha mantıklı geliyor bana. En azından vites geçişi diye bir şey olmayacak...

Ben olaya 3.bir boyut getirmek istiyorum.Elektrikli otomobil :) sessiz ve vites derdi yok bastın mı gaza yapışıyorsun koltuğa :D

Benim vites geçişlerimde sıkıntısız Nadir abi :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şimdi biraz önce araç fiyatlarının özelliklerinin vs olduğu bir site de opel markalarına yazılan yorumları okudum da otomatik vites konusunda baya opele dua eden var :D