otomatik bagaj açma

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anten motoru olmaz arkadaşlar. sebebi çektiğinde geri bırakmaz. bırakması için ters gerilimlenmesi lazım. sistem daha karmaşık hale gelir. birde gücü yetmez muttemelen. sizin için en uygun, hatta biçilmiş kaftan tofaş merkezi kilit motoru:D:D

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anten motoru olmaz arkadaşlar. sebebi çektiğinde geri bırakmaz. bırakması için ters gerilimlenmesi lazım. sistem daha karmaşık hale gelir. birde gücü yetmez muttemelen. sizin için en uygun, hatta biçilmiş kaftan tofaş merkezi kilit motoru:D:D

yok biz düğmeyi açmak değil, uzaktan kumandadan basınca bagaj kapağı otomatik açılsın ve bir daha bastığımızda otomatik kapansın diye uğraşıyoruz. senin bahsettiğin iş kolay onda problemimiz yok.

@darkmoon
hakan imkanım olursa çizim yapıp eklerim. çok basit olduğunu anlarsın.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten sen yapsan ben alır bir matkap ucuzundan bir elektrikçiye girip yaptımaya çalışırım

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten sen yapsan ben alır bir matkap ucuzundan bir elektrikçiye girip yaptımaya çalışırım

benim station olduğundan işim zor. ama senin bagaj kol resmini bulabilirsem (vectra c sedan) bişiler çizip yollayım. aklına yatarsa yaptırırsın.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ok birde bizim araçlarda benim kinde içerden bagaj açma yok eski c lerde varmış kapı kolundaki açma butonlarında eski vectra c lerde anahtarda bagaj açmada varmış bende yok dikkat ettim eski c lerde bajaj düğmesinde anahtar girişi var benimkinde yok sadece bagaj açma düğmesi

şimdi sorum şu ben eski vectra c nin bagaj açma tuşlu tuş takımını alsam uyarda ama o bagaj açma tuşu çalışırmı..

Resimli anlatıyım

107e_12.JPG
%21BNJoT%21Q%212k%7E$%28KGrHgoH-DEEjlLl1e6UBJoRFcghiQ%7E%7E_12.JPG

mesela bu eski vectra c tuş takımı benimkinde o bagaj açma düğmesi yok onun yerine merkezi kilit açma var

Son düzenleme:

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama hakan onlar sadece düğme otomatik olanlar, eğer sadece basınca açılsın diyorsan fazla birşeye ihtiyacın yok. madem orjinalde düğme motoru var onu takman, kablo halletmen, düğme yerini ayarlaman (aşağıda o konuya değinecem), anahtarını bagajlı ile değiştirmen, merkezi kilit beyninde gerekiyorsa versiyon yüklemen (belki ihtiyaç yoktur beyin bagajlı olabilir, belki beyinde bagaj için çıkış yoktur komple değiştirmen gerekir ama genelde ayrı beyin kullanmaktansa versiyonla bu işi hallediyorlar)

gelelim düğme konusuna. yukardaki resimde en altta 2 li olan düğme sende tek ve geniş anladığım kadarıyla. içine bakarak sadece düğme alabilirsin (iç taraf uygun ise) ama o tek düğme alacağına çıkma orjinal bagajlı alman tr şartlarında daha mantıklı fiyat olarak.

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nasıl yok ya şaşırdım doğrusu. C2 lerin anahtarları 3 tuşlu ve içerden bagaj açmada var diye biliyorum. Hatta sustalı anahtarları, birkaç haftaya bende o anahtarlara geçicem, elimle inceledim 3 tuşluydu...

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Polat
benimki çift tuşlu o resimke eski c lerde merkezi kilit tuşu açma/kapamada tek tuşdan yapılıyor benimkinde açma ayrı kapama ayrı bir tuşdan yapılıyor yan yana yani tuşlar bagaj düğmesinin olduğu yerde merkezi kilit açma tuşu var

o kadar komplikeye girmeyelim zaten en basit en kolay ve pratik nasıl olucaksa öyle yapalım öyle beyin takım falan filan derken basit bir uygulamanın astarı yüzünü geçer..

hani yazılımla falan hallolucak olsa o kolay attırırız yazılımıda iş öyle teferruatlı olursa hiç girişmiyim zaten :)

ayrı bir tuşda çekilebilir içeri bağımsız misal içerden ona basdıkmı bagaj açılır ona basdıkmı tekrar kapanır :) sanırm en rahat kolay pratiğide bu olur :D

serkan

benimki çift tuşlu kapı açma ve kapama çünkü benim bagaj kilidim ayrı yok yani iszinkilerde bagaj ister içerden ister anahtardan kapı kitliyken açabiliyorsunuz misal benimkinde öyle değil merkezi kilitle basdınmı kapılarla bagajda açılıyor basdınmı kapılarla bagajda kapanıyor..

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Polat
benimki çift tuşlu o resimke eski c lerde merkezi kilit tuşu açma/kapamada tek tuşdan yapılıyor benimkinde açma ayrı kapama ayrı bir tuşdan yapılıyor yan yana yani tuşlar bagaj düğmesinin olduğu yerde merkezi kilit açma tuşu var

o kadar komplikeye girmeyelim zaten en basit en kolay ve pratik nasıl olucaksa öyle yapalım öyle beyin takım falan filan derken basit bir uygulamanın astarı yüzünü geçer..

hani yazılımla falan hallolucak olsa o kolay attırırız yazılımıda iş öyle teferruatlı olursa hiç girişmiyim zaten :)

ayrı bir tuşda çekilebilir içeri bağımsız misal içerden ona basdıkmı bagaj açılır ona basdıkmı tekrar kapanır :) sanırm en rahat kolay pratiğide bu olur :D

otomotiv teknolojilerinde iyi olsamda (hele uyduruk sistemler konusunda) opelde yeniyim.
sana en güzel cevabı opel yetkili servisinde uzun süredir çalışan bir elektrikçi verir. bence ona düğme ve versiyon atma konusunda bir danış. hatta birden fazla servisinkine sorki yanlışlık olmasın.

bu arada netde otomatik bagaj açma kapama konusunda bazı üniversal sistemler buldum

bir tanesinin resimi, fiyatlar 150-200 dolar civarı.

thumb_New%20Trunk%20Lift.jpg

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nerde satılıyor bir bakıyım